Zavrieť

Porady

Cesnak sadený na jeseň

Prosím o radu tých ktorí vysádzajú cesnak na jeseň.Po vysadení čím ho prikrývate na zimu?Sú vhodné konáre zo smreku,alebo piliny,alebo ho len hlbšie zasadiť a nezakrývať ničím?A ešte poprosím,semená z cesnaku vysádzate na jeseň,alebo len na jar?Za rady vopred Ďakujem!
Usporiadat
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

Hmm, na jar som zasadil cesnak (netusim aky bol povod)... a nic z toho. A teraz sa blbec jeden zacal tlacit zo zeme a rastie ako divy .... ale zavadzia, takze ho skonzumujem na zeleno.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

alchstuip Pozri príspevok
Hmm, na jar som zasadil cesnak (netusim aky bol povod)... a nic z toho. A teraz sa blbec jeden zacal tlacit zo zeme a rastie ako divy .... ale zavadzia, takze ho skonzumujem na zeleno.
nie si sám. Ja som koniec jara zasadila ten páchnucí čínsky, že veď on je iba napáchnutý kvôli dovozu, že ho aspoň tak spotrebujeme,lebo jedlo z neho nebolo dobré, najskôr som si však overila na mokrom obrúsku, či bude vôbec klíčiť. Klíčil a tak šiel do zeme, už sme naň aj zabudli, nebyť toho, že začal teraz vyrastať a veľmi rýchlo. Niečo skonzumujeme na zeleno a niečo skúsim nechať do budúceho roka v zemi čo to urobí, ak bude dobrý, tak si kúpim lacnejší čínsky a zasadím . Dúfam, že ten pach v zemi stratil.
0 0
radko n radko n

radko n je offline (nepripojený) radko n

cesnak treba sadiť keď teplota klesne na 2 stupne potom sa menej zakoreňuje a na jar vypuči v plnej sile
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...sadili sme cesnak minulý týždeň...
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Aj ja chcem zasadiť tento týždeň, lebo na Liptove môže zima prísť rýchlo a potom by sa nestihol stiahnuť hlbšie do zeme, niekedy sadíme aj začiatkom októbra podľa počasia.
Ja ho vždy prikrývam čečinou , lebo u nás bývajú silné mrazy, do jari čečina opadne a nerastie potom ani tráva pomedzi cesnak.
Naposledy upravil wirgi : 28.10.13 at 12:47
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Tento rok idem vysadiť slovenský a český karol IV. Čínsky cesnak nie je dobrý na sadenie.
Sadím podľa rád skúsenejších pestovateľov, skoro do zamrznutej zeme, nesmie po výsadbe vyklíčiť, len zakoreniť.
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Ja sadím vždy cesnak zo svojej úrody. Je to paličák, ale ani neviem aká odroda mám ho od svojej mamy.Teraz som kúpila sadbový nepaličák odroda thermidrome zimný, iný nemali máte niekto s ním skúsenosti?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Moja nebohá teta ma naučila, že keď nestihla na jeseň, posadila cesnak aj vo februári keď trochu poľavilo. Vraj aj keď znovu zamrzlo, cesnak vydržal.
0 0
akojanko akojanko

akojanko je offline (nepripojený) akojanko

nepoužívam čečinu, ale piliny z ihličnatých stromov a počas vegetácie neokopávam,iba odstránim burinu,ktorá vyrastie z pilín - býva jej veľmi málo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať