Zavrieť

Porady

platova trieda

chcem sa opytat, robim 1. mesiac ucitelku v materskej skole,mam vystudovany bakalarsky stupen odboru pedagogika, a riaditelka mi dala v zmluve iba 8. platovu triedu. mam narok na vyssiu?Som z toho sklamana, to nemusim mat ziadneho bakalara a mala by som to iste.
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jankamm Pozri príspevok
ahoj Sabadka
ako som sľúbila dnes som dostala odpoveď z KŠÚ mám byť zaradená do platovej triedy 8 tak ako si vravela
MD má byť započítaná bez ohľadu kde som pracovala predtým nevieš ak mám 2 roky a 206 dní ako mi to majú rátať či 2 alebo 3 roky a na alikvotnú časť má odkázala na zákon a to si každý vysvetľuje inak
Z MD a RD sa zaratúvajú najviac 3 roky na jedno dieťa, mal by ti uznať skutočnú dlžku MD a RD aj tých 206 dní sa ti zíde, aspoň, A k tej alikvotnej čiastke - zákon hovorí minimálne o 1/3ne. tú by ti mal zarátať. Daj vedieť potom ako si pochodila u starostu. Držím palce
Naposledy upravil Sabadka : 03.11.09 at 18:03
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
nadka1 Pozri príspevok
Vraciam sa k tomuto bodu, akým spôsobom sa robia tieto dorovnania v nových platových dekrétoch, formou osobného príplatku? Ďakujem
Osobné príplatky sú nenároková zložka, neriešila by som doplatky formou osobných príplatkov. Platový dekrét dáš podľa nového zaradenia a potom ešte
do platového dekrétu daj klauzulu, že plat podľa §32 b ods. 1 Vám zostáva zachovaný vo výške platu pred 1.11.2009 v sume .....€. Vzorový platový dekrét nájdeš aj na stránke www.minedu.sk
0 0
jankamm jankamm

jankamm je offline (nepripojený) jankamm

ako si môžem ušetriť tie 206 dní a nevieš mi povedať ak má starosta vyzval na doplnenie si vzdelania ak si ho do dvoch rokov nedoplním tak má prepustí ja som študentka 5 ročníka ale úplne v inom odbore a dá sa to doplniť nejakými atestáciami
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jankamm Pozri príspevok
ako si môžem ušetriť tie 206 dní a nevieš mi povedať ak má starosta vyzval na doplnenie si vzdelania ak si ho do dvoch rokov nedoplním tak má prepustí ja som študentka 5 ročníka ale úplne v inom odbore a dá sa to doplniť nejakými atestáciami
Myslela som to tak, že by bolo lepšie keby ti buď uznal celé 3 roky alebo skutočnú dĺžku materskej tie 2 roky 206 dní a nie len 2 roky, pretože potom prídeš o tých 206 dní, ktoré ti budú chýbať pri započítaných rokoch.
Pri doplnení vzdelania je to tak, že začať študovať do dvoch rokov od prvého nástupu do zamestnania v školstve. Teda ak ťa prijal do zamestnannia od 1.9.2009 tak do 1.9.2011 musíš začať študovať, aby si si doplnila svoju odbornú spôsobilosť. Ak študuješ momentálne iný odbor mala by si si spraviť aspoň DPŠ.
0 0
silviad silviad

silviad je offline (nepripojený) silviad

Do dvoch musí začať a dokedy má skončiť, to nie je určené?
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Sabadka Pozri príspevok
Osobné príplatky sú nenároková zložka, neriešila by som doplatky formou osobných príplatkov. Platový dekrét dáš podľa nového zaradenia a potom ešte
do platového dekrétu daj klauzulu, že plat podľa §32 b ods. 1 Vám zostáva zachovaný vo výške platu pred 1.11.2009 v sume .....€. Vzorový platový dekrét nájdeš aj na stránke www.minedu.sk
Ďakujem pekne za reakciu, ale ak zamestnávateľ to chce riešiť takou formou, je to chyba? Ide o učiteľov ZUŠ, ktorí sú nekvalifikovaní, plat im chce zachovať aj keď podľa nového zákona pôjdu o triedy nižšie. Ten vzorový platový dekrét som preštudovala, je tam aj verzia pre nekvalifikovaných, zdá sa mi to logickejšie zvýšiť alebo dodať tam ten osobný príplatok. Alebo to má byť tak, že spočítam všetky položky a výslednú sumu navýšim v súvislosti s tou klauzulou, ktorú si uviedla? Ďakujem za radu.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
silviad Pozri príspevok
Do dvoch musí začať a dokedy má skončiť, to nie je určené?
Zákon 317/2009 § 60 ods. 2.
Pedagogický zamestnanej je povinný začať vzdelávanie na získanie pedagogickej spôsobilosti podľa § 8 ods.1 písm.a) najneskôr do dvoch rokov od vzniku prvého pracovného pomeru pedagogického zamestnanca v príslušnom druhu a type školy alebo školského zariadenia a najneskôr do 4 rokov pracovného pomeru je povinný ho ukončiť v súlade s § 8 odst. 2
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
nadka1 Pozri príspevok
Ďakujem pekne za reakciu, ale ak zamestnávateľ to chce riešiť takou formou, je to chyba? Ide o učiteľov ZUŠ, ktorí sú nekvalifikovaní, plat im chce zachovať aj keď podľa nového zákona pôjdu o triedy nižšie. Aj im ho musí zachovať § 32b ods. 1Ten vzorový platový dekrét som preštudovala, je tam aj verzia pre nekvalifikovaných, zdá sa mi to logickejšie zvýšiť alebo dodať tam ten osobný príplatok. Alebo to má byť tak, že spočítam všetky položky a výslednú sumu navýšim v súvislosti s tou klauzulou, ktorú si uviedla? Ďakujem za radu.
Výslednú sumu nebudeš navyšovať, aj vo vzorom dekréte máš tú klauzulu že plat zostáva zachovaný, teda takémuto zamestnancovi nepozastavíš vyplácanie doteraz priznaného platu k 31.10.2009, ale vyplácaš mu doteraz priznaný plat naďalej. Ale ak to chcete riešiť formou osobných príplatkov, zákon to doslova nezakazuje, len maj na zreteli, že osobné príplatky sú nenároková zložka a na zachovanie doteraz priznaného platu v prípade ak by podľa nového zaradenia bol plat nižší má nárok zo zákona.
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Ďakujem za tvoju reakciu, ale asi to potrebujem prebrať na príklade.Učiteľ ZUŠ nekvalifikovaný so SŠ, 11 r. praxe do 30.10. bol zaradený do 9.tr,mal k tomu zodpovedajúci plat.Od 1.11. by mal byť zaradený do 7.tr. Ak ho tam zaradím,ako dosiahnem,aby mu zostal pôvodný plat?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
nadka1 Pozri príspevok
Ďakujem za tvoju reakciu, ale asi to potrebujem prebrať na príklade.Učiteľ ZUŠ nekvalifikovaný so SŠ, 11 r. praxe do 30.10. bol zaradený do 9.tr,mal k tomu zodpovedajúci plat.Od 1.11. by mal byť zaradený do 7.tr. Ak ho tam zaradím,ako dosiahnem,aby mu zostal pôvodný plat?
Nastavíš plat podľa nového zaradenia, potom do platového dekrétu mu jednoducho dopíšeš: napr.
Funkčný plat vo výške ......., ktorý Vám bol priznaný pred 01.11.2009 Vám v zmysle § 32b ods. 1 zostáva zachovaný naďalej a bude Vám vyplácaný aj po 01.11.2009 v tejto výške.

Alebo o tú rozdielnu sumu navýšiš osobný príplatok, ale to podľa mňa nie je kóšer, pretože osobný príplatok je niečo iné a môže byť a nemusí. Ja osobne to budem riešiť tou prvou formou, lebo u nás sa stáva, že nám zriaďovateľ dá "odporučenie" nevyplácať osobné príplatky, tak potom neviem ako by som zamestnancovi dorovnávala plat.
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
OK, napadla ma však jedna vec, kde budeš vykazovať túto sumu na dorovnanie napr. vo výkaze škol 1-04 o práci v školstve, ktorý zaiste posielaš každý štvrťrok a mzdové prostriedky sa tam členia.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
nadka1 Pozri príspevok
OK, napadla ma však jedna vec, kde budeš vykazovať túto sumu na dorovnanie napr. vo výkaze škol 1-04 o práci v školstve, ktorý zaiste posielaš každý štvrťrok a mzdové prostriedky sa tam členia.
Do kolónky ostatné, kde nahadzuješ aj príplatky za nadčas, aby mi to neskreslilo nenárokové zložky.
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Ešte raz ďakujem za tvoj čas a ochotu, zaujímalo by ma, odkiaľ čerpeš všetky potrebné informácie, lebo zákon si vie prečítať každý, ale správne mu porozumieť a aplikovať ho do praxe, s tým býva niekedy problém.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
nadka1 Pozri príspevok
Ešte raz ďakujem za tvoj čas a ochotu, zaujímalo by ma, odkiaľ čerpeš všetky potrebné informácie, lebo zákon si vie prečítať každý, ale správne mu porozumieť a aplikovať ho do praxe, s tým býva niekedy problém.
No tak toto je otázka na ktorú ti neviem dať jednoznačnú odpoveď, asi to bude vrodená vývojová vada
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Takáto vada by mi teda nevadila,ale ja to asi vrodené nemám, možno mám zasa iné vady.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
nadka1 Pozri príspevok
Takáto vada by mi teda nevadila,ale ja to asi vrodené nemám, možno mám zasa iné vady.
Každý máme svoje vady a v konečnom dôsledku každá vada dobrá
0 0
Rebecka Rebecka

Rebecka je offline (nepripojený) Rebecka

(Otazka pre Sabadku i ostatnych)
Dobry vecer,
Mam ukoncenu strednu pedagog.skolu - vychovavatelstvo a v SKD pracujem 23 rokov. Som zaradena do 9. plat. triedy a na zaklade ukonceneho vzdelania 1.stupna - Bc.na Žilinskej univerzite, fakulte prírodných vied (študijný program pedagogika – sociálna pedagogika) mi uz neodpocitavaju 3roky praxe.
Budem od 1.11.2009 preradena do 8. plat. triedy?

