Zavrieť

Porady

Čo si o tom myslite???

Dobrý deň, ja by som sa chcela len tak informovať,, a počuť aj Váš názor na to...

Moja známa pracuje doma/sklada bižutériu/, myslim že to poznáte ,,práca na doma,, . Pri tejto práci jej teraz navrhli, aby si na to spravila živnosť... že ďalej len tak to už nejde.. Ona o tom premýšľala, no nevie či sa jej to vôbec oplatí. Tak ja by som Vás poprosila aj o radu, že akú živnosť by na to potrebovala... a aj s účtovníctvom ako by to bolo?? Alebo je to blbosť?? Čo si myslite vy???

Vopred ďakujem ak mi niekto poradi.
Usporiadat
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Neviem ako to majú organizované, ale zaváňa mi to závislou činnosťou
0 0
bonboncek bonboncek

bonboncek je offline (nepripojený) bonboncek

Ahojky,,,, ďakujem všetkým za ich názory....

no áno čistý zisk je 1400 eur,, no mohla by mať aj viac..
Tak je to takto.. moja známa skladá perá... od jedného perá ma 0, 75 centov.
Ako tu už bolo spomínané,, materiál jej posiela firma...
Ona má výdavky iba na to poštovné a balné/keď posiela tie hotové perá naspäť/
0 0
bonboncek bonboncek

bonboncek je offline (nepripojený) bonboncek

Všimla som si otázku od Lianky,,, podľa čoho je výplacaná tá práca na doma.. tak podľa ,,úkolu,, , koľko spraví, toľko bude mať zarobené. A nie je to na žiadnu dohodu, nič.....- to neviem prečo..

no musim povedať, tá známa je moja mama...
mama, tam najprv poslala tie poplatky čo chceli, oni jej potom poslali registračný formulár, vyplnila ho.. a hneď na to jej poslali už material na prácu... takže tak....
žiadna zmluva,,,ničč... je to trošku aj čudnééé ale aj ta
k šla do toho...

Inak zatiaľ jej všetko vyplatili, ako mali..Peniaze jej vyplácajú šekom. Je to trošku čudný systém práce.. tak preto sa nevie ani rozhodnúť či v tom bude pokračovať, alebo nie... a hlavne teraz, keď jej písali, že ak chce to ďalej robiť, tak už iba na živnosť...

To asi bola ,,skúšobná doba,, ? alebo čo ja viem...
0 0
bonboncek bonboncek

bonboncek je offline (nepripojený) bonboncek

Stanko ďakujem za tie nápady,, veď aj ja som už na niečom takom rozmýšľala, keby šla na tú živnosť...

Ja by som sa ešte chcela spýtať.. a aku živnosť by si mala vybrať...??? skladanie pier?? hmm??? ja som sa už na to pozerala, no nejak by to chcelo poradiť.

U nás na úradoch nie sú tie ,,tety,, veľmi zhovorčivé aby poradili....) tak preto píšem tu...

Je to možno čudný prípad, ale čo už... dúfam že mi poradite ďalej...) a ešte razzz všetkým ďakujem.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no ak doteraz jednali s tvojou mamou seriozne a všetko jej vyplatili, tak určite by boli ochotní zaviazať sa, že jej na určitý čas, dajmetomu 1 rok, budú dodávať komponenty..aby si mohla založiť tú živnosť a bola si istá, že bude mať čo robiť..
(živnosť by s mohla volať"kompletizácia komponentov)
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pepsikova Pozri príspevok
..no ak doteraz jednali s tvojou mamou seriozne a všetko jej vyplatili, tak určite by boli ochotní zaviazať sa, že jej na určitý čas, dajmetomu 1 rok, budú dodávať komponenty..aby si mohla založiť tú živnosť a bola si istá, že bude mať čo robiť..
(živnosť by s mohla volať"kompletizácia komponentov)
Súhlasím, vybavenie živnosti stojí 3 eurá, a ked sa začnú správať neseriozne. Nie je problém ju zrušiť.

Bonboncek nolem daj kontakt, namiesto radenia na porade budem po nociach navliekať gorálky aspon na bytík zarobím

Mám pocit, že živnosť by mala byť čosi s obchodom.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

bonboncek Pozri príspevok
Ahojky,,,, ďakujem všetkým za ich názory....

no áno čistý zisk je 1400 eur,, no mohla by mať aj viac..
Tak je to takto.. moja známa skladá perá... od jedného perá ma 0, 75 centov.
Ako tu už bolo spomínané,, materiál jej posiela firma...
Ona má výdavky iba na to poštovné a balné/keď posiela tie hotové perá naspäť/
Eeeeeej - to by bola robota pre mna. To bola moja oblubena cinnost v skole, od prvej triedy az po VS, ked som sa nudil. Za hodinu som vedel pero rozobrat a zlozit mozno aj 100 raz. Kolko by som mal za tie roky zarobene?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

bonboncek Pozri príspevok
Všimla som si otázku od Lianky,,, podľa čoho je výplacaná tá práca na doma.. tak podľa ,,úkolu,, , koľko spraví, toľko bude mať zarobené. A nie je to na žiadnu dohodu, nič.....- to neviem prečo..

no musim povedať, tá známa je moja mama...
mama, tam najprv poslala tie poplatky čo chceli, oni jej potom poslali registračný formulár, vyplnila ho.. a hneď na to jej poslali už material na prácu... takže tak....
žiadna zmluva,,,ničč... je to trošku aj čudnééé ale aj ta
k šla do toho...

Inak zatiaľ jej všetko vyplatili, ako mali..Peniaze jej vyplácajú šekom. Je to trošku čudný systém práce.. tak preto sa nevie ani rozhodnúť či v tom bude pokračovať, alebo nie... a hlavne teraz, keď jej písali, že ak chce to ďalej robiť, tak už iba na živnosť...

To asi bola ,,skúšobná doba,, ? alebo čo ja viem...
To trocha meni situaciu, zavana to otrepanym podvodom, neboli tie poplatky nahodou vyssie ako ten prijem?
0 0
k.i.n.o. k.i.n.o.

k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

bonboncek Pozri príspevok
Ja by som sa ešte chcela spýtať.. a aku živnosť by si mala vybrať...??? skladanie pier?? hmm??? ja som sa už na to pozerala, no nejak by to chcelo poradiť.

U nás na úradoch nie sú tie ,,tety,, veľmi zhovorčivé aby poradili....) tak preto píšem tu...

Výroba bižutérie a suvenírov

Zdroj:
Zoznam odporúčaných označení voľných živností a ich bližšie vymedzenie, Ministerstvo vnútra SR, Sekcia verejnej správy, Odbor živnostenského podnikania

http://www.civil.gov.sk/archiv/p09/p09-05.shtm
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
misomiso Pozri príspevok
Eeeeeej - to by bola robota pre mna. To bola moja oblubena cinnost v skole, od prvej triedy az po VS, ked som sa nudil. Za hodinu som vedel pero rozobrat a zlozit mozno aj 100 raz. Kolko by som mal za tie roky zarobene?
..
..no to ja rozoberiem pero dvakrát, strhá sa závit a perečko ide do koša..bola by som hladná a smädná až doteraz..si lepší.....alebo rozoberáš kvalitnejšie perá...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

pepsikova Pozri príspevok
..
..no to ja rozoberiem pero dvakrát, strhá sa závit a perečko ide do koša..bola by som hladná a smädná až doteraz..si lepší.....alebo rozoberáš kvalitnejšie perá...
Tiez ich skoncilo dost v kosi - samozrejme.
0 0
bonboncek bonboncek

bonboncek je offline (nepripojený) bonboncek

Misomiso,, no tie poplatky vôbec neboli vôbec vyššie ako ten prijem.. no musim uznať, na začiatku sa trošku obávala, že či to nebude nejaký podvod, ale čo, ,, keď neskúsiš, tak nevieš,,...

najprv poslala 20 eur, jej poslali nejaké papiere a potom okolo 30 eur... to bolo všetko.

žiaden podvod to nebol....čo bola rada...
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
bonboncek Pozri príspevok
Všimla som si otázku od Lianky,,, podľa čoho je výplacaná tá práca na doma.. tak podľa ,,úkolu,, , koľko spraví, toľko bude mať zarobené. A nie je to na žiadnu dohodu, nič.....- to neviem prečo..

no musim povedať, tá známa je moja mama...
mama, tam najprv poslala tie poplatky čo chceli, oni jej potom poslali registračný formulár, vyplnila ho.. a hneď na to jej poslali už material na prácu... takže tak....
žiadna zmluva,,,ničč... je to trošku aj čudnééé ale aj ta
k šla do toho...

Inak zatiaľ jej všetko vyplatili, ako mali..Peniaze jej vyplácajú šekom. Je to trošku čudný systém práce.. tak preto sa nevie ani rozhodnúť či v tom bude pokračovať, alebo nie... a hlavne teraz, keď jej písali, že ak chce to ďalej robiť, tak už iba na živnosť...

To asi bola ,,skúšobná doba,, ? alebo čo ja viem...
Mna to zaujima, lebo to zavana nezdanenym prijmom, resp. povinnostou danovnika uviest prijem vo svojom DP. (Kolki to urobia?!) Ak prijem nie je zrazeny zrazkovou danou, danovnik nie je v pracovnopravnom pomere (ani dohoda?), zrejme nedostane ani ziadne "potvrdenie o prijme", a este k tomu mu prijem vyplacaju sekom... Tak uz teda neviem... Na zaklade coho si to firma dava do nakladov, ked kdekomu zasiela sekom peniaze? (To su take basnicke otazky...)

Firma ma uz asi problem obhajit si taketo praktiky, preto sa necudujem, ze to chcu "zlegalizovat".
Naposledy upravil Lianka : 07.10.09 at 13:53 Dôvod: preklep
0 0
katkamini katkamini

katkamini je offline (nepripojený) katkamini

Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako je to s marodkou pri SZČO ale mam jeden rok uľavu od socialnej poisťovni. Bude mi niečo vyplácané alebo nie?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
katkamini Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako je to s marodkou pri SZČO ale mam jeden rok uľavu od socialnej poisťovni. Bude mi niečo vyplácané alebo nie?
katkamini, si v uplne inej teme... tu riesime nieco ine. Skus zadat otazku do temy Odvody.
0 0
bonboncek bonboncek

bonboncek je offline (nepripojený) bonboncek

Lianka Pozri príspevok
Mna to zaujima, lebo to zavana nezdanenym prijmom, resp. povinnostou danovnika uviest prijem vo svojom DP. (Kolki to urobia?!) Ak prijem nie je zrazeny zrazkovou danou, danovnik nie je v pracovnopravnom pomere (ani dohoda?), zrejme nedostane ani ziadne "potvrdenie o prijme", a este k tomu mu prijem vyplacaju sekom... Tak uz teda neviem... Na zaklade coho si to firma dava do nakladov, ked kdekomu zasiela sekom peniaze? (To su take basnicke otazky...)

Firma ma uz asi problem obhajit si taketo praktiky, preto sa necudujem, ze to chcu "zlegalizovat".

No Lianka máš pravdu, je to veľmi čudný systém práce...aj mama sa čudovala, že žiadna dohoda, nič.. , ale keď platia, tak prečo si nezarobiť niečo.
Neviem čo to je za firma, ako to všetko riešia..../s tými nákladmi a výdavkami/. Inak je to nejaká nemecká firma../ asi tam maju nejaké čudné systémy/... Je pritom aj dosť váhavá otázka, či isť na tú živnosť... a nie???
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
bonboncek Pozri príspevok
No Lianka máš pravdu, je to veľmi čudný systém práce...aj mama sa čudovala, že žiadna dohoda, nič.. , ale keď platia, tak prečo si nezarobiť niečo.
Neviem čo to je za firma, ako to všetko riešia..../s tými nákladmi a výdavkami/. Inak je to nejaká nemecká firma../ asi tam maju nejaké čudné systémy/... Je pritom aj dosť váhavá otázka, či isť na tú živnosť... a nie???
..

..no teda tá firma má určite nejakú adresu..tak nech mamka napíše niečo takto:""...na základe vašej ponuky pracovať pre vašu firmu na živnosť, vás žiadam o vyjadrenie, o akú dlhú dobu spolupráce s vami by šlo a tiež ma zaujíma, či dodávky práce pre mňa budú pravidelné a na akú dlhú dobu...blabla..a potom uvidíš, či sa vyjadria, alebo nie...a podľa toho mamka nech spraví živnosť, alebo robí, pokiaľ sa dá, na čierno..asi tak by som poriešila ja..
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Stanislav 1975 Pozri príspevok
je aj možnosť,že tých 200eur za prenájom dielne nevyhodí,ale do nákladov si ich dá-lebo bude mať na to doklady,hmhm-ak je šikovná -a pri zárobku 1400eur ja by som si tú živnosť urobil...
Občas rád chodíš na hrane/!/, hops, prepáč, po kladine, ešteže sa tu potuľovala danushka.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Danila Pozri príspevok
Občas rád chodíš na hrane/!/, hops, prepáč, po kladine, ešteže sa tu potuľovala danushka.
Juj Danilka, s tým obojkom čo mám na krku sa ja zatúlam veru hocikde, ešteže sa viem vrátiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katkamini Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako je to s marodkou pri SZČO ale mam jeden rok uľavu od socialnej poisťovni. Bude mi niečo vyplácané alebo nie?
pokial si neplatíš nemocenské poistenie ako dobrovolne poistená osoba, nemáš nárok na nemocenské počas PN-ky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať