Zavrieť

Porady

kotol na drevoplyn a omietka do interieru

Zdravým Vás. Potreboval by som radu ohľadom kotla na drevoplyn do rodinného domu s podkrovím 9 x 12 m. Počul som o liatinovom kotle. Vedeli by ste mi poradiť značku alebo nieakú internetovú adresu.
- moja druhá otázka je ohľadom omietok, aký štuk použiť na lepidlo so sieťkou do interieru. Ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 11.10.09 at 18:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    - pôvodne som chcel kliatinový kotol , ale po preštudovaní a prieskume som prišiel na to, že liatinové drevosplyňujúce kotle oproti kotlom oceľovým, ktoré sú inštalované v súlade s podmienkami inštalácie, nevykazujú dlhšiu životnosť ako to tvrdia ich výrobcovia. Hlavne mi vadilo i keď je drahší a ťažší, vmestia sa do neho kusy iba okolo 30 cm dlhé. Takýto kotol sa veľmi zriedka pokazí prehorením steny, odchádzajú skôr výmurovky, trysky a iné vnútro či periférie.
    Išiel som na to pomocou vyrovnávacej-akumulačnej nádrže, odťahový ventilátor na výstupe z pece, čo má komfort pri prikladaní (nedymí), plynulú reguláciu výkonu a má nízke nároky i na ťah v komíne a iné - najmä dobrá cena, odborná montáž a také parametre, aby bola aj dotácia z SIEA.

    Liatinové sa mi zdali dobré:
    http://www.dakon.sk/dokumentacia/dl.pdf

    Z oceľových sa mi páčia a spĺňajú parametre o.i.

    http://www.magasro.sk/splynovak.htm

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Omietky .Môžu sa použiť asi všetky vrecované štukové omietky od všetkých výrobcov.Do vnútorných omietok je nutné pridať lepivú zložku.Doporučujem Duvilax.

    kotol na drevoplyn a omietka do interieru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.