Sabadka, ty si mi odpisala :
Vychovávateľ s VŠ vzdelaní I. stupňa by mal mať platovú triedu 9.
Mzdarka mi dnes povedala, ze ma od 1.11.2009 zaraduje do 8. platovej triedy.
Mam byt teda zaradena do 8. alebo do 9. plat.triedy? Prosim o radu, co mam robit?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Rebecka Pozri príspevok
(Otazka pre Sabadku i ostatnych)
Dobry vecer,
Mam ukoncenu strednu pedagog.skolu - vychovavatelstvo a v SKD pracujem 23 rokov. Som zaradena do 9. plat. triedy a na zaklade ukonceneho vzdelania 1.stupna - Bc.na Žilinskej univerzite, fakulte prírodných vied (študijný program pedagogika – sociálna pedagogika) mi uz neodpocitavaju 3roky praxe.
Budem od 1.11.2009 preradena do 8. plat. triedy?

Sabadka, ty si mi odpisala :
Vychovávateľ s VŠ vzdelaní I. stupňa by mal mať platovú triedu 9.
Mzdarka mi dnes povedala, ze ma od 1.11.2009 zaraduje do 8. platovej triedy.
Mam byt teda zaradena do 8. alebo do 9. plat.triedy? Prosim o radu, co mam robit?
Ano správne som ti napísala, ale pozri si 437/2009 článok XII písmeno B - tam je písané VŠ vzdelanie I. stupňa v študijnom programe vychovávateľstvo v odbore pedagogika ak máš toto vzdelanie patrí ti 9 platová trieda ak nie mzdárka ti povedala správne uznáva sa ti len stredoškolské vzdelanie a tam prislúcha 8 pl. trieda alebo ak aj uzná VŠI. stupňa bude ťa brať ako nekvalifikovanú a to je tiež 8PT.
Pozri si ešte tú vyhlášku aj ty je tam dokopy 7 bodov, nepasuje tvoje vzdelanie ani do jedného? Ak nie, tak žiaľ bohu do bude len 8 PT. To je smutné pri týchto VŠ vzdelaniach I. stupňa, že niektoré sú úplne nepoužiteľné.

Prikladám ešte tabuľku pre zaraďovanie pedagogických a odborných zamestnancov podľa stupňa kvalifikovanosti, dúfam, že vám pomôže. Doložila som ešte aj tú 437/2009
Naposledy upravil Sabadka : 05.11.09 at 19:09
0 0
jankamm jankamm

jankamm je offline (nepripojený) jankamm

Ahoj Sabadka
Pani mi volala z KŠÚ lebo som žiadala písomné vyjadrenie je to tak ako si mi vravela tá 8 platová trieda plus MD ale inú prax mi môže prirátať od 0% do 60% tak počítam s 0. Ale to už nechám tak pokiaľ mi nevystavia nový platový dekrét. Bola som za starostom a pracovníčka ktorá bola na školení mi povedala že pôjdem do platovej triedy nižšej a to do 6. Veď tam ani taká trieda nieje. Zo školenie si pamätala len to že učitelia pôjdu nižšie – strašné. Som zvedavá ako sa zatvári keď mu to tam odnesiem.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jankamm Pozri príspevok
Ahoj Sabadka
Pani mi volala z KŠÚ lebo som žiadala písomné vyjadrenie je to tak ako si mi vravela tá 8 platová trieda plus MD ale inú prax mi môže prirátať od 0% do 60% tak počítam s 0. Ale to už nechám tak pokiaľ mi nevystavia nový platový dekrét. Bola som za starostom a pracovníčka ktorá bola na školení mi povedala že pôjdem do platovej triedy nižšej a to do 6. Veď tam ani taká trieda nieje. Zo školenie si pamätala len to že učitelia pôjdu nižšie – strašné. Som zvedavá ako sa zatvári keď mu to tam odnesiem.
No pani pracovníčka bola asi na nejakom čudnom školení alebo že by si tie platové tabuľky zabudla otočiť a miesto 9 videla 6-ku? Ináč si to neviem predstaviť, pretože pri učiteľoch MŠ je 7 platová trieda najnižšia. Prilepím ti sem aj tabuľku na zaraďovanie, hoci som ju už priliepala aj do iných príspevkov, dám ju ešte aj sem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať