Zavrieť

Porady

overenie klienta

Dozvedela som sa, že je možné prostredníctvom ORSR vyžiadať si súvahu a výsledovku uloženú v zbierke listín. Bolo by dobré vedieť či potencionálny partner nemá napr. veľké úvery poprípade ako hospodári. Viete niekto bližšie ako sa k týmto údajom dostať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    najskôr si na internete pozri, či má v zbierke listín uložené tieto výkazy. Nie všetky firmy to majú splnené.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    truch Pozri príspevok
    Dozvedela som sa, že je možné prostredníctvom ORSR vyžiadať si súvahu a výsledovku uloženú v zbierke listín. Bolo by dobré vedieť či potencionálny partner nemá napr. veľké úvery poprípade ako hospodári. Viete niekto bližšie ako sa k týmto údajom dostať?
    Ak to majú uložené, treba ísť na OR kde za poplatok ti vyhotovia kópiu uloženej listiny (napr. výročnú správu za rok 2008). Myslím, že kedysi to stálo 10 SK za stranu dokumentu.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Jestvujú spoločnosti, ktoré na objednávku zisťujú a poskytujú objednávateľovi takejto služby obchodné a marketingové informácie o jeho prípadných budúcich obchodných partneroch.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Ďakujem za odpovede, pozerala som v OR a je pravda, že nie všetci naši partneri majú uložené listiny v zbierke. Telefonovala som na register a povedali mi, že listiny sú prístupné za poplatok cca 5€ za listinu. Počula som, že sa dá zaplatiť aj ročný poplatok za ktorý je prístup k uloženým listinám voľný. Neviem koľko to činí, neviete niekto, či sa neoplatí zaplatiť radšej ročný paušál?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.