Zavrieť

Porady

porušenie liečebného režimu

Prosím, prosím, nemáte niekto skúsenosť?

Zamestnanec je na PN (prvých 10 dní). Zamestnávateľ bol na kontrole doma a zistil že menovaný nie je doma.

Môže byť toto dôvod na okamžité skončenie pracovného pomeru?

Ak áno, kde to vyhľadám?
Usporiadat
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
tak sa teda pripojím aj ja...chlap sa v piatok ožral, dostal nakladačku od cigánov, v nedeľu ho viezli polomrtveho dakde na pohotovosť...v pondelok poslal PN, kde úraz nebol vyznačený, len diagnóza 2503....zamestnávateľ/spoločník majiteľ/ ho vo štvrtok poobede o piatej našiel v "intenzívne sa liečiť" v miestnej krčme...tak sa teraz pýtam: ak nemá nárok na náhradu príjmu pri PN, nemá žiaden príjem...je to absencia? je to neplatené voľno? je to dovolenka? je to PN? ak sú to prvé dva prípady, treba ho odhlasovať zo sociálky... ako ste to riešili?...momochodom, zaujímalo by ma čo je to za diagnózu tá 2503...
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

karkulka
tak sa teda pripojím aj ja...chlap sa v piatok ožral, dostal nakladačku od cigánov, v nedeľu ho viezli polomrtveho dakde na pohotovosť...v pondelok poslal PN, kde úraz nebol vyznačený, len diagnóza 2503....zamestnávateľ/spoločník majiteľ/ ho vo štvrtok poobede o piatej našiel v "intenzívne sa liečiť" v miestnej krčme...tak sa teraz pýtam: ak nemá nárok na náhradu príjmu pri PN, nemá žiaden príjem...je to absencia? je to neplatené voľno? je to dovolenka? je to PN? ak sú to prvé dva prípady, treba ho odhlasovať zo sociálky... ako ste to riešili?...momochodom, zaujímalo by ma čo je to za diagnózu tá 2503...
Podľa mňa je to PN. Je však otázne aké dávky bude dostávať a aký postih to pre neho bude mať. Od znížena dávok až po nulové, prípadne rozviazanie PP. Ide však o dokazovanie porušenia liečebného režimu, čo býva dosť ošemetné a zdĺhave.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Aj ja by som povedala, že je to PN. Raz má na to potvrdenie , tak sa to musí aj tak evidovať. Či v dobe PN porušuje alebo neporušuje liečebný režim je už záležitosť iná.Tak ako píše Evanka ide o dokázanie tohto porušenia liečebného režimu s následným riešením.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
prečo by mal byť problém s dokazovaní porušovania liečebného poriadku? chlapa čapli v krčme...sú na to svedkovia, je zápis...a určite nezapíjal pirulky...
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

karkulka
prečo by mal byť problém s dokazovaní porušovania liečebného poriadku? chlapa čapli v krčme...sú na to svedkovia, je zápis...a určite nezapíjal pirulky...
Skúsenosti s dokazovaním sú ošemetné. Prajem však úspešné zavŕšenie prípadu a potrestanie vinníka. Určite treba čím viac dôkazového materiálu. Viem, že dodatočne si navymýšľajú takí "pacienti" aj nemožné.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Evanka
Skúsenosti s dokazovaním sú ošemetné. Prajem však úspešné zavŕšenie prípadu a potrestanie vinníka. Určite treba čím viac dôkazového materiálu. Viem, že dodatočne si navymýšľajú takí "pacienti" aj nemožné.
trkvas mal smolu...pri vedľajšom stole slopali jeho kolegovia čo už mali padla...tak rovno museli podpisovať zápis ako svedkovia...že mali čapnuté aj oni, to už je druhá vec...
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

No veď práve , nikdy nevieš , čo takého "svedka " môže napadnúť , nedaj bože to zájde až na súd a pár tých svedkov odvolá svoje svedectvo a uvedie , že v tom čase , kedy to podpisovali boli tzv. "pod parou " , čo je samozrejme ich vec , ke%dže boli po pracovnej dobe. Vzápetí svedok uvedie, že konal pod nátlakom a , že z dôvodu "opilosti" , keďže bol v krčme si nepamätá čo podpisoval , či tam dotyčná osoba uznaná PN tam bola alebo nie.. A ty dokazuj .. Samozrejme , že som to trošku zveličila ale aj také niečo sa môže stať ale prajem ti aby si to vyriešila k vašej spokojnosti.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

karkulka
trkvas mal smolu...pri vedľajšom stole slopali jeho kolegovia čo už mali padla...tak rovno museli podpisovať zápis ako svedkovia...že mali čapnuté aj oni, to už je druhá vec...
Tomu sa hovorí smola.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Myslím si, že po nástupe z PN inkriminovaného zamestnanca všetko vyrieši dohoda oboch strán - najlepšia by bola asi taká, ktorá smeruje k rozviazaniu pracovného pomeru
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
hm...v januári sa ožral zlomil si ruku...maródil do veľkej noci...potom furt odmietal robiť, lebo ho bolela ruka...medzitým dvakrát došiel o doklady, raz o kľúče...totál magor...skúsim to uhrať na čerpanie dovolenky a odchod...aj pre neho to bude tak lepšie...ak dostane do zápočtu paragraf s okamžitým vyhadzovom už si neškrtne, šašo...v piatok ho zrúbali cigáni a odmietol to hlásiť na políciu...ktovie v čom lieta
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[quote=karkulka]hm...v januári sa ožral zlomil si ruku...maródil do veľkej noci...potom furt odmietal robiť, lebo ho bolela ruka.
No, ani ja by som nerobila, keby ma bolela ruka.:p
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
karkulka
hm...v januári sa ožral zlomil si ruku...maródil do veľkej noci...potom furt odmietal robiť, lebo ho bolela ruka...medzitým dvakrát došiel o doklady, raz o kľúče...totál magor...skúsim to uhrať na čerpanie dovolenky a odchod...aj pre neho to bude tak lepšie...ak dostane do zápočtu paragraf s okamžitým vyhadzovom už si neškrtne, šašo...v piatok ho zrúbali cigáni a odmietol to hlásiť na políciu...ktovie v čom lieta
Ja som si myslel, že takí ľudia už na Slovensku ani nie sú.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
vidím, že sa dobre bavíte...ja by som sa bavila tiež, keby to nebolo vo firme môjho muža...minule robil prepadovku na prevádzke a z osmich chlapov šiesti nafúkali....od 0,5 promile do 1,5...keď zváračovi dvihneš kuklu, zistíš že má zapálenú cigaretľu...tu už sranda končí ...ide o život...moj život
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Ja by som urobila pracovný poriadok alebo smernicu , v ktorej by som definovala , čo všetko je porušenie pracovnej disciplíny a aké dôsledky z toho môžem potom vyvodiť a dala by som im to všetkým podpísať.Potom kontrola , zápis , kontrola, zápis.. A myslím , že ich to nedoržiavanie veľmi skoro prejde..
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
to všetko poznám...ale skús v galante zohnať dobrého rozumného inteligentného robotníka...vďaka ťamťungu a ostatným žralokom v okolí všetko čo mohlo zdrhlo tam...alebo sa vozia do vw v blave...na malé prevádzky pomaly nemáš čo prijať...ožrana vyhodím a ako náhrada mi príde feťák...nevybereš si...
0 0
Mmartina Mmartina

Mmartina je offline (nepripojený) Mmartina

Som na PN. Počas mojej práceneschopnosti došlo k zmene organizačnej štruktúry v našej firme a moje miesto sa zrušilo.
Teraz chodí môj zamestnávateľ ku mne domov na kontroly liečebného režimu (dosť intenzívne) zrejme so zámerom, aby mi skončili PN a následne dal výpoveď.
Má právo zamestnávateľ na túto kontrolu?
Po akú dobu?
Čo ak by si len vymyslel že som nebola doma - je to hodnoverné vo vzťahu k sociálke?
0 0
juliska juliska

juliska je offline (nepripojený) juliska

Myslím, že má na to právo počas prvých 11 dní PN, keď vypláca PN on, potom už je to vecou sociálky.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Len drobná oprava... zamestnávateľ vypláca PN len prvých 10 dní... ale súhlasim, že kontroly môže vykonávať len v tomto čase
0 0
Mmartina Mmartina

Mmartina je offline (nepripojený) Mmartina

Medzitým som našla na stránke www.obcan.sk toto:
Zamestnávateľ má právo vykonať kontrolu, či dočasne práceneschopný zamestnanec dodržiava liečebný režim. Zamestnávateľ má právo vykonať kontrolu dodržiavania liečebného režimu v obydlí zamestnanca s jeho súhlasom alebo na mieste, kde je predpoklad, že sa dočasne zdržiava.
- to na základe akého zákona??

V zmysle Zákonníka práce porušenie liečebného režimu znamená porušenie pracovnej disciplíny, z čoho vyplýva aj možnosť zamestnávateľa dať zamestnancovi výpoveď. S tým sa viaže aj povinnosť zamestnávateľa písomne upozorniť zamestnanca na možnosť výpovede v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s menej závažným porušením pracovnej disciplíny.

- v akom paragrafe???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mmartina
Medzitým som našla na stránke www.obcan.sk toto:
Zamestnávateľ má právo vykonať kontrolu, či dočasne práceneschopný zamestnanec dodržiava liečebný režim. Zamestnávateľ má právo vykonať kontrolu dodržiavania liečebného režimu v obydlí zamestnanca s jeho súhlasom alebo na mieste, kde je predpoklad, že sa dočasne zdržiava.
- to na základe akého zákona??
V zmysle Zákonníka práce porušenie liečebného režimu znamená porušenie pracovnej disciplíny, z čoho vyplýva aj možnosť zamestnávateľa dať zamestnancovi výpoveď. S tým sa viaže aj povinnosť zamestnávateľa písomne upozorniť zamestnanca na možnosť výpovede v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s menej závažným porušením pracovnej disciplíny.
- v akom paragrafe???
Porušil §81-Základné povinnosti zamestnanca, konkrétne bod d.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať