Zavrieť

Porady

Priznaky akeho ochorenia?

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Pripominaju vam uvedene priznaky nejake ochorenie?
18 rokov, dievca, viacmenej zdravie vzdy ok, len dost velka kazivost zubov - zo strachu pred zubarom, ho nenavstevuje, postava normalna.
Zacalo to vypadavanim vlasov, teraz je z nich ca polovica. Pridali sa abscesy - jeden na chrbte, v oblasti nad krizami, nad miechou, musel byt vyrezany s korenom. O tyzden na to dalsi, mensi, vyrezany na stehne. Ca o tri tyzdne absces v prsniku, msel byt prepichnuty vytlaceny, hromada hnisu. Kontrolne sono o mesiac neukazalo nic po zakroku. Keby dokt. nevedel, ze tam bol absces, ani nevie. Medzitym, asi po atb hnacka, trvajuca par dni, potom pauza a po par dnoch opat hancka typu - ze neico zjedla alebo vypila vodu, dostala o chvilu krce a musela ist na WC. Trvanie ca 2 tyzdne, tyzden nic a teraz znovu. Abscesy zatial v klude, vlasy padaju dalej. Berie C so zinkom a zelezom, kys. listovu. Popritom ma takmer denne bolesti hlavy / asi migrenicka po mne/. Chut do jedla je mensia nez byvala. Fajciarka ca 8 cig. denne.

Vypytali sme vym. poukaz imunologovi , chysta sa neurologovi a Kam by este mala zajst? Kolonoskopia? Ratam s ty, ze nas imun. niekam odporuci.

Mozno niekto mal podobne znosku priznakov a ma uz potvrdenu dg. Ani nemusia vsetly spolu suvisiet. Googl mi moc neporadil. Viem ze ta hnacka moze ukazovat na crohna, ale o abscesoch som sa tam moc nedocitala.
Pisem sem, lebo domov pridem az 14 teho a iba na dva tyzdne, takze potrebujeme postihat nejakych odbornikov. Za tipy dakujem.
Usporiadat
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
No prepac misomiso, trochu si to prehmal s tym utokom, nie? Ja sa o lekarov neobtieram a navyse mi netvrd, ze u 18 rocneho dievcata, co by malo byt zdrave ako ryba, aj po vyfajceni 30 cigariet, to porobilo 8 cig. a aj tolko nie niekedy, denne.

Obuvaj sa do fajciarov, co fajcia 40 denne a uz dlhe roky a potom si stazuju na lekarov.

Ja som tu jednoducho popisala priznaky, ktore niekomu mozu byt zname a mozu mi poradit a ja podla toho navstivit odbornikov, mozno bez marneho a dlheho tapania. Asi aj na to je net, aby clovek mohol praktickemu lekarovi - co asi na net nechodi - podsunut mozne diagnozy na zaklade priznakov.

To akoze, za to, ze fajci, ju mam nechat doma, nech sa trapi padanim vlasov a obcasnymi hnackami? Ved nema co fajcit, tak jej treba? No neprides mi normalny.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Ja mam alergiu na alkoholikov a predsa netrvdim, ze sa ma na nich nase zdravotnictvo vykaslat. Stat dobre vie, preco sa u nas predavaju cigarety a alkohol. A ty si posledny co ma pravo rozhodovat o tom ci ma fajciar pravo na lekarov.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

bonita Pozri príspevok
No prepac misomiso, trochu si to prehmal s tym utokom, nie? Ja sa o lekarov neobtieram a navyse mi netvrd, ze u 18 rocneho dievcata, co by malo byt zdrave ako ryba, aj po vyfajceni 30 cigariet, to porobilo 8 cig. a aj tolko nie niekedy, denne.

Obuvaj sa do fajciarov, co fajcia 40 denne a uz dlhe roky a potom si stazuju na lekarov.

Ja som tu jednoducho popisala priznaky, ktore niekomu mozu byt zname a mozu mi poradit a ja podla toho navstivit odbornikov, mozno bez marneho a dlheho tapania. Asi aj na to je net, aby clovek mohol praktickemu lekarovi - co asi na net nechodi - podsunut mozne diagnozy na zaklade priznakov.

