Zavrieť

Porady

Pokuta z DU za rok 2004 teraz????

Prosim Vas, je mozne, aby mi DU vyrubil pokutu "teraz" za rok 2004 a dovod je ten, ze som podala Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch za II.stvrtrok namiesto 30.7.2004 (inac bol to piatok) az 2.8.2004 (v pondelok) vo vyske 66,38eur (podla §35 ods. 6 zakona č. 511/1992 Zb.) ????? Jedna sa o obdobie viac ako 5 rokov!!! Viete mi poradit kde by som nasla sadzobnik, podla ktoreho mi to vyrubili? Mam moznost sa odvolat do 15 dni, ale potrebujem poradit, ci je vobec moznost v tejto veci podniknut nejake kroky v moj prospech...
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

slimak Pozri príspevok
Mate dobru pamat. No ja by som si uz nepamatal ci som v roku 2004 bol na DU v piatok ci pondelok. Vtedy neboli potvrdenia. Nemate o tom dokaz, my sme si to davali potvrdzovat na osobitny harok za klientov.

Ale co ked sa pomylili na DU? Uradnicka vrazila tam peciatku s pondelnajsim datumom? Vlastne oni tie datumy pisu rukou, co ked si len svoju robotu z piatka robila v pondelok?

Čo keď? Ak je poslané doporučene, dátum na lístku je jasný (treba si hneď na pošte skontrolovať, či aj čitateľný) . Keď podám osobne, dátum potvrdenia vidím na vlastné oči a môžem okamžite reklamovať . Ak pošlem bez doporučenky, mám smolu (možno).
P.S. Potvrdenie bolo možné aj v r. 2004 aj pred ním, našiel sa spôsob.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bepo Pozri príspevok
Tém s pokutou za oneskorené podanie je tu ako maku tak sa opýtam tu- prečo to podávate až v posledný deň a to si ešte ani neviete spočítať ktorý je ten posledný? Ja radšej podám skôr a po dobu 5 rokov som podal asi 3 opravné výkazy čo je lepšie ako dostať Xkrát pokutu za neskoré podanie.
Ak robíš sám za seba jasné..... ale sú klienti, ktorí robia výplatu napr. v posledný deň v mesiaci....resp. čakáš na výpis, kedy naozaj uhradili daň a už je problém....

Nuž cesty klientov sú nevyspytateľné ...
Naposledy upravil evina : 30.09.09 at 12:20
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

evina Pozri príspevok
Ak robíš sám za seba jasné..... ale sú klienti, ktorí robia výplatu napr. v posledný deň v mesiaci....resp. čakáš na výpis, kedy naozaj uhradili daň a už je problém....

Nuž cesty klientov sú nevyspytateľné ...
Hej, je to problém u takýchto zamestnávateľov. Ja som to napr. vyriešila tak, že teda čakám do posledného dňa a podľa informácie, či uhradili, to zapíšem.
Ak je neistá platba - či prejde - nie je prítomný šéf, nevie sa, či stihne poslať, nie je dostatok peňazí v niekt. firmách a pod., tak posielam výkaz s tým, že nezapíšem úhradu - dátum a sumu, a ak sa následne dozviem, že platba predsa len prešla, tak posielam opravný. (radšej poslať nesprávny - lebo neviem údaje a neviem to ovplyvniť), ako poslať po termíne....
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Zdravím, skončila nám kontrola dane z príjmu za roky 2003 a 2004, bude aj daň na úhradu, aj penále....Asi nie som správne zaradená, prosím viem, že účtujem 595 a 545, ale ovplyvní mi to aj 428? Ďakujem, som z nich taká vyšťavená, že som si to nikde nevedela nájsť....
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

JM1968 Pozri príspevok
Zdravím, skončila nám kontrola dane z príjmu za roky 2003 a 2004, bude aj daň na úhradu, aj penále....Asi nie som správne zaradená, prosím viem, že účtujem 595 a 545, ale ovplyvní mi to aj 428? Ďakujem, som z nich taká vyšťavená, že som si to nikde nevedela nájsť....
Dohľadala som si, že nevýznamá suma dorubenej dane na 595/341, významná 428/341....prosím skúsenejších, do akej čiastky sa jedná o nevýznamnú sumu? Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať