Zavrieť

Porady

dobropis

Prosím Vás o urýchlenú radu. Môžem vystaviť dobropis ako faktúru a uviesť vo faktúre DOBROPISUJEME VÁM...., alebo musím vystaviť dobropis so samostatným číslom. dakujem za skorú odpoveď
Usporiadat
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Čítam, ale potom asi zle. Napovedz, ktoré sú to tie nazákonné opravy? Ja som sa stretla len s dobropismi týkajúcich sa tovarov dodaných za rok 2010. Tiež v poradcovi som čítala, ža ak nám príde fa zo zahraničia za dodanie tovaru ( EU) z r. 2010 a tento máme povinnosť - samozdaniť, tak by sa malo podať DDP - čiže ho musíme zdaniť 19% dph, a nemôžeme ho zdaniť teraz s 20% dph, čo je zle?
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Nepíšeš z akého dôvodu Vám boli DD vystavené a v prvom príspevku si ani neuviedla, že ide o tovar dodaný s povinnosťou samozdanenia.

Čo sa týka "nezákonných dôvodov na vystavenie DD alebo ŤP," sú to zjednodušene povedané, chyba, ktorú zapríčinil vystavovateľ faktúry, alebo ten, čo ti dáva podklady k fakturácii. Napr. nesprávne uvedený odberateľ, nesprávne opísaný stav vodomeru a pod.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

v prvom príspevku som to nepísala, pretože som mala namysli dobropisy vystavené za tovar - tuzemsko. Je pravda potom, čo ste mi odporučili preštudovať zákony, že som tam uviedla aj úvahu nad faktúrami- nie dobropismi za tovar z krajín EU, ktoré sa týkajú r. 2010 avšak prišli až teraz
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Aby sme to nejako ukončili. Viacmenej som reagovala na vetu citujem: "takže ak som dobre porozumela DDP dávajú len tí, ktorí vystavujú opravené faktúru týkajúce sa roka 2010," pretože s týmto nesúhlasím a znovu sa odvolávam na § 25 resp. na § 53 - ak sa to týka došlého dobropisu. Takže ak más došlý dobropis s 19 % sadzbou dane, týka sa r. 2010 a oprava bola vykonaná v zmysle § 25, opravu dane vykonáš v tom zdaňovacom období, v ktorom si dostala doklad. DDP nepodávaš, aj keď sa to týka r. 2010, alebo aj predošlých rokov.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosím Vás, dobropisy (vystavene aj zdanitelne vo februari 2011) ale k faktúram z r. 2010, uctujete do nakladov so znamienkom minus resp. do vynosov v r.2011? alebo cez ID do r.2010?
diky!
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
silvia Pozri príspevok
Prosím Vás, dobropisy (vystavene aj zdanitelne vo februari 2011) ale k faktúram z r. 2010, uctujete do nakladov so znamienkom minus resp. do vynosov v r.2011? alebo cez ID do r.2010?
diky!
So znamienkom mínus do výnosov v roku 2011.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Dakujem za odpoved.
Myslela som ale dobropisy, ktore sme dostali my, nie nami vystavene...

DPH zo spominanych dobropisov uvediem v DP za 2/2011, ale uctovala by som cez ID do r.2010 s minusom 5xx/326 ??
Naposledy upravil silvia : 09.02.11 at 08:15
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

silvia Pozri príspevok
Prosím Vás, dobropisy (vystavene aj zdanitelne vo februari 2011) ale k faktúram z r. 2010, uctujete do nakladov so znamienkom minus resp. do vynosov v r.2011? alebo cez ID do r.2010?
diky!
Zaúčtuješ ich na pôvodné účty, ako faktúry k nim, len so znamienkom mínus.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Ďakujem Tweety za odpoveď, ale do ktoreho roku?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

silvia Pozri príspevok
Ďakujem Tweety za odpoveď, ale do ktoreho roku?
Prepáč, že som nenapísala rok, nepredpokladala som, že aj s ním máš problém, ale dobropis účtujeme v období, v ktorom sme ho obdržali, takže r. 2011.
Naposledy upravil Tweety : 09.02.11 at 09:30
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Ahoj, väčšina príspevkov sa týka Došlého DP. Ja mám ale opačný problém. Mám vystaviť DV na tovar dodaný v 2010 - ako množstevnú zľavu - 2% z dodaného tovaru. Po minulé roky sme to ešte vtesnali do daného roku (december), ale teraz ho mám vyhotoviť vo februári. Sadzba DPH bude 19%, zaúčtujem DV 604/325 do roku 2011 alebo cez ID 604/326 2010 a DV 326/325 2011? Daňová povinnosť bude 12/2010 (podám DDP) alebo február a pôjde do februárovej DPH? (myslím, že február, podľa §25 ods.3)

Mám v tom hokej, prosím, poraďte mi!
Naposledy upravil witch : 10.02.11 at 11:49 Dôvod: doplnenie
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
witch Pozri príspevok
Ahoj, väčšina príspevkov sa týka Došlého DP. Ja mám ale opačný problém. Mám vystaviť DV na tovar dodaný v 2010 - ako množstevnú zľavu - 2% z dodaného tovaru. Po minulé roky sme to ešte vtesnali do daného roku (december), ale teraz ho mám vyhotoviť vo februári. Sadzba DPH bude 19%, zaúčtujem DV 604/325 do roku 2011 alebo cez ID 604/326 2010 a DV 326/325 2011? Daňová povinnosť bude 12/2010 (podám DDP) alebo február a pôjde do februárovej DPH? (myslím, že február, podľa §25 ods.3)

Mám v tom hokej, prosím, poraďte mi!
Zjednoduším otázku: Mám vystaviť DV na tovar dodaný v 2010 - ako množstevnú zľavu - 2% z dodaného tovaru:

- Sadzba DPH bude 19% ?
- zaúčtujem DV 604/325 do roku 2011 ?
- Daňová povinnosť bude február 2011 ?
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
posúvam..
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Tweety Pozri príspevok
Prepáč, že som nenapísala rok, nepredpokladala som, že aj s ním máš problém, ale dobropis účtujeme v období, v ktorom sme ho obdržali, takže r. 2011.
Ospravedlňujem sa za asi smiešnu otazku, ale stretla som sa s uctovanim dobropisu vystaveneho v r.2011 k fakture z r.2010 aj takto:
1. v r.2010 cez ID 5xx/326 so znamienkom minus
2. v r.2011 na zaklade dobropisu 326,343AE/321 so znamienkom minus

aj normalne iba v r.2011 zauctovany dobropis 5xx,343AE/321 s minusom.

Preto som chcela vediet, ako to robit spravne...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať