Zavrieť

Porady

Prosba o darovanie krvi 0 Rh negat., „e“ pozitívny s prenesenými anti „e“ protilátkam

admin
Rád by som tu pridal email od môjho kamaráta, dúfam že sa nájde niekto "vhodný" aj ochotný pomôcť.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Netušil som že to raz budeme aplikovať aj my, ale:

Chceli by sme Vás veľmi pekne požiadať o pomoc.

Pre nášho syna menom Alexander Hajžuš, nar. 14.09.2009, potrebujeme krv „0 Rh negat., „e“ pozitívny s prenesenými anti „e“ protilátkami.“
Asi to vyzerá príliš komplikovane, ľudia bežne poznajú svoju základnú skupinu, preto, pokiaľ by ste o niekom vedeli, transfúzna stanica v BA v Ružinovskej nemocnici i v KE na Fakultnej na Triede SNP

o našom prípade vie a otipuje každého ochotného darcu, či spĺňa aj podskupinu „e“ v pracovných dňoch od 07:00 do 11:00 hod. Stanice majú snahu ihneď odčerpať maximum, či však na to darcovia pristúpia, to samozrejme nechávame na ich zvážení.

Lekári hľadajú aj v registri darcov SR, zatiaľ neúspešne, preto tzv. pravidelní darcovia pravdepodobne nebudú vhodní (ale toto je len naša uvaha).

Darcovia:
Deň pred tým piť veľa vody, no alkohol, vyhnúť sa mastným jedlám. Ráno max. čaj a pečivo

Zároveň sa pokúšame zistiť, či aj v iných lokalitách SR sú odborné transfúzne stanice, otipovanie podskupín totiž nerobia všade, aby ľudia nemuseli cestovať ďaleko ...

Alex leží v Detskej Fakultnej Nemocnici s Poliklinikou na Kramároch v BA.
Ak by ste tento mail mohli posunúť ďalej, či odpovedať, budeme Vám naozaj vďační.

Baška a Rudo.
Usporiadat
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

SVAATEK Pozri príspevok
Dnes som bol darovať pre Alexandra, mam O negativ, ale to ďalšie vyšetria až potom tak dúfam to bude sedieť, ešte predo mnou jeden pán daroval tiež na toho chlapca a aj po mne niekto prišiel kvoli nemu. Snáď aj tá moja troška pomôže
OCEŇUJEM ! Nie príspevok, ale čin.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Takže som to zistil a je to tak ako som predpokladal(že je u teba ešte skoro)-ženy po porode možu darovať krv až po roku-tu je stránka na červený kríž,tam je to všetko pekne popísané...


http://www.redcross.sk/co-robime/dar...o-darovat-krv/
To je síce pravda ale keď podpíše papier že aj tak chce darovať krv tak jej ju odoberú.
Mám s tým osobnú skusenosť, bola som tiež pol roka po pôrode keď mi prišiel domov telegram aby som prišla darovať krv - a pri odbere a dotazniku pani zistila že som po pôrode, opýtala sa ma teda že je to na mojom rozhodnutí, či ju darujem alebo nie.
A samozrejme som ju darovala.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
SVAATEK Pozri príspevok
Dnes som bol darovať pre Alexandra, mam O negativ, ale to ďalšie vyšetria až potom tak dúfam to bude sedieť, ešte predo mnou jeden pán daroval tiež na toho chlapca a aj po mne niekto prišiel kvoli nemu. Snáď aj tá moja troška pomôže
Vážim si každého darcu a každú trošku......určite budeš nápomocný, ak nie Alexovi tak určite niekomu inému.
0 0
Ella2 Ella2

Ella2 je offline (nepripojený) Ella2

V takýchto prípadoch je mi veľmi ľúto, aj ja mám vhodnú krvnú skupinu, ale pretože mám vyoperovanú štítnu žľazu, už nemôžem byť darcom..... tak aspoň prispievam na rôzne zbierky......každý by mal pomôcť, ako je v jeho silách.
0 0
angelkika angelkika

angelkika je offline (nepripojený) angelkika

Ahojte,

je mi luto, ze nemozem darovat krv. Som O RH negativna a par krat som uz darovalakrv, ale som len mesiac po porode. Dnes som volala kvoli tomu do Ruzinova a nemozem. Rada by som pomohla, hlavne ked moje dieta sa narodila len o par dni neskor ako maly Alexander. Dufam, ze som pomohla aspon tym, ze som poslala dalej mail a ze sa najde niekto dalsi, kto daruje pre Alexandra krv.
0 0
mari80 mari80

mari80 je offline (nepripojený) mari80

ahoj,

mám požadovanú krvnú skupinu 0 RH neg. 18.02.2010 som bola darovať krv na Alexandrovo meno v Ružinovskej nemocnici. Následne na to som zaniesla papier s darcovstvom na Kramáre. Na detskom oddelení mi povedali, že tam pacient s takýmto menom neleží. Ale papier som tam nechala lekárke. Môžem vedieť čo je s tým chlapčekom - dúfam, že sa k nemu môj odber dostal v poriadku.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Mari80, musíš si všímať dátumy - táto téma bola aktuálna v októbri 09. Dúfajme, že chlapček je už v poriadku.
Tvoja krv určite nevyjde na zmar a pomôže niekomu inému. Dávam Ti za to pomyselný bodík.
0 0
mari80 mari80

mari80 je offline (nepripojený) mari80

ahoj,

to som si všimla že je to staršia žiadosť. Ale táto žiadosť bola asi opakovaná pretože som našla túto požiadavku ešte aj v mesiaci Január. A minulý týždeň mi prišla emailom. Možno znova žiadajú krv. Ale to nie je až také podstatné. Dúfam, že som pomohla.
0 0
sona314 sona314

sona314 je offline (nepripojený) sona314

PRAVDEPODOBNE MÁME DARCU, ALE CHÝBA NÁM KONTAKT NA RODIČOV, ĎAKUJEME.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mari80 Pozri príspevok
ahoj,

mám požadovanú krvnú skupinu 0 RH neg. 18.02.2010 som bola darovať krv na Alexandrovo meno v Ružinovskej nemocnici. Následne na to som zaniesla papier s darcovstvom na Kramáre. Na detskom oddelení mi povedali, že tam pacient s takýmto menom neleží. Ale papier som tam nechala lekárke. Môžem vedieť čo je s tým chlapčekom - dúfam, že sa k nemu môj odber dostal v poriadku.
mari80 Pozri príspevok
ahoj,

to som si všimla že je to staršia žiadosť. Ale táto žiadosť bola asi opakovaná pretože som našla túto požiadavku ešte aj v mesiaci Január. A minulý týždeň mi prišla emailom. Možno znova žiadajú krv. Ale to nie je až také podstatné. Dúfam, že som pomohla.
... a možno je to nakoniec len obyčajný hoax. 8.3.2010 bola tá istá výzva zverejnená tu:

http://www.nim.sk/nim-odporuca-sluzb...bri-ludia.html

a tiež tam píšu, že leží na Kramároch. A podľa mari80 o žiadnom Alexandrovi na Kramároch nevedia. Neverím takýmto, pokiaľ nenapíšu žiadatelia na seba kontakt.

Raz som aj ja pomáhal takto darovať biele krvinky a termín darovania som si dohodol priamo s rodičmi pacienta. A na Kramároch ten chalan bol, aj som ho videl.
0 0