Zavrieť

Porady

zákon 317/2009

mia0 mia0

mia0 je offline (nepripojený) mia0

Chcem sa spýtať, keďže platnosťou tohto zákona od 1.11.2009 sa zrušuje nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 238/2004 Z. z. o rozsahu vyučovacej činnosti a výchovnej činnosti pedagogických zamestnancov, podľa čoho konkrétne sa bude určovať rozsah výchovnej a vyučovacej činnosti - výška úväzkov?
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Xantypa Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne. Takže zákon platí aj pre súkromné školy a odmeňovanie pedagogických zamestnancov musí byť v súlade so zákonom 317/2009. Musím si to ešte riadne naštudovať aby som vedela ako to bude napr. s nepedagogickými zamestnancami (či ZP alebo 553/2003 a pod.) Ďakujem ešte raz a prajem pekný deň.
Nemáš za čo, keby niečo ešte vyskočilo, tak sa pýtaj.
0 0
marcelinkaaaa marcelinkaaaa

marcelinkaaaa je offline (nepripojený) marcelinkaaaa

chcem sa spytat, v zakone sa spomina ze ucitel ktory ma nahradu II.kvalif.skusky a ma najmenej 6 rokov praxe, tak je mu od 1.11.09 uznana? dobre tomu rozumiem? dik
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
marcelinkaaaa Pozri príspevok
chcem sa spytat, v zakone sa spomina ze ucitel ktory ma nahradu II.kvalif.skusky a ma najmenej 6 rokov praxe, tak je mu od 1.11.09 uznana? dobre tomu rozumiem? dik
Nemám doma zákon, mrknem sa ti zajtra, ale ja viem tak že na uznanie 2 KV je potrebná 10 ročná pedagogická prax.
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

judita1971 Pozri príspevok
Pokiaľ viem tak toto od 1.11.2009 platiť nebude, že vedúci zamestnanec je zaradený do tej triedy, do ktorej je zaradený jeho podriadený. Čiže hoci riaditeľ mal byť v 11 ale ak má niekoho v dvanástke tak je v 12. To platí len do 31.10. Citujem p. Belešovú zo školenia v Košiciach:"od 1.11. každý sa hraje na svojom piesočku ."
Ak správne rozumiem, tak keď by mala byť riaditeľka v 8. triede, ale bola doteraz v 11. na základe dosiahnutého vzdelania podriadenej, spadne do 8? Bolo by to spravodlivé. Aký je ešte rozdiel v počte odpracovaných rokov medzi začínajúcim učiteľom a samostatným? Vďaka
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Vebi34 Pozri príspevok
Ak správne rozumiem, tak keď by mala byť riaditeľka v 8. triede, ale bola doteraz v 11. na základe dosiahnutého vzdelania podriadenej, spadne do 8? Bolo by to spravodlivé. Aký je ešte rozdiel v počte odpracovaných rokov medzi začínajúcim učiteľom a samostatným? Vďaka
Ano, už teraz je to tak, každý "hrabe na svojom piesočku".
V prechodnom ustanovení zákona je napísané,pedagogický zamestnanec, ktorý uzavrel pracovnú zmluvu po 30.06.2009 a má menej ako 1 rok praxe sa zaradí ako začínajúci učiteľ. takže príklady:

1. nastúpil od septembra 2009 je začínajúci
2. ak nastúpil od septembra 2009 a v minulom školskom roku odučil napr. 6 mesiacov aj tak je začínajúci
ak nastúpil od septembra 2009 ale nie je to jeho prvý pracovný pomer a učil celý minulý školský rok, teda od 1.9.2008 do 30.6.2009 tak aj tak je začínajúci pretože má odpracované len 303 dní a nie 365., ale ak predošlý zamestnávateľ ukončil s ním pracovný pomer 31.8.2009 a k vám nastúpil 1.9.2009 tak už je samostaný učiteľ, pretože má 1 rok praxe.
Teda začínajúci prax do 1 roka
samostaný prax od 1 roka.
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

Ďakujem :-)
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím Vás o radu, zamestnanec ktorý je absloventom VŠ prvý krát nastúpil k nám do práce, od IX do X bol zaradený do 10 platovej triedy. Teraz podľa nového zákona by mal ako začínajúci učiteľ ísť do 9 platovej triedy. Som povinná mu ten rozdiel dorovnať? Niekde v zákone som totiž čítala, že zamestnanec nesmie mať plat nižší ako mal pred 1.11. Veľmi pekne ďakujem
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

jana32 Pozri príspevok
Prosím Vás o radu, zamestnanec ktorý je absloventom VŠ prvý krát nastúpil k nám do práce, od IX do X bol zaradený do 10 platovej triedy. Teraz podľa nového zákona by mal ako začínajúci učiteľ ísť do 9 platovej triedy. Som povinná mu ten rozdiel dorovnať? Niekde v zákone som totiž čítala, že zamestnanec nesmie mať plat nižší ako mal pred 1.11. Veľmi pekne ďakujem
Áno, je potrebné dorovnať plat na základe nasledovného §:
§ 32b zákona 553/2004 Z.z.
Prechodné ustanovenia účinné
k 1. novembru 2009
(1) Ak funkčný plat pedagogického zamestnanca
a odborného zamestnanca určený podľa tohto zákona
je nižší ako funkčný plat určený podľa predpisov platných
do 31. októbra 2009, patrí mu funkčný plat
v sume určenej pred 1. novembrom 2009.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
susann2 Pozri príspevok
Áno, je potrebné dorovnať plat na základe nasledovného §:
§ 32b zákona 553/2004 Z.z. § 32 b 553/2003 Z. z.
Prechodné ustanovenia účinné
k 1. novembru 2009
(1) Ak funkčný plat pedagogického zamestnanca
a odborného zamestnanca určený podľa tohto zákona
je nižší ako funkčný plat určený podľa predpisov platných
do 31. októbra 2009, patrí mu funkčný plat
v sume určenej pred 1. novembrom 2009.
oprava zákona - asi sa šmykla ruka
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Sabadka Pozri príspevok
oprava zákona - asi sa šmykla ruka
Ďakujem, samozrejme je to tak.
0 0
skola skola

skola je offline (nepripojený) skola

Sabadka, vidím, že perfektne ovládaš 317/2009. Ja by som Ťa poprosila o radu ohľadne zaradenia nepedagogických zamestnancov. V 553/2003 § 5 ods.1 a 9 okrem iného (nechcem tu citovať celé odseky) sa píše, že zamesnávateľ zaradí zamestnanca do platovej triedy podľa pracovných činností a podľa splnenia kvalifikačných predpokladov. V zákone 317/2009 čl.III.bod 8 v §5 ods.11 sa píše, že zamestnávateľ pri zarraďovaní neprihliada na dosiahnutý vyšší stupeň vzdelania.
Pozn. Vykonávam prac.činnosti ktoré v katalógu sú zaradené do 9.platovej triedy - mám ÚSO, robím ekonomiku, rozpočtovníctvo, účtovníctvo, personalistiku, mzdy - som zaradená do 8.pl.triedy.
Ďakujem
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
skola Pozri príspevok
Sabadka, vidím, že perfektne ovládaš 317/2009. Ja by som Ťa poprosila o radu ohľadne zaradenia nepedagogických zamestnancov. V 553/2003 § 5 ods.1 a 9 okrem iného (nechcem tu citovať celé odseky) sa píše, že zamesnávateľ zaradí zamestnanca do platovej triedy podľa pracovných činností a podľa splnenia kvalifikačných predpokladov. V zákone 317/2009 čl.III.bod 8 v §5 ods.11 sa píše, že zamestnávateľ pri zarraďovaní neprihliada na dosiahnutý vyšší stupeň vzdelania.
Pozn. Vykonávam prac.činnosti ktoré v katalógu sú zaradené do 9.platovej triedy - mám ÚSO, robím ekonomiku, rozpočtovníctvo, účtovníctvo, personalistiku, mzdy - som zaradená do 8.pl.triedy.
Ďakujem
317/2009 zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch. už v názve máš napísané na koho sa vzťahuje. Na nepedagogických zamestnancov sa nevzťahuje. Tie činnosti, ktoré si vymenovala a vykonáš, vykonávame všetky a všetky sme zaradené do 8 PT, pretože na do 9PT budeš môcť ísť len ak budeš mať minimálne VŠ I. stupňa.
Hoci v zákone 39/2009, ktorým vyšlo úplné znenie zákona 553/2003 v prílohe č. 1 nájdeš novelizáciu katalógu pracovných činností- "Charakteristika platových tried pre pracovné činnosti s prevahou duševnej práce pri výkone práce vo verejnom záujme" a tam je už 9 PT doplnená o úplné stredné vzdelanie, nebudem tu odpisovať celý odsek, nájdeš si to a prečítaš.Je štylizovaný celkom zaujímavo a na jeho základe by sme mohli byť zaradené aj v 9PT. Zatiaľ neviem o nikom, koho by na základe tejto novely zaradili do 9PT.
Naposledy upravil Sabadka : 02.12.09 at 12:20
0 0
skola skola

skola je offline (nepripojený) skola

Ano, viem, že 317-ka je o pedagogických zamestnancoch, ale prečítaj si Článok III. ako sa mení a dopľňa zákon 553/2003 a v bode 8. je o tomto písané. Ináč máš pravdu, je to veľmi zaujímavo štylizované to asi preto, aby mohli na nás, ktorí robíme na školách všetko a ešte viac... - ušetriť. však mi sa musíme stále "kontiuálne" vzdelávať, aby sme vedeli všetky tie nové zákony a blbosti ktoré vymíšľajú tam hore.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
skola Pozri príspevok
Ano, viem, že 317-ka je o pedagogických zamestnancoch, ale prečítaj si Článok III. ako sa mení a dopľňa zákon 553/2003 a v bode 8. je o tomto písané. Ináč máš pravdu, je to veľmi zaujímavo štylizované to asi preto, aby mohli na nás, ktorí robíme na školách všetko a ešte viac... - ušetriť. však mi sa musíme stále "kontiuálne" vzdelávať, aby sme vedeli všetky tie nové zákony a blbosti ktoré vymíšľajú tam hore.

Čítala som ten odsek, ale pri zaraďovaní sa musí brať do úvahy aj katalóg pracovných činností a ten zatiaľ neumožňoval zaradiť nás do 9 PT až teraz, len ako som ti už písala zatiaľ neviem o nikom kto by bol so stredoškolským vzdelaním zaradený v 9 PT. Je to síce smutné, lebo naozaj vykonávame aj práce ktoré sú v katalógu pracovných činností zaradené do vyšších platových tried a plat máme len v 8 PT
0 0
mici512 mici512

mici512 je offline (nepripojený) mici512

ahojte, mam jednu otázočku a ak má mzdárka VŠ manažment tak môže byť zaradená do 9PT robí len mzdy a personalistiku v škole.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
mici512 Pozri príspevok
ahojte, mam jednu otázočku a ak má mzdárka VŠ manažment tak môže byť zaradená do 9PT robí len mzdy a personalistiku v škole.
Ano môže, pozri si katalóg pracovných činností 341/2004 - katalóg pracovných činností s prevahou duševnej práce pri výkone práce vo verejnom záujme - 01. Spoločné pracovné činnosti - platová trieda 9 Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa bod. 1.
0 0
skola skola

skola je offline (nepripojený) skola

Ano, je to smutné, ja som už mala "iskru nádeje", ale vyhasla, príjemný deň všetkým poraďákom.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý deň prajem, prosím Vás potrebovala by som veľmi poradiť ohľadom výkazu 5-99 o kvalifikovanosti pedagogických zamestnancov, prosím je tu niekto kto ho už robil?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jana32 Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, prosím Vás potrebovala by som veľmi poradiť ohľadom výkazu 5-99 o kvalifikovanosti pedagogických zamestnancov, prosím je tu niekto kto ho už robil?
Už som ho aj odoslala čo potrebuješ?
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím ťa do kolonky 09, priemerný úväzok sa píšu aj nadčasy?
A v kolonke 17 sa píše to, čo ten učiteľ v škole učí? Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať