Zavrieť

Porady

Čo si o tom myslite???

Dobrý deň, ja by som sa chcela len tak informovať,, a počuť aj Váš názor na to...

Moja známa pracuje doma/sklada bižutériu/, myslim že to poznáte ,,práca na doma,, . Pri tejto práci jej teraz navrhli, aby si na to spravila živnosť... že ďalej len tak to už nejde.. Ona o tom premýšľala, no nevie či sa jej to vôbec oplatí. Tak ja by som Vás poprosila aj o radu, že akú živnosť by na to potrebovala... a aj s účtovníctvom ako by to bolo?? Alebo je to blbosť?? Čo si myslite vy???

Vopred ďakujem ak mi niekto poradi.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bonboncek Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som sa chcela len tak informovať,, a počuť aj Váš názor na to...

Moja známa pracuje doma/sklada bižutériu/, myslim že to poznáte ,,práca na doma,, . Pri tejto práci jej teraz navrhli, aby si na to spravila živnosť... že ďalej len tak to už nejde.. Ona o tom premýšľala, no nevie či sa jej to vôbec oplatí. Tak ja by som Vás poprosila aj o radu, že akú živnosť by na to potrebovala... a aj s účtovníctvom ako by to bolo?? Alebo je to blbosť?? Čo si myslite vy???

Vopred ďakujem ak mi niekto poradi.
Aký je jej mesačný príjem z toho "podnikania".
Ak bude SZČO, musí platiť mesačné preddavky do zdr.poisťovne 41,37 EUR.
0 0
bonboncek bonboncek

bonboncek je offline (nepripojený) bonboncek

Tak prijem ma okolo tych 1400 eur.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

bonboncek Pozri príspevok
Tak prijem ma okolo tych 1400 eur.
ak má mesačne tých 1400eur,tak to by sa jej už aj oplatilo ísť na živnosť-aspoň by si dala kopu vecí do nákladov a pod.-ja na jej mieste by som do toho šiel...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

bonboncek Pozri príspevok
Tak prijem ma okolo tych 1400 eur.
budem , ale to fakt?
Idem skladať korálky, namôjdušu.Absolútne za tým nech nik nehľadá kvapku sarkazmu. Keby som s čistou hlavou vedela vyrobiť 1400€ mesačne, okamžite mením.

Čo sa týka odvodov, prvý rok do SP odovdy platiť nemusí, od júla 2010 by však musela. Pri živnosti Tvojej známej by možno postačovalo spracovať DP cez paušálne výdavky, ťažko povedať...Keby boli paušálne výdavky, určite by to bolo lacnejšie oproti preukázateľným výdavkom, čo by bolo pre pani účtovníčku pracnejšie a zároveň pre podnikateľku drahšie.
Pozor na formulovanie zmluvy, na základe ktorej by sa takáto práca vykonávala. Aby to nebolo možné pretransformovať do závislej činnosti.
Naposledy upravil danushka : 06.10.09 at 13:55 Dôvod: malá gramatická chybička se vloudila...
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Ak je to cisty zisk tak na zivnost ako pisal stanislav1975.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
budem , ale to fakt?
Idem skladať gorálky, namôjdušu.Absolútne za tým nech nik nehľadá kvapku sarkazmu. Keby som s čistou hlavou vedela vyrobiť 1400€ mesačne, okamžite mením.

Čo sa týka odvodov, prvý rok do SP odovdy platiť nemusí, od júla 2010 by však musela. Pri živnosti Tvojej známej by možno postačovalo spracovať DP cez paušálne výdavky, ťažko povedať...Keby boli paušálne výdavky, určite by to bolo lacnejšie oproti preukázateľným výdavkom, čo by bolo pre pani účtovníčku pracnejšie a zároveň pre podnikateľku drahšie.
Pozor na formulovanie zmluvy, na základe ktorej by sa takáto práca vykonávala. Aby to nebolo možné pretransformovať do závislej činnosti.
Danushka, ťažko povedať,či by boli lepšie paušálné výdavky ako skutočné-my nemožeme vedieť,čo je schopná si dať do výdavkov...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

danushka Pozri príspevok
budem , ale to fakt?
Idem skladať gorálky, namôjdušu.Absolútne za tým nech nik nehľadá kvapku sarkazmu. Keby som s čistou hlavou vedela vyrobiť 1400€ mesačne, okamžite mením.

Čo sa týka odvodov, prvý rok do SP odovdy platiť nemusí, od júla 2010 by však musela. Pri živnosti Tvojej známej by možno postačovalo spracovať DP cez paušálne výdavky, ťažko povedať...Keby boli paušálne výdavky, určite by to bolo lacnejšie oproti preukázateľným výdavkom, čo by bolo pre pani účtovníčku pracnejšie a zároveň pre podnikateľku drahšie.
Pozor na formulovanie zmluvy, na základe ktorej by sa takáto práca vykonávala. Aby to nebolo možné pretransformovať do závislej činnosti.
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Danushka, ťažko povedať,či by boli lepšie paušálné výdavky ako skutočné-my nemožeme vedieť,čo je schopná si dať do výdavkov...
Myslým, že som to aj napísala, že ťažko povedať Stanko
Pokiaľ zadávateľ jasne neformuluje konkrétnu situáciu, je naozaj ťažko povedať.
Vychádzam len zo sedliackeho úsudku, že pokiaľ to daná osoba robí doma, tak určite nevyhodí 200€ mesačne za prenájom dielne len preto, že sa stala živnostníkom a potrebuje si vytvárať výdavky. Ak by si aj daná osoba chcela vykázať nákup PHL, tak by musela mať zaplatenú daň z MV.
Tých modelových situácií je neúrekom, optimalizovať sa dá určite.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
Myslým, že som to aj napísala, že ťažko povedať Stanko
Pokiaľ zadávateľ jasne neformuluje konkrétnu situáciu, je naozaj ťažko povedať.
Vychádzam len zo sedliackeho úsudku, že pokiaľ to daná osoba robí doma, tak určite nevyhodí 200€ mesačne za prenájom dielne len preto, že sa stala živnostníkom a potrebuje si vytvárať výdavky. Ak by si aj daná osoba chcela vykázať nákup PHL, tak by musela mať zaplatenú daň z MV.
Tých modelových situácií je neúrekom, optimalizovať sa dá určite.
je aj možnosť,že tých 200eur za prenájom dielne nevyhodí,ale do nákladov si ich dá-lebo bude mať na to doklady,hmhm-ak je šikovná -a pri zárobku 1400eur ja by som si tú živnosť urobil...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
je aj možnosť,že tých 200eur za prenájom dielne nevyhodí,ale do nákladov si ich dá-lebo bude mať na to doklady,hmhm-ak je šikovná -a pri zárobku 1400eur ja by som si tú živnosť urobil...
Všetko sa dá, len treba chcieť...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

No na navliekanie korálok toho až tak veľa nepotrebuje. Predpokladám, že materiál dostáva od tej firmy, pre ktorú to skladá. Takže si myslím, že s paušálnymi výdavkami to bude mať lepšie. A doteraz ju platili ako zamestnankyňu?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
bonboncek Pozri príspevok
Tak prijem ma okolo tych 1400 eur.
No, nechcem hádať, ale nie je to náhodou ročný príjem?
Teda ak by to bol mesačný príjem tak som z toho!
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cloe Pozri príspevok
No, nechcem hádať, ale nie je to náhodou ročný príjem?
Teda ak by to bol mesačný príjem tak som z toho!
cloe, neviem,ale ja tomu verím-jedna moja kamoška robí všelijaké veci zo slamy a zarobí minimálne ako ja,ak nie viac...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Veru, to by som hneď odovzdala šanóny a radšej navliekala tie korálky pri peknej muzike.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

JarkaL Pozri príspevok
No na navliekanie korálok toho až tak veľa nepotrebuje. Predpokladám, že materiál dostáva od tej firmy, pre ktorú to skladá. Takže si myslím, že s paušálnymi výdavkami to bude mať lepšie. A doteraz ju platili ako zamestnankyňu?
Keď je šikovná-dali by sa veci vybaviť-može mať zamestnancov, priestory prenajaté,auto a pod....
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ta "praca na doma" je na zaklade coho vyplacana? (vo vseobecnosti) Dohoda o pracovnej cinnosti... alebo?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Keď je šikovná-dali by sa veci vybaviť-može mať zamestnancov, priestory prenajaté,auto a pod....
Stanko, nenavádzaj...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

JarkaL Pozri príspevok
Stanko, nenavádzaj...
ok,už som ticho,len som chcel oponovať tomu,že asi nebude mať veľa nákladov,len som chcel podotknúť,že keď je šikovná,tak by sa dalo nákladov zohnať habadej-ale už som ticho...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ok,už som ticho,len som chcel oponovať tomu,že asi nebude mať veľa nákladov,len som chcel podotknúť,že keď je šikovná,tak by sa dalo nákladov zohnať habadej-ale už som ticho...
Len doplním,preto sú veľmi doležité dobré účtovničky-taká ktorá vie poradiť čo a ako-čo sa dá,čo sa nedá a pod.-dobrá účtovníčka je hotový poklad...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ok,už som ticho,len som chcel oponovať tomu,že asi nebude mať veľa nákladov,len som chcel podotknúť,že keď je šikovná,tak by sa dalo nákladov zohnať habadej-ale už som ticho...
Ako sorry Stanko, nechápem. Účelom podnikania je vytvárať zisk a nie zháňať si doklady ako zisk nevytvoriť. Ten, kto mi dá doklad - výdavok daňovo uznateľný, tiež má nejakú povinnosť voči štátu.
Naozaj šikovná účtovníčka dokáže optimalizovať. Ale šikovná účtovníčka svojmu klientovi aj vysvetlí, že tetušky na DÚ vedia, ktorá sféra sa v akých percentuálnych výdavkoch pohybuje. Štatistika nepustí. Pokiaľ sa živnostník zmestí do štatistík v oku tety na DÚ a ešte ten istý živnostník odvedie daň, má zaručene pokoj.
Vlk sýty a baran celý, to je krédo, ktorého sa treba držať a nie vytvárať si umelé výdavky, do ktorých je ťažké sa trafiť v daľšom roku podnikania.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
Ako sorry Stanko, nechápem. Účelom podnikania je vytvárať zisk a nie zháňať si doklady ako zisk nevytvoriť. Ten, kto mi dá doklad - výdavok daňovo uznateľný, tiež má nejakú povinnosť voči štátu.
Naozaj šikovná účtovníčka dokáže optimalizovať. Ale šikovná účtovníčka svojmu klientovi aj vysvetlí, že tetušky na DÚ vedia, ktorá sféra sa v akých percentuálnych výdavkoch pohybuje. Štatistika nepustí. Pokiaľ sa živnostník zmestí do štatistík v oku tety na DÚ a ešte ten istý živnostník odvedie daň, má zaručene pokoj.
Vlk sýty a baran celý, to je krédo, ktorého sa treba držať a nie vytvárať si umelé výdavky, do ktorých je ťažké sa trafiť v daľšom roku podnikania.
nesúhlasím, ale nechajme to tak a kto mi dokáže,že som nemal prenajaté priestory a prenajaté auto a pod.?A prečo by som to nemohol mať prenajaté?Ja tie korálky(od Natálky) niekde musím navliekať a nejako musím ísť pre tovar...Nechajme to tak, nerozumieme si...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať