Zavrieť

Porady

technický preukaz

Dobrý večer, prepáčte že píšem tak neskoro ale priatel ma problém. Stratil totiž technický preukaz od auta s ktorým už nejazdí (je nepojazdné), lenže nevie kedy a kde. Preto by ma zaujímalo čo musí urobit aby si mohol vybavit duplikát. Myslíte že to bude problém? Stačí ak si zoberie z auta evidenčné značky? Alebo k tomu potrebuje aj iné papiere. Pomožte lebo sme zúfalý. Chcem ešte dodat, že priatel sa prestahoval mimo Bratislavy a na stratenom techničáku bola stará adresa. Dakujem za skoré vybavenie mojho problému.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    Myslím, že stačí ak zájde na Obvodné oddelenie PZ v mieste terajšieho bydliska, kde oznámi stratu TP s tým, že pravdepodobne pri sťahovaní došlo k strate TP. Potom s tým potvrdením z OO PZ môže si ísť vybaviť nový, resp. auto odhlásiť.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Doplním, že vyplní čestné prehlásenie o strate TP-tlačivo majú na dopr. inšpektoráte, zaplatí poplatok vo forme kolkov-v Sk to bolo 500,-, údaje o aute, teda VIN, ŠPZ môže získať napr. z PZP, ale policajt asi vychádza z rodného čisla majiteľa. Toto všetko musí absolvovať v mieste pôvodnej evidencie, pri vystavovaní duplikátu súčasne podá tlačivo na vykonanie zmeny-odhlásenie z evidencie, a potom si ho už prihlási v mieste terajšieho trvalého bydliska.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.