Zavrieť

Porady

voľba poslancov

Dobrý deň , chcela by som sa opýtať že podľa zákona 346/1990 Zb. o voľbách do orgánov samosprávy obce §48 nové voľby. Podľa odseku 1d uprázdnilo sa miesto v obecnom zastupiteľstve, tak nové voľby sa budú týkať len toho jedného miesta alebo sa volí nové celé obecné zastupiteľstvo. Ďakujem za radu
Naposledy upravil arizona : 20.03.10 at 06:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Adaka Pozri príspevok
    ako nezávislá, ako mám postupovať ( kandidovať)
    Táto téma sa už rozoberala - pozri kandidovanie na starostu. Podrobnosti nájdeš na www.civil.gov.sk V podstate je jedno, či ideš kandidovať na poslanca, alebo na starostu, počet podpisov je rovnaký. V téme sú podané základné informácie.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Doplňovacie voľby boli v § 58, ale sú už zrušené. Obce však obyčajne mávajú náhradníkov.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Adaka Pozri príspevok
    chcem sa spýtať,chcem sa stať poslankyňou obecného zastupiteľstva- ako postupovať?
    Kandidovať. Buď ako nezávislá alebo za nejakú stranu alebo hnutie, no a samozrejme musia ťa zvoliť

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Adaka Pozri príspevok
    chcem sa spýtať,chcem sa stať poslankyňou obecného zastupiteľstva- ako postupovať?
    Zisti si v tvojom obvode, alebo v obci, kolko potrebujes hlasov, aby si bola zvolena, aku mas sancu, to sa da predpokladat. ( statistiky v meste, obci ). Ked pojdes za stranu, strana ta musi nominovat, mozes byt aj nezavisla kandidatka. A nakoniec dobre logo s dobrym programom ( 4-5 bodov ), reklamny material, zviditelnovanie atd. a hura do volieb. Prajem pevne nervy a vydržať!

    JaPoPo je offline (nepripojený) JaPoPo

    JaPoPo
    Ak už nie je náhradník, požiada sa predseda NR SR o vypísanie nových volieb pre chýbajúcich poslancov - volí sa len poslanec - poslanci, aby bol doplnený počet poslancov OZ ako je určený v obci
    !!!! Nie celé obecné zastupiteľstvo. !!!!!!
    U nás je taký prípad a máme voľby 16.1.2010.

    Adaka je offline (nepripojený) Adaka

    milujúca matka Adaka
    chcem sa spýtať,chcem sa stať poslankyňou obecného zastupiteľstva- ako postupovať?

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Adaka Pozri príspevok
    ako nezávislá, ako mám postupovať ( kandidovať)
    Viem, ze potrebujes podpisy obcanov. Ale kolko a kam s nimi, to sa skus opytat na MU, to uz ti neporadim.

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Jednoduchšie máš kandidovať za stranu. Nemusíš byť jej členkou. Len ich musíš osloviť. V mnohých prípadoch ti vytlačia zadarmo aj propagačné materiály, ty si len podáš potrebné info o tebe. Zamestnanie, iniciály, záujmy, ciele do budúcna a aké úspechy si dosiahla v minulosti a pod. Ja keď som v tejto veci oslovila danú stranu, povedali mi, že idú do volieb v trojkoalícii a prišli za mnou ešte aj domov kvôli vyplneniu potrebných formalít. Dátum a čas som si určila sama, ešte aj zabezpečili rozoslanie mojich plagátikov do schránok. A mňa to stálo len jeden telefonát. :-)Nechcelo sa mi behať po domoch a bytoch a zháňať potrebný počet podpisov. Počet podpisov je dané percentuálne od počtu voličov daného okrsku alebo obce a pod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.