Zavrieť

Porady

fakturačná adresa

dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu:
môj priateľ má živnosť. účtovníctvo mu robím ja, ale na všetky doklady sa podpisuje on ako zodpovedný. účtujem v JÚ. do nákladov si dáva aj faktúry z orange (paušál). chcela by som sa opýtať, či je to problém, keď si priateľ zmenil fakturačnú adresu v orange na moju adresu. tj. na faktúre má svoje obchodné meno, ktoré je uvedené aj v ŽL, je tam jeho IČO, IČ DPH a všetky náležitosti, len adresa je moja. z orange má potvrdenú žiadosť o zmenu fakturačnej adresy. ďakujem za radu. Erika
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ALDA
Ak by bol plátca DPH v žiadnom prípade by mu to neuznali!
Príjemca na fa musí mať vštky náležitosti ŽL alebo výpisu z OR!!!!
Dokonca aj názov firmy musí spĺňať tieto náležitosti podľa ŽL a OR!

Hela
To : ALDA
Myslím , že k tomuto smeruje aj moj príspevok číslo 2 .Práve preto som to doporučila opraviť . Možno sa zdá , že moja odpoveď je vyhýbavá , ale jednoznačne nemám vo zvyku niekoho nahovárať na to , o čom nie je on sám presvedčený , že je to jeho povinosťou a preto vždy píšem , že si nesie zodpovednosť sám jednotlivec - podnikateľ a on si to musí sám zdôvodniť , že prečo to tak je , ako sa uvádza na fa.

Čiže prvý riadok - nedá sa povedať , že je tam ...!!!!!...., nie je to vždy tak,ale môže sa tak stať . Viď predchádzajúce príspevky .
Druhý a tretí riadok - súhlasím s Tebou ALDA .
Naposledy upravil Zita5 : 22.08.05 at 09:16
0 0
chantall chantall

chantall je offline (nepripojený) chantall

Potrebujem poradiť. Plánujeme s manželom založiť živnosť. Bude písaná na jedného z nás. Ale...
Trvalé bydlisko máme na adrese, kde ale nebývame a tento byt prenajímame. Momentálne bývame v rod. dome, ktorého 1/2 patrí manželovej sestre.
Otázky:
1. Neviem, či je v poriadku mať trvalé bydlisko v tom byte, aj keď tam nebývame, ale manžel to nechcel meniť z určitých dôvodov...
2. Môžeme mať živnosť prihlásenú na adresu nášho terajšieho trvalého bydliska, kde teraz bývame? Túto adresu zatiaľ nemáme nikde uvedenú, v občianskom máme adresu toho bytu...
3. Bola som sa informovať na MÚ ohľadom toho prechodného bydliska a povedali mi ze si mame vypísať nejaké kartičky a manželova sestra nám to tam podpíše že tam môžeme bývať. Vyriešilo by to problém, mohli by sme to mať potom ako sídlo ? Trošku kompikované, ale ďakujem za pomoc.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Potrebujem poradiť, v SZČO nie som doma.

Náš odberateľ nám zaslal zmenu fakturačnej adresy, nakoľko menil trvalý pobyt. Teraz neviem, či pre SZČO je trvalý pobyt hlásený na živnostenskom úrade ako miesto podnikania?
Alebo inak: Je pre SZČO adresa trvalého pobytu ako pre PO sídlo firmy?
Dík za vysvetlenie.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Môže,ale aj nemusí byť.SZČO môže mať miesto podnikania na adr.trv.pobytu,alebo ako prevádzku,ktorá je nahlásená na ŽÚ.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať