Zavrieť

Porady

Neznalosť zákona neospravedlňuje!!!

Prosím Vás veľmi pekne o radu, mám dohodára, ktorý ma pred rokom ukecal aby som jeho peniaze posielala na svoj účet, lebo on nemá a jediným spôsobom uhrádzania odmeny dohodára bol jeho účet....takže zmluva vystavená na jeho meno, len s mojim účtom, keďže išlo o študenta, tak neplatil da)n, mesačne zarobil približne 3.000,-Sk, keď som mala krátkodobých dohodárov, tak som ich neevidovala len som poslielala aj ich peniaze na môj účet pod jedným doručovateľom......dnes mi oznámil, že on nevedel, že ak sú rodičia poberatelia sociálnych dávok, že nesmie na seba zarábať, musí spätne vrátiť všetky peniaze + pokuta 10%.......ale ide o to, že pod jeho meno som mesačne ešte posielala mesačne ďalších 4.000,-Sk, ktoré neboli jeho a vyplácala som tých dočastných dohodárov, chce po mne aby som mu ten rozdiel teraz dala...........je nejaká možnosť čo s tým????
Usporiadat
zvs-enco zvs-enco

zvs-enco je offline (nepripojený) zvs-enco

Prajem všetkým krásny deň,
chcem to trošku odľahčiť, lebo ten kto robí v učtárni a mzdy, vie čo kolegynka spôsobila, nechtiac.Neviem ako dlho robíš túto prácu, ale to je obrovská životná skúsenosť.Robiť s ľuďmi s peniazmi je krásna vec, ale aj nebezpečná. Vieme, že si to nechcela, keby sa to dalo vrátiť späť, ale to nejde.
Po prvé , by som sa ukludnila, zobrala papier, a spísala čo Ti tu poradili - čo Ti on podpísal pri nástupe
- v ako sťahu je alebo bol so zamestnávateľom
- koľko si sebe poslal na účet, a koľko on mal z toho dostať atď....
Keď to máš všetko pripravené , zavolaj ho , povedz ako sa veci majúa nech Ti pospíše , čo prevzal aj v roku 2008 a v roku 2009. A čo sa ešte tohto problému týka: všetko každé slovko na papier, a podpis. Keď to bude potrebné , aj rodičov by som zavolala a porozprávala sa s nimi.
Toto je vážna vec, môže Ťa to stáť aj miesto v práci. Ja verím, že keď to povieš jemu aj jeho rodičom, čo by si z toho mohla mať , len pre to , že si mu chcela pomôcť, všetko dobre dopadne. Držím Ti palce a hlavu hore.
Viki.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

alenki Pozri príspevok
Koordinatoreva, ty sa dnes vydávaš?
ano prosím
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Ančika Pozri príspevok
Ak bolo v dohode uvedené, že mzda je splatná na účet číslo....., a tam je uvedené tvoje číslo účtu a on to podpísal, tak by som to už asi ďalej neriešila. Ja tiež nepátram po tom, aký účet si zvmestnanec uvedie v osobnom dotazníku ako mzdový účet. Napíšem ho do pracovnej zmluvy alebo dohody a dám mu to podpísať. Horšia kra...a je to, že si iných vyplácala na jeho dohodu. To by sa mi ani neopovážilo prisniť!!! Myslím, že je celkom v práve, že od teba žiada náhradu škody vzniknutej stratou sociálnych dávok a pokutou. Jednoznačne sa s ním treba podobrotky dohodnúť, zaplatiť a byť celkom ticho, tichúčko. Ďalej to už nerozmazávať a prosiť Pána Boha aby už nikdy nikto do toho nezavŕtal.
Lenže on o tu socialku by prisiel tak či tak...zakaždým dostal vyše 4000, alebo tak podobne, takže to ze jemu beru soc. a dostane pokutu....s tým nič nemá, on to prekročil tak či tak..a že zamlčel dohodu to je tiež len a len jeho chyba
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

zvs-enco Pozri príspevok
Prajem všetkým krásny deň,
chcem to trošku odľahčiť, lebo ten kto robí v učtárni a mzdy, vie čo kolegynka spôsobila, nechtiac.Neviem ako dlho robíš túto prácu, ale to je obrovská životná skúsenosť.Robiť s ľuďmi s peniazmi je krásna vec, ale aj nebezpečná. Vieme, že si to nechcela, keby sa to dalo vrátiť späť, ale to nejde.
Po prvé , by som sa ukludnila, zobrala papier, a spísala čo Ti tu poradili - čo Ti on podpísal pri nástupe
- v ako sťahu je alebo bol so zamestnávateľom
- koľko si sebe poslal na účet, a koľko on mal z toho dostať atď....
Keď to máš všetko pripravené , zavolaj ho , povedz ako sa veci majúa nech Ti pospíše , čo prevzal aj v roku 2008 a v roku 2009. A čo sa ešte tohto problému týka: všetko každé slovko na papier, a podpis. Keď to bude potrebné , aj rodičov by som zavolala a porozprávala sa s nimi.
Toto je vážna vec, môže Ťa to stáť aj miesto v práci. Ja verím, že keď to povieš jemu aj jeho rodičom, čo by si z toho mohla mať , len pre to , že si mu chcela pomôcť, všetko dobre dopadne. Držím Ti palce a hlavu hore.
Viki.
ja totiž mzdárka nie som..som živnostník, je mi pridelená oblasť...a hľadam si ľudí ktorí ju roznášajú, zakaždým ale firme pre ktorú robím na živnosť, posielam vypísané zmluvy, oni ich opečiatkujú zaevidujú.....
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

zvs-enco Pozri príspevok
Prajem všetkým krásny deň,
chcem to trošku odľahčiť, lebo ten kto robí v učtárni a mzdy, vie čo kolegynka spôsobila, nechtiac.Neviem ako dlho robíš túto prácu, ale to je obrovská životná skúsenosť.Robiť s ľuďmi s peniazmi je krásna vec, ale aj nebezpečná. Vieme, že si to nechcela, keby sa to dalo vrátiť späť, ale to nejde.
Po prvé , by som sa ukludnila, zobrala papier, a spísala čo Ti tu poradili - čo Ti on podpísal pri nástupe
- v ako sťahu je alebo bol so zamestnávateľom
- koľko si sebe poslal na účet, a koľko on mal z toho dostať atď....
Keď to máš všetko pripravené , zavolaj ho , povedz ako sa veci majúa nech Ti pospíše , čo prevzal aj v roku 2008 a v roku 2009. A čo sa ešte tohto problému týka: všetko každé slovko na papier, a podpis. Keď to bude potrebné , aj rodičov by som zavolala a porozprávala sa s nimi.
Toto je vážna vec, môže Ťa to stáť aj miesto v práci. Ja verím, že keď to povieš jemu aj jeho rodičom, čo by si z toho mohla mať , len pre to , že si mu chcela pomôcť, všetko dobre dopadne. Držím Ti palce a hlavu hore.
Viki.
mna oslovili jeho rodičia a nimi len komunikujem..a to riešim, spísané to už mám činí to pre mna 33.000,-Sk
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

mam kamošku na UPSVAR, zhodou okolnosti pod nu patri aj dotyčný...tak idem za nou nech mi to všetko vysvetlí..fu
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

tak na blázna sa šťastie usmeje...tak som bola na UPSVR....jedná sa im len o rok 2009, od mája som cez ich meno neposielala vôbec nič ani im, takže ešte dohodar na tom získa..a ja som za vodou...ale poučenie na cely život
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Koordinatoreva, som rada, že ti to dobre dopadlo. A prajem ti, aby ti dopadlo dobre všetko v tvojom ďalšom živote manželskom. Prajem dobrého manžela, krásne deti, milú svokru, proste všetko naj...
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
koordinatoreva Pozri príspevok
tak na blázna sa šťastie usmeje...tak som bola na UPSVR....jedná sa im len o rok 2009, od mája som cez ich meno neposielala vôbec nič ani im, takže ešte dohodar na tom získa..a ja som za vodou...ale poučenie na cely život
Som veľmi rada, že to dobre dopadlo. Prežívam s tebou ten pocit úľavy.
Želám ti, aby všetky dni tvojho manželského života bola také pekné, ako ten prvý - svadobný
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

sarasara Pozri príspevok
Koordinatoreva, som rada, že ti to dobre dopadlo. A prajem ti, aby ti dopadlo dobre všetko v tvojom ďalšom živote manželskom. Prajem dobrého manžela, krásne deti, milú svokru, proste všetko naj...
Ďakujem veľmi pekne
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Ančika Pozri príspevok
Som veľmi rada, že to dobre dopadlo. Prežívam s tebou ten pocit úľavy.
Želám ti, aby všetky dni tvojho manželského života bola také pekné, ako ten prvý - svadobný
Som rada za povzbudenie a ďakujem za gratuláciu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať