Zavrieť

Porady

PLASTOVÉ OKNÁ

Dobry!
Ma niekto skusenosti s firmou PAP s.r.o. alebo SLOVSYSTEM? Aku dobru firmu na plastove okna odporucate? Dakujem
Usporiadat
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Blankake Pozri príspevok
Ja Ti odporúčam Slovaktual (frima Ekotech) so sídlom na B. Němcovej (v OC Merkúr). Máme od nich okná my, svokrovci, moji rodičia, moja sestra...a sme spokojní. Majú šikovných a spoľahlivých montérov.

http://www.slovaktual.sk/node/887
Blankake má úplnú pravdu. Ja osobne Ti z vlastnej skúsenosti môžem iba doplniť. Tiež sa vyznám v profiloch okien a sledovala som výztuhy, kde ide o profil, aby bol skôr ako uzavretý a nie profilu U-a nie celkom od hrúbky, ale materialu a vzájomnej náväznosti výztuh v rohoch. A tiež je dôležitý typ kovania, a tesnenia. Mala som vyžiadané cenové ponuky pre celý trojizbový byt, osobne zistené všetky zaujímavosti a dôležitosti od piatich firiem. Slovaktuál odporúčam o.i. aj dôvodu kvalifikovaných montážnikov, ktorí pracovali nielen rýchlo, ale aj čisto a musím povedať že skoro bez prestávky. Zameranie prišiel osobne urobiť majiteť, zameral, skreslil a zapísal požiadavka na doplnky (žalúzie a siete proti hmyzu) Montážnici došli mali aj tie výkresy zo zamerania so sebou- pre porovnanie skontrolovalivšetky dovezené okná a doplnky, či nič nechýba a potom s pustili do práce. Mali sme pozakrývané skrine aj podlahy, ale oni ešte veľkými igelitmi, čo doniesli so sebou, pozakrývali podlahy, nenarobili veľa špiny, lebo hneď zametali. Po ukončení práce, aj svojim veľkým vysávačom povysávali. Demontované okná aj s vnutorné betónové parapety odniesli do zberného dvora z okien nových odstránili ochrannú fóliu a celé okná aj rámy poumývali. Daj na mňa, že som ich prácu sledovala a musím pochváliť, že naozaj odvádzajú perfektnú robotu. Došli k nám o pol desiatej a o štvrtej už neboli, Ja som ich musela prosiť nech si aspoň chlebíčky a kávu vypijú v kľude o inom, ani počuť nechceli. Ani fajčiarsku prestávku si nedali
Želala by som si, aby takých odborníkov na slovo vzatých bolo u nás stále viac aj v iných firmách, podnikoch a stavbách.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tak by to malo byť.Jeden z mála pozitívnych pochvalných príspevkov.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

a co keby ste skusili odporucanych vyrobcov od tohto zdruzenia
http://www.slovenergookno.sk/uvod.htm
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

moji favoriti Schuco Corona SI 82 (aluplast zh) a Geneo od Rehau (fenestra) zasklenie podla penazenky a koncepcie domu
0 0
igomar1 igomar1

igomar1 je offline (nepripojený) igomar1

firma HERPLAST ....najlepsie ponuka z 10 firiem
0 0
petervi petervi

petervi je offline (nepripojený) petervi

igomar1 Pozri príspevok
firma HERPLAST ....najlepsie ponuka z 10 firiem
Mnohi sa dali zlakat na najlepsiu ponuku a teraz placu.Najlepsia ponuka ma mnohokrat daleko ku kvalite.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
radek666 Pozri príspevok
nie vždy je to písaným pravidlom. skús pozreť www.oknoplast.com sú to okná vyrábané v polsku - krakow s dobrou kvalitou. týchto okien by som sa nebál. my ideme tiež do týchto. treba len nájsť dobrého obchodného zástupcu ktorý má kvalifikovaných montážnikov.

Radek
Súhlasím, ja od nich mám tiež, okná, balkónové dvere aj vchodové dvere, prostre kompletka na rodinnom dome. Som úplne spokojná. Kvalitná práca, kvalitná montáž. Môžem len odporúčať.
0 0
alenna32 alenna32

alenna32 je offline (nepripojený) alenna32

My sme počuli o firme OKNA MARTIN , že sú seriózni a odvádzajú kvalitnú prácu . Boli sme milo prekvapení a odporúčam . Výroba na Slovensku , montážnici dôslední a precízni . Sídlia v Prešove pri Kauflande v budove Jednoty .
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
alenna32 Pozri príspevok
My sme počuli o firme OKNA MARTIN , že sú seriózni a odvádzajú kvalitnú prácu . Boli sme milo prekvapení a odporúčam . Výroba na Slovensku , montážnici dôslední a precízni . Sídlia v Prešove pri Kauflande v budove Jednoty .
Alena, kde na Slovensku majú výrobu?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Aký máte názor na Ekoprofil ???
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

keby byvaju najvacsie zlavy na okna? teraz v sezone, alebo skoro na jar? zatial som si dal spravit ponuku od fenestra na geneo, potom skusim incon, ktore ma kolega.. popiste nejake nove poznatky
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
alltracboy Pozri príspevok
keby byvaju najvacsie zlavy na okna? teraz v sezone, alebo skoro na jar? zatial som si dal spravit ponuku od fenestra na geneo, potom skusim incon, ktore ma kolega.. popiste nejake nove poznatky
Stačí zobrať do ruky nejaké miestne plátky.. a budeš mať zľavy o akých sa Ti ani nesnívalo... ... za kvalitu však neviem či možno ručiť...
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
keby byvaju najvacsie zlavy na okna? teraz v sezone, alebo skoro na jar? zatial som si dal spravit ponuku od fenestra na geneo, potom skusim incon, ktore ma kolega.. popiste nejake nove poznatky
ja som tiez chcel geneo, nakoniec koncim pri trocal 88+, tie iste parametre u profilu stym ze trocal je s vystuzou a ine kovanie ,cena ta ista.
Skoro na jar mozes mat s prirazkou novej DPH prip. sa uvidi ako pôjde ropa hore
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
keby byvaju najvacsie zlavy na okna? teraz v sezone, alebo skoro na jar? zatial som si dal spravit ponuku od fenestra na geneo, potom skusim incon, ktore ma kolega.. popiste nejake nove poznatky
Najlacnejšie január-feb-marec.Incon mal posledné 3 roky pred koncom roka akciu.Vtedy aj boli u nich najnižšie ceny.Okná ste si objednali dali vyrobiť už teraz(uzatvorili ste zmluvu) ale doviezli vám ich až na budúci rok od 15 januára do 15 mája.Dátum kedy doviesť bol na vás. Okná sú najdrahšie od júla do novembra.
1 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

O kvalite plastových okien sa tu popisalo veľa, naozaj napovedia len skúsenosti tých, ktorí ich majú a môžu sa k tomu objektívne vyjadriť.
Ja mám momentálne dilemu, či použiť na výstup na terasu/resp. zadný vstup do domu, dvojdielne alebo trojdielne francúzske okno (nakoľko vchodové dvere sú len 90 cm, pri väčšom nábytku, či potrebe dostať do domu väčšiu vec, je problém, kadiaľ).
Týmto francúzskym oknom sa bude dosť často vychádzať/vchádzať, preto bude dosť často používané.
Mám obavu, či nebude ťažké na manipuláciu pri otváraní - píšem o posuvnom otváraní, nakoľko pri dvojdielnom riešení je okno v rozmeroch 2370x1350 mm - trojsklo, rám 81x76 mm, a myslím, že bude riadne ťažké. Chceli sme docieliť čo najoptimálnejší otvor na prípadnú potrebu dostať väčšie veci do domu, ako spomínam vyššie.
Ak niekto má skúsenosti, budem rada, ak sa s nimi podelí.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
1350mm je veľmi málo aj na dvojdielne okno a nie ešte na trojdielne.Všetok nábytok sa zmestí cez 800mm.celkom dobre nerozumiem tým rozmerom a hlavne ako chcete pri zašuchovacích dverách docieliť väčší otvor.To by sa museli zašuchovať mimo špalety.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

220870 Pozri príspevok
1350mm je veľmi málo aj na dvojdielne okno a nie ešte na trojdielne.Všetok nábytok sa zmestí cez 800mm.celkom dobre nerozumiem tým rozmerom a hlavne ako chcete pri zašuchovacích dverách docieliť väčší otvor.To by sa museli zašuchovať mimo špalety.
Rozmer otvoru je 3000 x 2370 mm, šírka/výška. Rozdeliť to do dvoch, či troch dielov. Pri troch dieloch je samozrejme menší otvor, (1100/1100/800 mm - ale nevyzerá to dobre, lebo okná - diely nie sú rovnakej šírky),
trojdielne fr. okno je zasa stabilnejšie a manipulácia by mala byť ľahšia.
Pri dvoch dieloch okna nám ho rozdelili na 1350 a 1650 mm, s tým, že menšie by sa zasúvalo samozrejme za to väčšie, ale mne sa zdá to okno príliš ťažké.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Súhlasím ,bude to "hebedo".A prečo nerozdelili trojku na tri časti po metri 1000x1000x1000?Osobne neznášam zašuchovačky vždy s tým boli len problémy.Existujú aj rolovacie kovania len som sa s nimi ešte na slovensku nastretol.Sú rovnako nepraktické ,ako zašuchovačky.o oknách viem dosť ale keď si predstavím váš problém tiež by som asi musel moc premýšľať a špekulovať čo je lepšie.Neviem či je tam bezpodmienečne nutné dávať zašuchovacie.Ja by som asi volil trojdielne okno jedna časť pevná zostávajúce dve otváravé zo štulpom.
Naposledy upravil 220870 : 30.10.10 at 20:43
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

220870 Pozri príspevok
Súhlasím ,bude to "hebedo".A prečo nerozdelili trojku na tri časti po metri 1000x1000x1000?Osobne neznášam zašuchovačky vždy s tým boli len problémy.Existujú aj rolovacie kovania len som sa s nimi ešte na slovensku nastretol.Sú rovnako nepraktické ,ako zašuchovačky.o oknách viem dosť ale keď si predstavím váš problém tiež by som asi musel moc premýšľať a špekulovať čo je lepšie.Neviem či je tam bezpodmienečne nutné dávať zašuchovacie.Ja by som asi volil trojdielne okno jedna časť pevná zostávajúce dve otváravé zo štulpom.
3000 mm - to je čistý otvor, čiže odrátali rám a keďže šom chcela čo najväčší otvor, vyzeralo to takto, ako píšem vyššie.
Tiež ma napadlo radšej obyčajné otváranie, a jedna časť pevná, len si myslím, že by sme sa o tie dvere stále nejako obtierali, zavadzali by do priestoru, keď by boli otvorené.
No, dilema. Takéto veci ma vôbec nenapadli, keď sa robil projekt :-(.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

220870 Pozri príspevok
Súhlasím ,bude to "hebedo".A prečo nerozdelili trojku na tri časti po metri 1000x1000x1000?Osobne neznášam zašuchovačky vždy s tým boli len problémy.Existujú aj rolovacie kovania len som sa s nimi ešte na slovensku nastretol.Sú rovnako nepraktické ,ako zašuchovačky.o oknách viem dosť ale keď si predstavím váš problém tiež by som asi musel moc premýšľať a špekulovať čo je lepšie.Neviem či je tam bezpodmienečne nutné dávať zašuchovacie.Ja by som asi volil trojdielne okno jedna časť pevná zostávajúce dve otváravé zo štulpom.
preco su zasuchovacky problemove?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať