Zavrieť

Porady

zákon 317/2009

mia0 mia0

mia0 je offline (nepripojený) mia0

Chcem sa spýtať, keďže platnosťou tohto zákona od 1.11.2009 sa zrušuje nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 238/2004 Z. z. o rozsahu vyučovacej činnosti a výchovnej činnosti pedagogických zamestnancov, podľa čoho konkrétne sa bude určovať rozsah výchovnej a vyučovacej činnosti - výška úväzkov?
Usporiadat
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

A ešte jedna otázka nenašla som číselník pre kolonku 48 , to je Predmet, tam si vpíšu to isté čo vpisovali do kolonky 17?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jana32 Pozri príspevok
Prosím ťa do kolonky 09, priemerný úväzok sa píšu aj nadčasy?
A v kolonke 17 sa píše to, čo ten učiteľ v škole učí? Dakujem
Do kolonky 09 píše priemerný úväzok 37,5 hod to je klasický úväzok vo verejnej správe, neuvádzaš tu úvazok učitela - teda jeho priamu výchovnú činnosť ale celkový čas, ten čo má skrátený úväzok tak dĺžku úvazku celkovo priamu aj nepriamu činnosť.

V kolónke 17 rozpišuješ jeho aprobáciu podľa vzdelania
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jana32 Pozri príspevok
A ešte jedna otázka nenašla som číselník pre kolonku 48 , to je Predmet, tam si vpíšu to isté čo vpisovali do kolonky 17?
Od kolónky 48 vypisuješ predmety ktoré v skutočnosti učí, počet hodín za každý predmet, v akom jazyku ho vyučuje, na akom stupni a či ho učí odborne alebo neodborne, teda či má naň kvalifikáciu alebo nie.

PS: Ak má Vaša škola ASC agendu, tak to spracuje cez ASC agendu, tam ti dáva aj číselník, a potom cez odoslanie štatistiky to odošleš na server svsbb hromadne každého učiteľa a potom sa prihlásiš na ten server a už len potvrdíš každého učiteľa zvlášť, máš to oveľa jednoduchšie ako priamo na stránke svsbb vyplňovať dotazník za každého učiteľa zvláš, to je o držku, ak máš len zo 5-6 zamestnancov takto ešte ide, ale ak máš viac tak sa zblázniš.

PS ešte jedna dobrá rada, nezabudni vyplniť kolonku 21 - daj tam iný predmet a kolonku 34 - daj N - to je to poverenie cirkvi, musíš mať tieto dve kolonky vyplnené u všetkých zamestnancov ináč ti to nenačíta, resp. bude ti vypisovať chybu a nevieš odoslať protokol. Keby niečo ozvi sa.

PS:pozri si ešte SS tam ti dám na mňa telefonický kontakt, pre prípad kdby neco
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Sabadka a čo sa týka tej kolonky 49 počet hodín, píšem tu počet vyučovacích hodín, pričom súčet tých hodín by mi mal dať 23? ( taká je vyučovacia povinnosť na ZŠ )
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

prepáč, ešte jedna otázka čo mám dať do tej kolonky 21, ak má učiteľ vyštudovaný len učiteľský smer?
0 0
Viera1000 Viera1000

Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

Ak učiteľ má druhu kvalifikačnú skúšku, počet čistej pedagogickej praxe 16rokov, pracovný pomer trvá 18 rokov ako učiteľ. Pracuje v súkromnej škole, v ktorej doposiaľ boli odmeňovaní podľa Zákonníka práce, vyňatí z verejnej služby mal byť po novom zaradený do 12. triedy, alebo nemusí. Je to na zriaďovateľovi alebo sa automatický zaraďuje.
Je na zaraďovanie do tried aj nejaká kontrola?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Viera1000 Pozri príspevok
Ak učiteľ má druhu kvalifikačnú skúšku, počet čistej pedagogickej praxe 16rokov, pracovný pomer trvá 18 rokov ako učiteľ. Pracuje v súkromnej škole, v ktorej doposiaľ boli odmeňovaní podľa Zákonníka práce, vyňatí z verejnej služby mal byť po novom zaradený do 12. triedy, alebo nemusí. Je to na zriaďovateľovi alebo sa automatický zaraďuje.
Je na zaraďovanie do tried aj nejaká kontrola?
Nakoľko platí už aj pre Vás zákon 317/2009 musíš ho zaradiť podľa neho, teda do 12 platovej triedy. Podľa výkazov o kvalifikovanosti budete dostávať finančné prostriedky.

Len nerozumiem vete čistá pedagogická prax 16 rokov a 18 rokov pracuje ako učiteľ. Toto nejak nesedí. Lebo ak 18 rokov pracuje ako učiteľ tak aj pedagogická prax je 18 rokov.
0 0
Viera1000 Viera1000

Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

Myslím tým, že pracovník napr. začal pracovať a počas pracovnej zmluvy bol na vojenskej základnej službe resp. žena na materskej dovolenke. Zle som sa vyjadrila pracovný pomer trvá 18 rokov.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Viera1000 Viera1000

Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

Tvrdiš, že podľa výkazov kvalifikovanosti budú prideľované prostriedky, do ktorej kolonky bolo potrebné uviesť získanie 2. kvalifikačnej skúšky. Považuje sa to za kvalifikačné štúdium, mysleli sme si že to len ak si zvyšuje kvalifikáciu, absolvovanie vysokoškolského štúdia.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Viera1000 Pozri príspevok
Tvrdiš, že podľa výkazov kvalifikovanosti budú prideľované prostriedky, do ktorej kolonky bolo potrebné uviesť získanie 2. kvalifikačnej skúšky. Považuje sa to za kvalifikačné štúdium, mysleli sme si že to len ak si zvyšuje kvalifikáciu, absolvovanie vysokoškolského štúdia.
Predsa ste museli uvádzať karireový stupeň, či je začínajúci, samostatný, s I. alebo II. atestáciou. Každý karierový stupeň pedagogického pracovníka je predsa ohodnotený inou platovou triedou. Výkaz o kvalifikovanosti sa má robiť teraz do 31.1.2010 a potom v zmysle zákona 317/2009 každoročne do 15.9.

Čo sa týka I. alebo II. kvalifikačnej už ti presne číslo kolonky nepoviem, lebo som to robila ešte v novembri ale je to vo výkaze a označuješ číslom 1 alebo 2
1 0
Viera1000 Viera1000

Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

Výkazy nerobím informujem sa len preto, že teraz sme učitelia pripravovali podklady ku kvalifikovanosti, neviem ako je to súhrne. Tvoje informácie mi veľmi pomôžu.
Ďakujem za strávený čas.
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

Možno sa mýlim, ale výkaz o kvalifikovanosti pedagogických zamestnancov beriem ako údaje do štatistiky, nie ako výkaz pre prideľovanie finančných prostriedkov pre školy. Mám zato, že na pridelenie financií slúži eduzber vypracovaný k 15. septembru.
Ak sa mýlim, opravte ma.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

olio Pozri príspevok
Možno sa mýlim, ale výkaz o kvalifikovanosti pedagogických zamestnancov beriem ako údaje do štatistiky, nie ako výkaz pre prideľovanie finančných prostriedkov pre školy. Mám zato, že na pridelenie financií slúži eduzber vypracovaný k 15. septembru.
Ak sa mýlim, opravte ma.
Nie nemýliš sa. Tým výkazom o kvalifikovanosti, chce len minister vedieť, akých má kvalifikovaných pedagógov, hovoril o tom aj v televizii.
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Asi som nieco prehliadla.Od Kiaľ viete že treba robiť vykaz
o kvalifikovanosti?Nic ku nám do školy neprišlo.
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Keď prijmem začínajúceho pedag. zamestnanca, od 1.2.2010, ktorý ma VŠ neučiteľského smeru na odborné predmety ale nemá DPŠ, nepruším zákon,resp.dokedy musí dorobiť DPŠ?Neviem najsť
k tomu§.Ď
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

pavlinka Pozri príspevok
Asi som nieco prehliadla.Od Kiaľ viete že treba robiť vykaz
o kvalifikovanosti?Nic ku nám do školy neprišlo.
List prišiel k zriaďovateľovi, ale mohlo to prísť do školy aj e-mailom. Výkaz sa vyplňuje na stránke UIPŠ.
http://www.uips.sk/zber-udajov/kvalifikovanost
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
pavlinka Pozri príspevok
Asi som nieco prehliadla.Od Kiaľ viete že treba robiť vykaz
o kvalifikovanosti?Nic ku nám do školy neprišlo.
Prvý termín bol do 15.11.2009, potom to presúvali pár krát, posledná verzia znela do 31.1.2010 a včera som čosi počula že to znovu posunuli. Podrobnejšie informácie nájdeš na stránkach :www uips.sk alebo www.svsbb.sk, hlaľadaj "Kvalifikovanosť09".
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
pavlinka Pozri príspevok
Keď prijmem začínajúceho pedag. zamestnanca, od 1.2.2010, ktorý ma VŠ neučiteľského smeru na odborné predmety ale nemá DPŠ, nepruším zákon,resp.dokedy musí dorobiť DPŠ?Neviem najsť
k tomu§.Ď
Zaradíš ho ako začínajúce (§ 60 ods. 4 zákon 317/2009 Z.z.) a do dvoch rokov od nástupu do zamestnania v školstve musí nastúpiť štúdium na doplnenie si odbornej spôsobilosti §60 ods. 2 317/2009 Z.z.. Všetko nájdeš v 317/2009 Z. z hlavne v §60
Naposledy upravil Sabadka : 15.01.10 at 13:58
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
susann2 Pozri príspevok
List prišiel k zriaďovateľovi, ale mohlo to prísť do školy aj e-mailom. Výkaz sa vyplňuje na stránke UIPŠ.
http://www.uips.sk/zber-udajov/kvalifikovanost
Dodatij:. aj cez uvedený link sa tam dostaneš, ale tento výkaz spracúvava Školské výpočtové stredisko Banská Bystrica , a dostaneš sa k nemu aj na stránke www.svsb.sk
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

Dúfam, že tu znovu nerozbúrim hladinu učiteľskej (ne)spokojnosti s platom, ale mám predsa len jednu skoro kacírsku otázku.
Funkčný plat zamestnanca sa skladá z tarifného platu, navýšenia, triednického príplatku a ak mal zamestnanec osobné hodnotenie za ďalšie pracovné aktivity.(Ak sa mýlim, opravte ma prosím). Podľa nového zákona ak funkčný plat pedagogického zamestnanca
a odborného zamestnanca určený podľa tohto zákona je nižší ako funkčný plat určený podľa predpisov platných do 31. októbra 2009, patrí mu funkčný plat v sume určenej pred 1. novembrom 2009.
Moja otázka je: zamestnanec mal funkčný plat predtým napr. 640 eur (spolu s "osobným") teraz je to napr. 620. Týka sa ho to dorovnanie alebo nie?
Naposledy upravil janka331 : 15.01.10 at 17:09 Dôvod: oprava slova
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať