Zavrieť

Porady

Neznalosť zákona neospravedlňuje!!!

Prosím Vás veľmi pekne o radu, mám dohodára, ktorý ma pred rokom ukecal aby som jeho peniaze posielala na svoj účet, lebo on nemá a jediným spôsobom uhrádzania odmeny dohodára bol jeho účet....takže zmluva vystavená na jeho meno, len s mojim účtom, keďže išlo o študenta, tak neplatil da)n, mesačne zarobil približne 3.000,-Sk, keď som mala krátkodobých dohodárov, tak som ich neevidovala len som poslielala aj ich peniaze na môj účet pod jedným doručovateľom......dnes mi oznámil, že on nevedel, že ak sú rodičia poberatelia sociálnych dávok, že nesmie na seba zarábať, musí spätne vrátiť všetky peniaze + pokuta 10%.......ale ide o to, že pod jeho meno som mesačne ešte posielala mesačne ďalších 4.000,-Sk, ktoré neboli jeho a vyplácala som tých dočastných dohodárov, chce po mne aby som mu ten rozdiel teraz dala...........je nejaká možnosť čo s tým????
Usporiadat
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

ak tomu dobre rozumiem ty si na jeho meno resp.jeho dohodu vyplácala viac ludí?čiže meno bolo jedno ale viacej odmien?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Nutricia Pozri príspevok
ak tomu dobre rozumiem ty si na jeho meno resp.jeho dohodu vyplácala viac ludí?čiže meno bolo jedno ale viacej odmien?
Presne tak, boli to takí krátkodobí, čo len skúsili a už viac nepracovali, nemalo význam na nich robiť zmluvu, a som si myslela, že veď je to môj účet, tak si naň môžem posielať do sumy, aby on nemusel platiť daň, to že je soc. mi oznámil až dnes po vyše roku
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

nechcem to povedat škaredo ale príde mi to ako zneužívanie osobných údajov.To že to bol tvcoj účet to je to najmenej ale na výkazoch sa objavovalo jeho rodné číslo aj s odvodmi.To ako keby si našla občiansky preukaz a spravila nan dohodu.Myslím že ten dohodár, na ktorého si to všetko vyplácala je teraz v práve a mala by si mu nejak vykompenzovat škodu,ktorá mu tým vznikla,nakolko ak podpísal dohodu musela byt v nej uvedená odmena za vykonávanú prácu(je to jedna z podmienok ZP).Samozrejme len tú škodu za tých iných dohodárov nie za neho samého.
Naposledy upravil Nutricia : 28.09.09 at 13:14
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

ako keby na teba si niekto vyplácal dohodu a ty o tom nevieš a na konci roka sa dostaneš do polmilionárskej dane a budeš mat len kvoli tomu nedoplatok.Na dohodu sa totiž dajú zarobit aj väčšie sumy.to len čisto hypoteticky.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Nutricia Pozri príspevok
nechcem to povedat škaredo ale príde mi to ako zneužívanie osobných údajov.To že to bol tvcoj účet to je to najmenej ale na výkazoch sa objavovalo jeho rodné číslo aj s odvodmi.To ako keby si našla občiansky preukaz a spravila nan dohodu.Myslím že ten dohodár, na ktorého si to všetko vyplácala je teraz v práve a mala by si mu nejak vykompenzovat škodu,ktorá mu tým vznikla,nakolko ak podpísal dohodu musela byt v nej uvedená odmena za vykonávanú prácu(je to jedna z podmienok ZP).Samozrejme len tú škodu za tých iných dohodárov nie za neho samého.
ako som zneužila jeho osobné údaje?ved on naozaj pracoval...ja som mu vyšla v ústrety a ked nemal ten úcet tak som tam dala do zmluvy ten môj,a potom som ho na ruku vyplácala, nezneužila som ho ani nepodviedla...a v dohode o vykonaní práce nebola presne stanovená suma..keďže sa mení mesačne počtom zákaziek
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Nutricia Pozri príspevok
ako keby na teba si niekto vyplácal dohodu a ty o tom nevieš a na konci roka sa dostaneš do polmilionárskej dane a budeš mat len kvoli tomu nedoplatok.Na dohodu sa totiž dajú zarobit aj väčšie sumy.to len čisto hypoteticky.
ale ved on ma o to žiadal aby som nejak to zabezpečila, a nepresiahla som tam ročne sumu 47.000, Sk, tekže pre neho to nepredstavovalo žiadnu stratu...až na to že mi dnes oznámi že je poberateľ soc. dávok...a že aj jemu až teraz povedali, že vtedy žiaden člen domácnosti nemôže nič!!!!
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

koordinatoreva Pozri príspevok
ako som zneužila jeho osobné údaje?ved on naozaj pracoval...ja som mu vyšla v ústrety a ked nemal ten úcet tak som tam dala do zmluvy ten môj,a potom som ho na ruku vyplácala, nezneužila som ho ani nepodviedla...a v dohode o vykonaní práce nebola presne stanovená suma..keďže sa mení mesačne počtom zákaziek
ja som myslela tých druhých dohodárov čo pracovali alebo boli vyplácaný na jeho dohodu.
pozri príspevok 2 tam som sa na to pýtala.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

koordinatoreva Pozri príspevok
musí spätne vrátiť všetky peniaze + pokuta 10%.......ale ide o to, že pod jeho meno som mesačne ešte posielala mesačne ďalších 4.000,-Sk, ktoré neboli jeho a vyplácala som tých dočastných dohodárov, chce po mne aby som mu ten rozdiel teraz dala...........je nejaká možnosť čo s tým????
Prepáč nedivím sa že chce tie peniaze čo nezarobil, pred pár dnami tu bola téma , kde písal mladík s opačnou skúsenosťou. http://www.porada.sk/t120105-osobne-udaje.html a navyše tým tvojím konaním je ukrátený aj o dávky v hmotnej núdzi, teda jeho rodičia a ešte aj o tú pokutu.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Nutricia Pozri príspevok
ja som myslela tých druhých dohodárov čo pracovali alebo boli vyplácaný na jeho dohodu.
oni tak isto dostali to čo mali..a nechceli dohody..a nemali účty, tak isto to bolo na ich podnet..a ja sprostá, že ved nevadí...nejak to vymyslím, len nech si môžu privyrobiť
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

to je ok že každý dostal čo chcel ide o to že všetko bolo vyplácané na jedno rodné číslo.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Xanti Pozri príspevok
Prepáč nedivím sa že chce tie peniaze čo nezarobil, pred pár dnami tu bola téma , kde písal mladík s opačnou skúsenosťou. http://www.porada.sk/t120105-osobne-udaje.html a navyše tým tvojím konaním je ukrátený aj o dávky v hmotnej núdzi, teda jeho rodičia a ešte aj o tú pokutu.
Mojim konaním???? Vedieť že on poberá sociálku, tak zamozrejme nesmie pre mňa robiť, alebo by to robil na kamoša, on zamlčal , nevedel, zatajil....nie ja..prečo mam pykať?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

koordinatoreva Pozri príspevok
Mojim konaním???? Vedieť že on poberá sociálku, tak zamozrejme nesmie pre mňa robiť, alebo by to robil na kamoša, on zamlčal , nevedel, zatajil....nie ja..prečo mam pykať?
Viem si chcela dobre a dostala si sa sama, podpisoval Ti preberanie penazí?
Ved si si posielala na svoj účet, ak ťa dá na súd a ten začne preverovať tak ešte ostaneš na tom tak , že ty si zneužila ich údaje a vyplácala si si odmenu na svoj účet. A spreneverila peniaze.
Máš nejaký doklad, ktorým by si sa preukázala, že si mladému zaplatila toľko koľko si mala?
Vieš dostala si sa do riadnych ťažkostí, a teraz v podstate ťa mladý vydiera. Ten rozdiel súm, čo si mu vyplatila a čo bolo na jeho meno zúčtované hovorí v tvoj neprospech.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Nutricia Pozri príspevok
to je ok že každý dostal čo chcel ide o to že všetko bolo vyplácané na jedno rodné číslo.
ved áno ale on mi ho dal, jeho bola zmluva..a nikdo mu ho nezneužil..ani nijak nepoužil
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Xanti Pozri príspevok
Viem si chcela dobre a dostala si sa sama, podpisoval Ti preberanie penazí?
Ved si si posielala na svoj účet, ak ťa dá na súd a ten začne preverovať tak ešte ostaneš na tom tak , že ty si zneužila ich údaje a vyplácala si si odmenu na svoj účet. A spreneverila peniaze.
Máš nejaký doklad, ktorým by si sa preukázala, že si mladému zaplatila toľko koľko si mala?
Vieš dostala si sa do riadnych ťažkostí, a teraz v podstate ťa mladý vydiera. Ten rozdiel súm, čo si mu vyplatila a čo bolo na jeho meno zúčtované hovorí v tvoj neprospech.
nemám absolútne žiaden doklad o tom, že som mu peniaze mesačne vyplácala, a ešte som mu ten rozdiel súm nedala a ani tak ľahko dať ani nechcem...on bol ten čo zamlčal, že jeho rodkovia su poberatelia dávok, mám také mesačné zostavy...čo sú ako výplatné listiny, kde su jeho údaje, meno, jeho podpis..a moje č. účtu
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

koordinatoreva Pozri príspevok
nemám absolútne žiaden doklad o tom, že som mu peniaze mesačne vyplácala, a ešte som mu ten rozdiel súm nedala a ani tak ľahko dať ani nechcem...on bol ten čo zamlčal, že jeho rodkovia su poberatelia dávok, mám také mesačné zostavy...čo sú ako výplatné listiny, kde su jeho údaje, meno, jeho podpis..a moje č. účtu
Takže máš jeho podpis pri nejakej sume? Takže Ti podpisoval preberanie penazí?
No neviem dostala si sa do riadnych problémov, za dobrotu na žobrotu. Len nedokážeš, že ten rozdiel súm o kt. ťa žiada sú jeho peniaze. A s ostatnými ked si nemala podpísané dohody, tak si ich zamestnávala načierno. A ten rozdiel súm ti tam lieta. Lebo sa nemôžeš obranovať, že to som vyplatila Jankovi Hruškovi, ked je tam tvoje číslo účtu a zmluva Miška Kuriatka.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Xanti Pozri príspevok
Takže máš jeho podpis pri nejakej sume? Takže Ti podpisoval preberanie penazí?
No neviem dostala si sa do riadnych problémov, za dobrotu na žobrotu. Len nedokážeš, že ten rozdiel súm o kt. ťa žiada sú jeho peniaze. A s ostatnými ked si nemala podpísané dohody, tak si ich zamestnávala načierno. A ten rozdiel súm ti tam lieta. Lebo sa nemôžeš obranovať, že to som vyplatila Jankovi Hruškovi, ked je tam tvoje číslo účtu a zmluva Miška Kuriatka.
čo sa mi môže tada reálne stať?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

koordinatoreva Pozri príspevok
čo sa mi môže tada reálne stať?
Tebe? Katastrofický scénar?
Pošle na teba mladý IP, ten bude skúmať nájde chyby. A budeš musieť vyplatiť peniaze mladému. Tie ktoré nezarobil, ktoré si vyplatila iným. Ak sa budeš ohánať že to si iným vyplatila, tak ešte dostaneš pokutu za nelegálne zamestnávanie.

Koľko sk mladý mal zarobil? A koľko sk tvorí tá suma od tých iných dohodárov?
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Xanti Pozri príspevok
Tebe? Katastrofický scénar?
Pošle na teba mladý IP, ten bude skúmať nájde chyby. A budeš musieť vyplatiť peniaze mladému. Tie ktoré nezarobil, ktoré si vyplatila iným. Ak sa budeš ohánať že to si iným vyplatila, tak ešte dostaneš pokutu za nelegálne zamestnávanie.

Koľko sk mladý mal zarobil? A koľko sk tvorí tá suma od tých iných dohodárov?
Zarolil 52.000,- ja by osm mu mala dat 23.000,-Sk
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

koordinatoreva Pozri príspevok
Zarolil 52.000,- ja by osm mu mala dat 23.000,-Sk
Nie tak som myslela, na svoj účet si koľko poslala ( jeho aj iných dohodárov peňazí ) dokopy.
Takže od neho máš podpísané, že prevzal cash 52 000 sk? Ale ved sama píšeš, že nemal mať viac ako 47 000 sk, že tak ste sa dohodli. A už je to viac.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Xanti Pozri príspevok
Nie tak som myslela, na svoj účet si koľko poslala ( jeho aj iných dohodárov peňazí ) dokopy.
Takže od neho máš podpísané, že prevzal cash 52 000 sk? Ale ved sama píšeš, že nemal mať viac ako 47 000 sk, že tak ste sa dohodli. A už je to viac.
ratam to za rok 2008 a aj za rok 2009 doteraz...na svoj ucet som priblizne poslala 80.000,-
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať