Zavrieť

Porady

ÚP a brigáda

Ahoj poraďáci,
potrebujem poradiť, keď som evidovaná na ÚP ako nezamestnaná a beriem aj podporu či môžem aj brigádovať, ak áno, tak koľko hodín môžem mesačne robiť a koľko môžem najviac zarobiť. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!


Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zvalik Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci,
    potrebujem poradiť, keď som evidovaná na ÚP ako nezamestnaná a beriem aj podporu či môžem aj brigádovať, ak áno, tak koľko hodín môžem mesačne robiť a koľko môžem najviac zarobiť. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!

    Môžeš brigádovať, tvoj mesačný príjem( bez toho,aby Ťa vyradili) nemôže byť vyšší ak 136,38€ Počet hodín nie je obmedzený.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Zvalik Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci,
    potrebujem poradiť, keď som evidovaná na ÚP ako nezamestnaná a beriem aj podporu či môžem aj brigádovať, ak áno, tak koľko hodín môžem mesačne robiť a koľko môžem najviac zarobiť. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!


    Čo takto skúsiť pohladať?
    http://www.porada.sk/t119475-p2-neza...-a-dohoda.html
    tu nájdeš odpoved na svoju otázku. Hodiny nie sú obmedzené a môžeš počas poberania podpory v nezamestnanosti brigádovať.

    Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

    večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac Zvalik
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Ešte by ma zaujímalo, keď budem brigádovať kde sa to všade nahlasuje a či sa odvádzajú aj odvody za mňa. Ďakujem!

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Zvalik Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Ešte by ma zaujímalo, keď budem brigádovať kde sa to všade nahlasuje a či sa odvádzajú aj odvody za mňa. Ďakujem!
    Otázka poberáš podporu v nezamestnanosti alebo poberáš dávky v hmotnej núdzi.

    Pokiaľ sú to dávky v hmotnej núdzi, tak sa Ti budú krátiť o to čo zarobíš, vtedy sa moc neoplatí robiť.

    Na UP nahlásiš brigádu a dáš im fotokopiu pracovnej zmluvy.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zvalik Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Ešte by ma zaujímalo, keď budem brigádovať kde sa to všade nahlasuje a či sa odvádzajú aj odvody za mňa. Ďakujem!
    Firma Ťa prihlási cez RLFO na SP ako dohodára, odvody za Teba neodvádzajú žiadne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.