Zavrieť

Porady

Odstupné

Pracovník skončil u nás pracovný pomer dohodou prag. 60 išiel na invalidný dôchodok. má nárok na odstupné?
Keď čítam:
§ 76 Zákonník práce
(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. ---Podľa mna by mal nárok na odstupné. Je to správne?
Usporiadat
MIMI 1 MIMI 1

MIMI 1 je offline (nepripojený) MIMI 1

Ďakujem Vám všetkým za vaše príspevky.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
mzdarka renca Pozri príspevok
Terezka, mňa tam dosť mätie ten dôvod - invalidný dôchodok viac ako 70%, v prípade súdu neviem, ako by rozhodol sudca, či by to náhodou nebral ako zdrav. posudok, aj keď to posudok nie je.
Renči, keď podpísal čistú "Dohodu", žiadny súd mu nedá za pravdu, že mu majú vyplatiť odstupné. Dohoda je akt obidvoch zmluvných strán a keď ju zamestnanec podpísal, tak sa nemusí zamestnávateľ vôbec obávať.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

terezamaria Pozri príspevok
Renči, keď podpísal čistú "Dohodu", žiadny súd mu nedá za pravdu, že mu majú vyplatiť odstupné. Dohoda je akt obidvoch zmluvných strán a keď ju zamestnanec podpísal, tak sa nemusí zamestnávateľ vôbec obávať.
Terezka, ale v dohode o rozviazaní PP je uvedený dôvod, a to z dôvodu odchodu do invalidného dôchodku. Tak ja ti neviem teraz.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
mzdarka renca Pozri príspevok
Terezka, ale v dohode o rozviazaní PP je uvedený dôvod, a to z dôvodu odchodu do invalidného dôchodku. Tak ja ti neviem teraz.
Renči tak na základe tohoto mu mali vyplatiť odchodné.
Dohoda v tomto prípade znamená, že sa rozhodol, že končí pracovný pomer "Dohodou" lebo ide do invalidného dôchodku. Pokiaľ by k § 60 bol dopísaný § 63, ods.1, písm.b/ ZP , tak to je už iné kafe.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať