Zavrieť

Porady

Platenie ZP pre zamestnanca keď má dohodu

Vo firme máme zamestnancov, ktorý okrem pracovnej zmluvy majú aj dohodu o vykonaní práce. Dohody majú na 4.000,- Sk. Chcela by som sa opýtať, či zdravotné poistnenie budú platiť len z príjmu na základe pracovnej zmluvy ako doteraz, alebo budú platiť zdravotné poistenie aj za dohodu? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mucina je offline (nepripojený) mucina

    som tá, ktorá má rada čísla mucina
    zatiaľ nie je povinnosť platiť zdravotné poistenie z dohody o vykonaní práce a aj tak výška príjmu nie je vyššia ako 6500,- Sk. tak je to zbytočné
    Hronská Iveta
    beika
    Vo firme máme zamestnancov, ktorý okrem pracovnej zmluvy majú aj dohodu o vykonaní práce. Dohody majú na 4.000,- Sk. Chcela by som sa opýtať, či zdravotné poistnenie budú platiť len z príjmu na základe pracovnej zmluvy ako doteraz, alebo budú platiť zdravotné poistenie aj za dohodu? Ďakujem.
    Ak je zamestnaný v riadnom pracovnom pomere a v tom období vykonáva aj práce na základe dohody o vykonaní práce mimo pracovného pomeru, odvody z dohôd neplatí. Platí len ako zamestnanec z riadneho PP (4% zamestnanec + 10% zamestnávateľ).

    Téry je offline (nepripojený) Téry

    Téry
    beika
    Vo firme máme zamestnancov, ktorý okrem pracovnej zmluvy majú aj dohodu o vykonaní práce. Dohody majú na 4.000,- Sk. Chcela by som sa opýtať, či zdravotné poistnenie budú platiť len z príjmu na základe pracovnej zmluvy ako doteraz, alebo budú platiť zdravotné poistenie aj za dohodu? Ďakujem.
    V prípade zamestnanca sa poistné na zdravotné poistenie z dohody neplatilo, neplatí a ani po 1.9.2005 platiť nebude. Bez ohľadu na výšku odmeny za dohodu.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Ale dôchodcovia a študenti ak zarobia po 1.9. viac ako 3.250,-Sk musia odvádzať na ZP 14% v ročnom zúčtovaní? Je to tak, alebo som to zle pochopila? Musím ich aj ja prihlasovať?

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Aj pre studentov a dochodcov plati, ze sleduju prijem za dohody len v tom pripade, ze nemaju riadny PP.

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Dohody a zdravotné poistenie. Ja som sa pýtala v Siderii a odpísali mi, že aj z dohody
    popri PP sa musí platiť zdravotné poistenie, naopak Všeobcná telefonicky povedala, že áno, ale e-mailom odpovedala, že nie. Kto sa má v tom vyznať?
    Ďakujem

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Z dohody popri PP sa neplatí zdravotné poistenie.

    So VšZP sme na MZ sedeli v utorok 23.8. a tieto veci si takto vyjasňovali, so Sidériou sme bohužiaľ nehovorili ale príde aj na to.

    jananov je offline (nepripojený) jananov

    jananov
    Nevie mi niekto poradiť, ako je to so ZP v prípade živnostníka? Firma, ktorá mu zadala zákazku, trvá na tom, že to nebude na faktúru, ale že s ním uzavrie jednorazovú dohodu. Musí si živnostník v ten mesiac zvýšiť odvody do ZP? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.