To akoze, za to, ze fajci, ju mam nechat doma, nech sa trapi padanim vlasov a obcasnymi hnackami? Ved nema co fajcit, tak jej treba? No neprides mi normalny.
bonita Pozri príspevok
Ja mam alergiu na alkoholikov a predsa netrvdim, ze sa ma na nich nase zdravotnictvo vykaslat. Stat dobre vie, preco sa u nas predavaju cigarety a alkohol. A ty si posledny co ma pravo rozhodovat o tom ci ma fajciar pravo na lekarov.
Ale ved to co som napisal plati samozrejme aj o alkoholkioch fetakoch, ako aj o ludoch, ktori sa prejedaju klobaskami a sedia na zadku. Do poslednej kategorie patrim obcas ciastocne aj ja, takze ja sa z toho tiez nejako nevylucujem. Ja som iba napisal, ze clovek ma vzdy zacat od seba a az potom spoliehat na pomoc inych. Za tym si stojim.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Inak - ja som necitoval teba, ale kordulu, ktora pise, ze nechape, co to mame za lekarov.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Bonita, Tvoja dcéra má 18 rokov, ale nepíšeš, či má problémy s chrupom odmalička, alebo posledné 2-3 roky. Sleduj ju, ako sa stravuje a či nedajbože netrpí bulímiou. Pokazený chrup je jedným z príznakov bulímie, vypadávanie vlasov, nedostatočné zásobovanie tela minerálmi, vitamínmi a stopovými prvkami narobí paseku v celom organizme.
Vidím na svojej 12 ročnej dcére, že ustavične vyhľadáva na svojom tele nedostatky, hodne športuje, ale akosi moc pozerá na kalórie. Zatiaľ to je v norme, ale bulímia a anorexia u tínedžeriek nie je až tak celkom zriedkavá v dnešnej dobe, takže sleduj a čítaj medzi riadkami svoje dieťa. V prvom rade treba chrup liečiť, tak ako Ti už ostatní radili. A cigarety, juj - nech nefajčí.
Želám Ti, aby ste čím skôr prišli na korienok zdravotných problémov dcérky.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

bonita Pozri príspevok
No prepac misomiso, trochu si to prehmal s tym utokom, nie? Ja sa o lekarov neobtieram a navyse mi netvrd, ze u 18 rocneho dievcata, co by malo byt zdrave ako ryba, aj po vyfajceni 30 cigariet, to porobilo 8 cig. a aj tolko nie niekedy, denne.

Obuvaj sa do fajciarov, co fajcia 40 denne a uz dlhe roky a potom si stazuju na lekarov.

Ja som tu jednoducho popisala priznaky, ktore niekomu mozu byt zname a mozu mi poradit a ja podla toho navstivit odbornikov, mozno bez marneho a dlheho tapania. Asi aj na to je net, aby clovek mohol praktickemu lekarovi - co asi na net nechodi - podsunut mozne diagnozy na zaklade priznakov.

To akoze, za to, ze fajci, ju mam nechat doma, nech sa trapi padanim vlasov a obcasnymi hnackami? Ved nema co fajcit, tak jej treba? No neprides mi normalny.
Priznaky som spoznala a poradila som,zacat mate od zubara.Na to aby spoznal ci sa jedna o fokalnu infekciu,staci rentgen zubov.Ono je fajn vybavovat CT a kolonoskopiu a neurologiu,ale vsetky problemy u osemnastky mozu byt uplne kludne z toho,ze imunita je zamestnana nejakym napr.hnisavym vackom v zube a nema cas riesit ostatne veci,s ktorymi sa stretava.Ludovo povedane.
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Kolik ta slečna váží, měří, jak se stravuje, jak často jí, co jí, není vegetariánka nebo se neomezuje nějak jinak v jídle? Jak dlouho ty potíže trvají, co má se zuby, kolik kazů, nebo zubní kámen, nebo nevytlačené osmičky? Jak menstruuje - zda vůbec, bere antikoncepci? Na tohle všechno se pořádný doktor musí ptát...
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
No, konecne som doma. Zajtra ide dcera psychiatrovi vypytat papier na osetrenie zubov pod narkozou a potom zacneme u zubov. Potom este imunolog a uvidim co dalej. Neviem, poriadny lekari nejako asi vymreli. Ked sa obvodna cuduje, ze chce vymenny listok k imunologovi....
Az sa nieco dozvieme, dam vediet.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No ak spravila krvné vyšetrenia a nič nenasvedčuje na poruchu imunity,tak má právo sa čudovať.Ak vyšetrenia neurobila,to je druhá vec.A mimochodom,bud rada,že sa síce čuduje,ale lístok dá.Nie je to totižto jej povinnosť.Mám kopu kolegov,ktorí bez mihnutia oka napíšu...Prosim o vyšetrenie na žiadosť pacienta...A to je potom iná zábava.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať