Zavrieť

Porady

PLASTOVÉ OKNÁ

Dobry!
Ma niekto skusenosti s firmou PAP s.r.o. alebo SLOVSYSTEM? Aku dobru firmu na plastove okna odporucate? Dakujem
Usporiadat
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

day Pozri príspevok
preco su zasuchovacky problemove?
Zašuchovačky na koľajničke pri tak veľkom rozmere nebudú dosť stabilné, nakoľko ta hliníková koľajnička - tzv. bezbariérový prechod, nemusí udržať dobrú stabilitu tak veľkého okna. Aspoň nás na to upozornili vo firme, kde okná robia. A zašuchovačky s kovaním - čiže bariérové - tak tie kvôli úplne zložitej, ťažkej a nepraktickej manipulácii nedávam ani na menšie francúzske okná, tam som to úplne zavrhla, tam dávam otváravo sklopné.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Viera123 Pozri príspevok
Zašuchovačky na koľajničke pri tak veľkom rozmere nebudú dosť stabilné, nakoľko ta hliníková koľajnička - tzv. bezbariérový prechod, nemusí udržať dobrú stabilitu tak veľkého okna. Aspoň nás na to upozornili vo firme, kde okná robia. A zašuchovačky s kovaním - čiže bariérové - tak tie kvôli úplne zložitej, ťažkej a nepraktickej manipulácii nedávam ani na menšie francúzske okná, tam som to úplne zavrhla, tam dávam otváravo sklopné.
Presne tak.Treba aj rozmýšlať na dtým,že montážna firma dá záruku na dva roky .položte si otázku ,udrží kovanie dverí také veľké a ťažké dvere a ak udrží ako dlho?Aká je životnosť takýchto dverí.
Po druhé záruka je síce na dva roky ale nie doštelovávanie dverí,potom je otázne či ste vy sama alebo ,či je váš manžel natoľko zručný aby dokázal takéto dvere sem tam doladiť "doštelovavať".Časom je s tým doštelovávaním oštara.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

k tym "zasuchovackam". su 2- typy
posuvne (HS-portal) a posuvno-sklopne (PSK).
Posuvne su s nizkym prahom cena je odost vysia , po case slabsie tesnia.
PSK maju vyssi prah, na spodku je vodiaca lista , tolko k ich rozliseniu
Ja na PSK 2000x2350 mam sice len 2-sklo , vyrobca spominal ze ani pri 3-skle nieje problem, len pri 3skle si treba skusit akou silou ich treba otvarat aby to nebolo na ostaru, predsa 3sklo nieco vazi. Ono zavisi aj od kovania, lebo kolega ma z hlinika velku presklenu stenu a ta ide uplne lahucko - ale cena je niekde inde. Pri mojom otvore stoji len kovanie cca 500euri, tak ked nieje nutnost takych dveri tak sa da usetrit. Zaruka mam 7 rokov tak uvidim ako budu drzat
2 0
markus1766 markus1766

markus1766 je offline (nepripojený) markus1766

Potrebujem poradiť, ktoré okná zvoliť: Inoutic Prestige (tri tesnenia, 76 mm stavebná hlbka)s bezpečnostným kovanim MACO v základnej
výbave (dvíhač krídla,poistka chybnej manipulácie,pri OS- štrbinové
vetranie) a izolačnými sklami plnenými argónom od
výrobcov ako sú GLASKO a AGC.
alebo: SLOVAKTUAL 5-komorový ALUPLAST ID5000 3 tesnenia
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

mendo933 Pozri príspevok
k tym "zasuchovackam". su 2- typy
posuvne (HS-portal) a posuvno-sklopne (PSK).
Posuvne su s nizkym prahom cena je odost vysia , po case slabsie tesnia.
PSK maju vyssi prah, na spodku je vodiaca lista , tolko k ich rozliseniu
Ja na PSK 2000x2350 mam sice len 2-sklo , vyrobca spominal ze ani pri 3-skle nieje problem, len pri 3skle si treba skusit akou silou ich treba otvarat aby to nebolo na ostaru, predsa 3sklo nieco vazi. Ono zavisi aj od kovania, lebo kolega ma z hlinika velku presklenu stenu a ta ide uplne lahucko - ale cena je niekde inde. Pri mojom otvore stoji len kovanie cca 500euri, tak ked nieje nutnost takych dveri tak sa da usetrit. Zaruka mam 7 rokov tak uvidim ako budu drzat
Pripajam skusenosti z pouzivania: nakoniec je tam 3-sklo, vyrobca sa sekol tak to mam za cenu 2-skla a aj ked je to taka fajn vaha ( 3-ja to osadzali+ ja som este pomahal) tak posuvaju sa uplne lahko. Kovanie je automat takze vyklapanie posuvanie riadi klucka. netreba sa stym nijak namykat. Su aj polo-amtomaty tak pri vybere sa treba informovat o kovani
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

markus1766 Pozri príspevok
Potrebujem poradiť, ktoré okná zvoliť: Inoutic Prestige (tri tesnenia, 76 mm stavebná hlbka)s bezpečnostným kovanim MACO v základnej
výbave (dvíhač krídla,poistka chybnej manipulácie,pri OS- štrbinové
vetranie) a izolačnými sklami plnenými argónom od
výrobcov ako sú GLASKO a AGC.
alebo: SLOVAKTUAL 5-komorový ALUPLAST ID5000 3 tesnenia
z tychto dvoch profilov ten prvy.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

vnutorne parapety sa osadzaju az ked su hotove omietky?
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

alltracboy Pozri príspevok
vnutorne parapety sa osadzaju az ked su hotove omietky?
no to je na tebe. niektorí dajú parapety a potom omietku. Zapucuješ tak omietkov kraje parapety. Niektorí dávajú až po omietkách a násedne doplnia medzeru akrylom.
Mne osobne sa páči prvý variant
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja sa len kvoly tomu pytam, ze firma co mi robi okna ma pisane ze vnutorne parapety davaju len v pripade murarskym vyspravok. Tak teraz neviem ci to mam dat osadit alebo nie. zatial mam holy ytong. to by mi akoze spravili spalety?
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

alltracboy Pozri príspevok
ja sa len kvoly tomu pytam, ze firma co mi robi okna ma pisane ze vnutorne parapety davaju len v pripade murarskym vyspravok. Tak teraz neviem ci to mam dat osadit alebo nie. zatial mam holy ytong. to by mi akoze spravili spalety?
no záleží to veru na tebe. AK budeš dávať na špalety EPS tak si daj parapety potom.
Poradie by malo byť asi takto:
1. vyspravenie špaliet (EPS-ak chceš, zvnútra radšej XPS je tvrdší), sieťka lepidlo
2. osadenie parapetu.
3. natiahnutie omietky
Záleži ale na tebe ako to chceš
0 0
jssl jssl

jssl je offline (nepripojený) jssl

Recenzia na OKNOPLAST Žilina
V januári 2015 nám boli namontovane okna z firmy OKNOPLAST Žilina. Okna dodali ok ale dvere na bielej strane a hnedými pántami a kľučka bola tiež hneda. Z vonkajšej strany dverí boli škrabance ktoré sme reklamovali. Okna aj dvere sme si dali namontovať na pásky. Ešte že sme si naštudovali od výrobcu pásky illbruck ako sa to má montovať. Na montáž boli povolaný vysoko profesionálny montážnici podlá OKNOPLASTU . Keby sme ich neupozornili na správne otočenie pásky exteriér a interiér, tak to namontujú opačne . Montážnici až na náš podnet zisťovali cez internet ako otočiť tie pásky. Bohužiaľ ako sa majú správne osadiť to už nestihli. Po niekoľko týždňoch komunikácie s OKNOPLASTOM sme závadu pri neodbornej montáži museli odstrániť sami. Ďalšia reklamácia bola na poškriabané sklo na jednom s okien. Asi po mesiaci doniesli sklo no po osadení skla sem zistili, že je ešte v horšom stave ako to pôvodné. Dnes je 7.7.2015 a mi čakáme už na štvrté sklo. Dúfame, že to štvrté bude posledné a s firmu OKNOPLAST nechceme mať nič spoločné.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Na kieho oného si potom zakladal Debatu, keď tu debatuješ?
http://www.porada.sk/t268980-plastov...oknoplast.html
Študuj!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Skôr ako napíšem otázku, hľadám či už rovnaká otázka na Porade neexistuje."
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať