Zavrieť

Porady

audit pri účtovnej závierke

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu pri overení účtovnej závierky audítorom podľa § 19, spoločnosť musí spĺňať aspoň dve podmienky, vie mi niekto poradiť ako sa myslí celková suma majetku?
Je to riadok 001 v súvahe brutto?
A keď zistím až teraz, že som mala povinnosť overiť účtovnú závierku audítorom aj za rok 2008, môžem to urobiť aj teraz?
ďakujem za odpoveď
Usporiadat
KlaudiaKK KlaudiaKK

KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

Dobrý deň, Klient je a.s. doteraz overoval UZ auditorom ale podľa mňa nemusí už za rok 2010 - pretože - Nemá majetok nad 1 mil. €, nemá obchodovateľné akcie a pod. má len 3 zamestnancov, a takto isto to bolo aj v r. 2008, 2009 mám pravdu, keď tvrdím, že´za rok 2010 nemusí overovať závierku auditorom ? Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, je to tak. Rok 2009 bol posledný rok povinného auditu bez testovania uvedených podmienok.
0 0
KlaudiaKK KlaudiaKK

KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

Ďakujem pekne
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Mozno, ze je to hlupa otazka, ale ake sankcie plynu z toho, ked spolocnost, ktora je povinna mat zavierku zauditovanu ju na audit neda? A kto to kontroluje? Mam klienta, ktory si mysli ze to netreba...
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
O sankciách hovorí § 38 ods.2 zákona o účtovníctve.
1 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Dakujem
0 0
leo leo

leo je offline (nepripojený) leo

Dobrý večer , som tu nova neviem to najs porebovala by som pomoc , idem odkupiť zabehnutu prevacku a rada by som poprosila na čo si mam dať pozor aby som na niečoo nezabudla ohladom zmluv ... dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
je to sro?, alebo ideš kupiť budovu?
pozor si musíš dať úplne na všetko, skús tu surfovať, hľadať, je tu viac negatívnych skúseností aj zo strany kupujúceho aj predávajúceho.

mimochodm si v zlej téme, nejedná sa o audit, alebo áno?
Zver kúpu právnikovi - teda zostavenie zmluvy, alebo si nechaj urobiť audit.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať