Zavrieť

Porady

Práva študentov na internáte

Zdravím všetkých a budem vďačná, ak mi niekto poradí, čo robiť v prípade, keď moju dcéru na stredoškolskom internáte presťahovali počas jej neprítomnosti do inej izby, pričom pochopiteľne manipulovali s jej osobnými vecami. Za dôležité ešte považujem doplniť, že pred spomínaným sťahovaním som osobne telefonovala nielen s p. vychovávateľkou, ale aj so zástupkyňou riad. školy, ktorá sa správala arogantne a ona osobne nariadila sťahovanie, napriek tomu, že som ju upozornila na porušenie práv študenta na súkromie.
PS: podotýkam, že dcéra neporušila vnút. poriadok internátu, išlo iba o reorganizačné opatrenia

Za odpoveď ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fredy27 je offline (nepripojený) fredy27

    fredy27
    na začiatok je potrebné prečítať internátny poriadok. Nerozumiem, čo má spoločné zástupkyňa školy so sťahovaním na internáte? každé poschodie na internáte má svoju vychovávateľku, nad nimi je hlavná vychovávateľka, vedúca internátu /alebo riaditeľka internátu/. dcéra bola presťahovaná proti svojej vôli? Určite informovali dievčence z akého dôvodu budú preradené na druhú izbu.
    rekonštrukcia, neprimerané správanie, pokazené okno...

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    takže ste o tom boli vyrozumené, že sa bude sťahovať? Tým pádom bol aj termín stanovený kedy alebo dokedy sa má presťahovať. A súhlasím s fredym. Čo sa píše v internátnom poriadku?

    Zuzitka je offline (nepripojený) Zuzitka

    Zuzitka
    Dcéra je od pondelka doma na maródke a o sťahovaní sa rozhodlo v stredu, teda keď tam nebola prítomná. Dôvod: potrebovali uvoľniť izby, ale mohli sťahovanie realizovať aj iným spôsobom, teda mohli presťahovať to dievča, ktoré tam je prítomné na dcérinu izbu. Jednalo sa iba o individuálne šťahovanie, nie hromadné. A nikto nám to neoznámil, dozvedeli sme sa to od spolužiakov chatom - teda neoficiálne. Zástupkyňa DM - je vlastne hlavná vychovávateľka a jej priamym nadriadeným je riaditeľ školy;

    Zuzitka je offline (nepripojený) Zuzitka

    Zuzitka
    Internátny poriadok bohužiaľ momentálne nemám k dispozícii, ale pozerala som na nete iné poriadky a v zásade sú rovnaké. V našom prípade podľa mňa došlo k porušeniu práva študenta na súkromie a to napriek tomu, že keď sme sa o sťahovaní dozvedeli (od detí z chatu), volala som s p. vych., ktorú som na tieto práva upozornila, ona však argumentovala tým, že dostala nariadenie od zástupkyne RŠ - teda vlastne hlavnej vychovávateľky;

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    môj názor - ak je dcéra prváčka, ty budeš tvrdo bojovať za svoju pravdu, môžeš tým ublížiť dcére ...môže sa stať, že v budúcom školskom roku nebude voľná izba a ty budeš hľadať podnájom . Tiež mám dcéru na internáte, podchvíľu majú internátne voľno... je uvoľnená z vyučovania. Vadí mi to, nesťažujem sa. dcéra je rada ... tiež sa musí sťahovať, pretože v izbe spia cudzí športovci...
    myslím si, určite vychovávateľky vedia, čo si môžu dovoliť.

    Zuzitka je offline (nepripojený) Zuzitka

    Zuzitka
    Viem ako to chodí, tie voľná... ale mám pocit, že toto zašlo priďaleko. Najviac mi vadí ten prístup "pani" zástupkyne - tá arogancia s akou komunikuje s rodičom (museli by ste to počuť) - slušne som sa jej opýtala, či nie je možná iná alternatíva, lebo dcéra tam nie je... a jej reakcia - nevydržala ani do druhého dňa, sťahovali ju už večer. Zložila mi tel. a povedala, že už nemá prac. dobu! Aj ja som učiteľka a komunikujem s rodičmi večer, cez víkend, cez prázdniny - nikdy by som si toto nedovolila!!!
    PS: dcéra je už štvrtáčka

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    ak je štvrtáčka, hor sa do boja
    už nemáš čo stratiť...držím palce

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Zuzitka Pozri príspevok
    Ale ona chodí na 5ročnú školu... ?!
    Dcéra je už (skoro) dospelá. Porozprávaj sa s ňou, určite má na vec svoj názor. Buď sa zmierite s aroganciou zástupkyne, alebo sa budeš sťažovať...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kaco11 Pozri príspevok
    takže ste o tom boli vyrozumené, že sa bude sťahovať? Tým pádom bol aj termín stanovený kedy alebo dokedy sa má presťahovať. A súhlasím s fredym. Čo sa píše v internátnom poriadku?
    A tým pádom je aj koniec diskusie medzi Tebou a vedením internátu , škola oznámila termín skutočnosti , ostatné je už zbytočné riešiť .

    Obzvlášť , ak sú pracovníčky také , aké sú ...boj s tými veternými mlynmi už iní prehrali , nemá význam , len čo dievke uškodíš ...

    dcéra bola presťahovaná proti svojej vôli? Určite informovali dievčence z akého dôvodu budú preradené na druhú izbu.
    Predsa o tom nerozhoduješ Ty , dcéra , otec , brat atď , ale práve vedenie intráku , na ktoré má právo ....buď rada , že vôbec intrák máš , ešte Ti stihnú vytknúť ...

    Inak , toto je dôležité , na tomto by som postavil sťažnosť...ak o tom uvažujete ...

    Dcéra je od pondelka doma na maródke a o sťahovaní sa rozhodlo v stredu, teda keď tam nebola prítomná
    Stačí sa ohradiť , že sa narábalo s jej vecami , niečo sa stratilo , roztrhalo , poškodilo....
    Kto sťahoval - prenášal veci , bolo to robené tzv. komisiou , čiže minimálne dvaja vstúpili do izby , otvorili priestor s osobnými vecami ...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Doplním buchača:
    ... bol spísaný zápis a súpis jej vecí (dvojmo) s popisom stavu, bol podpísaný členmi komisie? Ak nie, môže sa to považovať za zásah do súkromia, pretože neoprávnene manipulovali s osobnými vecami neprítomnej osoby. Teda ak nebol spracovaný zápis, môžete potom tvrdiť, že niektoré osobné veci boli poškodené, odcudzené a pod. Tu už potom neobstojí tvrdenie vedenia intráku, že postupovali správne a že nič nebolo poškodené alebo stratené, pretože nemajú žiadny doklad o tom, čo prevzali. Tu je už len tvrdenie voči tvrdeniu a prípadný súdny spor by ste museli vyhrať. Dalo by so to aj klasifikovať aj ako pokus o krádež. Taktiež by sa mohlo jednať aj o porušenie ústavy Slovenskej republiky, druhý oddiel, čl. 16:
    Čl. 16
    (1) Nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia je zaručená. Obme-
    dzená môže byť len v prípadoch ustanovených zákonom.
    čl. 20:
    Čl. 20
    (1) Každý má právo vlastniť majetok. Vlastnícke právo všet-
    kých vlastníkov má rovnaký zákonný obsah a ochranu. Dedenie sa
    zaručuje.
    Naposledy upravil misoft : 24.09.09 at 20:46

    Zuzitka je offline (nepripojený) Zuzitka

    Zuzitka
    Nepodala som sťažnosť... bola som síce odhodlaná "ísť do boja", no uvedomila som si, že či ako víťaz, alebo porazený - v oboch prípadoch by som dcére uškodila... Ale rozhodne sa chystám za vychovávateľkou, len sa porozprávať, aby vedela, že sme to neodignorovali ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.