Zavrieť

Porady

dohody a prihlášky a odhlášky do soc. poisťovne

ahojte, prosím Vás študenti - dohodári, u nás pracujú už niekoľko rokov, teraz som bola v sociálnej poisťovni a tam mi povedali, že som ich na konci kalendárneho roka mala odhásiť a na začiatku roka znovu prihlásiť. Keď prišli k nám pracovať som ich samozrejme prihásila. ďakujem za odpoveď
Usporiadat
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Klimentová Viera Pozri príspevok
Keď som uzátvarala dohodu so študentom napr. v termíne od 01.09.2008 do 31.08.2009 (plavčík) s odpracovaním max. 350 hodín v zmysle ZP tak skutočne nevidím dôvod, prečo by som mala na konci roka odhlasovať a potom znova prihlasovať. Je tu presne stanovený dátum ohraničenia dohody a potom aj rozsah hodín.
A l e.
Keď si pozriete ZP § 226 ods.1 tu sa hovorí o kalendárnom roku. Takže z toho vyplýva, že sa musí odhlasovať ku koncu kalendárneho roka a prihlasovať na začiatku kalendárneho roka.
Ani mňa zatiaľ nikto neupozornil, že robím chybu a dúfam, že už ani neupozorní, lebo plavčíkov už nemáme.
Možno mimo témy : Ak podávaš RLFO elektronickou podateľňou a urobíš prihlášku k 1.9.2008 a potom podaš odhlášku k 31.8.09 automticky ťa to upozorní, že ti nesedí register zamestnancov, lebo dotyčný nemá prihlášku k 1.1.09. Aspoň u nás to tak funguje .
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Pekný deň prajem, náhodou som natrafila na túto tému, takže ak teraz niekto zamestná študenta na DOBPŠ na dobu neurčitú, tak ho musí k 31.12.2009 odhlásiť a k 1.1.2010 znovu prihlásiť? A tým pádom má aj ukončiť dohodu, aj keď ju ukončovať nechce a uzavrieť nanovo?
O tom prihlasovaní a odhlasovaní som ešte nepočula.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

L-M Pozri príspevok
Pekný deň prajem, náhodou som natrafila na túto tému, takže ak teraz niekto zamestná študenta na DOBPŠ na dobu neurčitú, tak ho musí k 31.12.2009 odhlásiť a k 1.1.2010 znovu prihlásiť? A tým pádom má aj ukončiť dohodu, aj keď ju ukončovať nechce a uzavrieť nanovo?
O tom prihlasovaní a odhlasovaní som ešte nepočula.
Správne. To prihlasovanie a odhlasovanie funguje tak najmenej už 4 roky. Priznávam, že je to zbytočná administratíva a hlavne kopec práce navyše ku koncu a začiatku roka.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Mne na SP zasa vysvetlili, že za rok treba odhlášku a potom aj prihlášku. Napr. od 01.09.2009-01.09.2010 a od 02.09.2010 zasa prihláška ak dohodara potrebujeme a nie koniec a začiatok kalendárneho roka. Tak to robím a mala som aj kontrolu a bolo to správne.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Daggmar Pozri príspevok
Možno mimo témy : Ak podávaš RLFO elektronickou podateľňou a urobíš prihlášku k 1.9.2008 a potom podaš odhlášku k 31.8.09 automticky ťa to upozorní, že ti nesedí register zamestnancov, lebo dotyčný nemá prihlášku k 1.1.09. Aspoň u nás to tak funguje .
Mala som dohodu o vykonaní práce od 5.12. do 4. 5. nasledujúci rok a pri odhláške - elektronickej - mi nevyhodilo žiadne chyby registrácie.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

ALDA Pozri príspevok
Mne na SP zasa vysvetlili, že za rok treba odhlášku a potom aj prihlášku. Napr. od 01.09.2009-01.09.2010 a od 02.09.2010 zasa prihláška ak dohodara potrebujeme a nie koniec a začiatok kalendárneho roka. Tak to robím a mala som aj kontrolu a bolo to správne.
A to mu ukončíš zmluvu po roku , aj keď je na dobu neurčitú a potom uzavrieš znova, alebo dávaš len na dobu určitú.
Poviem kolegovi, nech sa opýta priamo v SP, keď tam pôjde odniesť prihlášky...
Len teraz ma ešte zaujíma tá zmluva...

ďakujem za cenné info aj Daggmar
Naposledy upravil L-M : 21.09.09 at 10:30
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pri ústnom opýtaní sa - v rôznych kanceláriach dostane rôznu odpoveď. Kolegu treba vyzbrojiť písomným dotazom (nechať si potvrdiť prevzatie na kópii) - čo treba a na základe akého §-u..
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Daggmar Pozri príspevok
Možno mimo témy : Ak podávaš RLFO elektronickou podateľňou a urobíš prihlášku k 1.9.2008 a potom podaš odhlášku k 31.8.09 automticky ťa to upozorní, že ti nesedí register zamestnancov, lebo dotyčný nemá prihlášku k 1.1.09. Aspoň u nás to tak funguje .
Nie, nikto ma na to neupozornil, ani pri podávaní odhlášky elektronickou poštou.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Daggmar Pozri príspevok
Možno mimo témy : Ak podávaš RLFO elektronickou podateľňou a urobíš prihlášku k 1.9.2008 a potom podaš odhlášku k 31.8.09 automticky ťa to upozorní, že ti nesedí register zamestnancov, lebo dotyčný nemá prihlášku k 1.1.09. Aspoň u nás to tak funguje .

Možno treba ísť naopak. Najprv odhlášku, potom novú prihlášku. Aby ten ich systém pochopil, kam s tým a čo spárovať. Len tak dumem, zatiaľ nemám upozornenia Tvojho druhu.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
L-M Pozri príspevok
A to mu ukončíš zmluvu po roku , aj keď je na dobu neurčitú a potom uzavrieš znova, alebo dávaš len na dobu určitú.
Poviem kolegovi, nech sa opýta priamo v SP, keď tam pôjde odniesť prihlášky...
Len teraz ma ešte zaujíma tá zmluva...

ďakujem za cenné info aj Daggmar
Dohoda podľa ZP môže byť uzatvorená najdlhšie na 1 rok. Následne na to je prihláška a odhláška do SP ako som už uviedla.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

ALDA Pozri príspevok
Dohoda podľa ZP môže byť uzatvorená najdlhšie na 1 rok. Následne na to je prihláška a odhláška do SP ako som už uviedla.
Ja čítam Zákonník práce, časť Dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, ale tam nič také nevidím. Je to uvedené niekde inde?
0 0
1m.o.n.i.k.a 1m.o.n.i.k.a

1m.o.n.i.k.a je offline (nepripojený) 1m.o.n.i.k.a

...ale Poisťovňa to NAOZAJ požaduje na konci roka odhlásiť a 1.1.prihlásiť aj ked žiadna zmena s dohodárom nenastala. neviem prečo alebo načo im to je ale chú to
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Budem povďačná, ak sem niekto prilepí takúto písomnú požiadavku od sociálky, ktorá mu bola doručená (bez firemných údajov samozrejme). To zdôvodnenie na nej nás myslím zaujíma.
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Pekny den,
ja mam podobny problem. Ku koncu roka 2007 som odhlasky dohodarov urobila pri ukonceni cinnosti, zamestnavatel /SZCO/ nemal asi 3 mesiace ziadneho zamestnanca ani dohodara, neurobil odhlasku. Po prijati zamestnancov aj dohodarov v prvom polroku 2008, posielam vykazy pravidelne, bez akehokolvek upozornenia, ze zamestnavatel je neprihlaseny v registri.
Az pred par dnami som sa dozvedela, ze chyba odhlaska a prihlaska zamestnavatela a tiez nulove vykazy za mesiace, ked zamestnavatel nezamestnava nikoho. Neviem, ci zle pozeram, ale nenasla som, ze zamestnavatel sa musi odhlasit na urcite obdobie, ked nema dohodarov ani zamestnancov. Mam tomu rozumiet tak, ze aj pri odhlaske dohodarov a naslednej prihlaske treba odhlasit aj zamestnavatela a nasledne prihlasit?
A teraz chce socpoist, aby sa dodatocne vystavili nulove mesacne vykazy
a tiez prihlaska a odhlaska zamestnavatela./ chcu dat pokuty ?/
Poradite mi ?

dakujem
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Zamestnávateľ je povinný prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca.
To že zamestnávateľ zamestnáva na pracovnú zmluvu, alebo dohodu je jedno musí si splniť vyššie uvedenú povinnosť.
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

vdaka za radu.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Uzatvorila som DoVP v súvislosti s vykurovacím obdobím na dobu od októbra 2009 do apríla 2010. Podľa niektorých tvrdení by som mala dohodára 31.12. 2009 odhlásiť a 01.01.2010 znovu prihlásiť. To znamená, že aj dohody by mali byť dve - do 31.12.09 a od 01.01.10. Je to jeden výkon práce v čase vykurovacieho obdobia. Aký to dáva zmysel. veď ani v zákonníku práce sa nehovorí o klendánom roku, ale najviac na dobi jedného roka. Mne to dáva 7 mesiacov. Myslíte si, že budem mať na konci roka problém?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Klimentová Viera Pozri príspevok
Uzatvorila som DoVP v súvislosti s vykurovacím obdobím na dobu od októbra 2009 do apríla 2010. Podľa niektorých tvrdení by som mala dohodára 31.12. 2009 odhlásiť a 01.01.2010 znovu prihlásiť. To znamená, že aj dohody by mali byť dve - do 31.12.09 a od 01.01.10. Je to jeden výkon práce v čase vykurovacieho obdobia. Aký to dáva zmysel. veď ani v zákonníku práce sa nehovorí o klendánom roku, ale najviac na dobi jedného roka. Mne to dáva 7 mesiacov. Myslíte si, že budem mať na konci roka problém?
Nie, odhlásiš ho až pri ukončení DOVP, a to po 30.4.2010.
Za každý kalend. rok, to znamená r. 2009 a r.2010 sleduješ počet 350 hodín ročne. Dohoda bude jedna od októbra 2009 do apríla 2010.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Paula Pozri príspevok
Budem povďačná, ak sem niekto prilepí takúto písomnú požiadavku od sociálky, ktorá mu bola doručená (bez firemných údajov samozrejme). To zdôvodnenie na nej nás myslím zaujíma.
Skutočne by ma to zaujímalo, pretože mám uzatvorené DOPČ na dobu neurčitú od r. 2008 a nič som neodhlasovala k 31.12.2008. Samozrejme okrem tých, s ktorými sme DOPČ riadne ukončili.
0 0
ferob ferob

ferob je offline (nepripojený) ferob

Máme uzatvorené dve dohody o pracovnej činnosti od 1.2.2009 na dobu neurčitú. Už som z toho celá dopletená, či vôbec môže byť dohoda o prac. činnosti na dobu neurčitú dlhšie ako na jeden rok. Volala som na sociálnu poisťovňu a tam mi vôbec nevedeli povedať, či je potrebné takúto dohodu odhlásiť ku koncu roka. Ako to robíte vy? Máte dohody najdlhšie len na jeden rok?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať