Zavrieť

Porady

MRP Win a samozdanenie

Ahojte poradáci, som tu nová a nový je pre mna aj učtovnícky program MRP Win, doposial som pracovala v učt. programe MRP DOS a teraz vobec neviem, ako spravit samozdanenie v denníku....Čo sa týka nahodenia zahr. FA som sa už dačo dočítala, no vobec netušim ako to nahodit v denníku??? pls...
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

POzri na monitore : Záznamná povinnosť za 9/2009 a uvidíš, že sa Ti to objaví na r. 7,8 a 19.
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

Andyke Pozri príspevok
POzri na monitore : Záznamná povinnosť za 9/2009 a uvidíš, že sa Ti to objaví na r. 7,8 a 19.
Ďakujem, tam to je v správnych riadkoch, neukazuje sa nič len v tom zozname dokladov DPH. Len ešte mám otázku ak ide o prepravu z EU do tuzem. fa od firmy z ČR, uvediem kód 46 a plný nárok na odpočet? Ďakujem za trpezlivosť.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Skúste si dať výstupnú zostavu Zoznam DPH dokladov - zoznam 003, kde je aj dopočítaná DPH.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
v.balogova Pozri príspevok
Ďakujem, tam to je v správnych riadkoch, neukazuje sa nič len v tom zozname dokladov DPH. Len ešte mám otázku ak ide o prepravu z EU do tuzem. fa od firmy z ČR, uvediem kód 46 a plný nárok na odpočet? Ďakujem za trpezlivosť.

Na samozdanenie je potrebné použiť kód 49.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

ddeennaa Pozri príspevok
ty máš tolko analyt.??? mna v bývalej práci učili len 343.1 na povinnost a odpočet zároven, dalej 343.2 na preúčtovanie DPH, ked mám FA zo starého mesiaca nájdenu, a chcem ju tam dat,dalej 343.3 na úhrady dph a 343.4 na samozdanenie, a samozdanenie som robila dvomi zápismi na 343.1/343.4 a naopak, aby to bolo na obidvoch danových skupinách...a to bola účtovnícka firma...! kde ma to tak učili! tak teraz neviem ako je lepšie si to evidovat...
Nemusíš mať toľko analytických účtov, analytika je dobrovoľná. Na druhej strane je to ale veľmi prehľadné a dobre sa hľadá prípadná chybička. Tu na porade som sa stretla s tým, že viacerí účtujú DPH tak ako ja.
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

Tamila Pozri príspevok
Ja mám na DPH účty:
343 010 povinnosť
343 020 odpočet
343 030 samozdanenie povinnosť
343 040 samozdanenie odpočet
343 050 zúčtovanie DPH so ŠR

samozdanenie zaúčtujem cez ID 343 040 / 343 020

na konci mesiaca prenesiem zostatky so všetkých účtov 343 cez ID na účet 343 050 a zostatok na tomto účte mi musí sedieť na daňové priznanie.
A ako sa vysporiadaš ak ti 343 nesedí kvôli dátumom (napr. zaúčtovanie fa v 12 a narok na odpočet v 11 mesiaci), potom ti nesadne 343050 s priznaním.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Keď fa účtujem v decembri a odpočet mám v novembri, tak v knihe došlých fa uvádzam dátumy: dátum zaradenia - dám v decembri, dátum odpočítania dane - v novembri. Zaúčtovanie v účtovnom denníku - dátum zaúčtovania (ten, ktorý je hore na vrchu) súhlasí s dátumom zaradenia a dátumy v položkách uvádzam ten deň, kedy bola odpočítaná DPH. Potom mi to vždy sadne. Či to je úplne správne neviem, ale robím to takto.
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

Tamila Pozri príspevok
Keď fa účtujem v decembri a odpočet mám v novembri, tak v knihe došlých fa uvádzam dátumy: dátum zaradenia - dám v decembri, dátum odpočítania dane - v novembri. Zaúčtovanie v účtovnom denníku - dátum zaúčtovania (ten, ktorý je hore na vrchu) súhlasí s dátumom zaradenia a dátumy v položkách uvádzam ten deň, kedy bola odpočítaná DPH. Potom mi to vždy sadne. Či to je úplne správne neviem, ale robím to takto.
Ano, potom to sadne. A nekonzultovala si to s MRP, ako by to malo byť správne aj podľa postupov?
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

v.balogova Pozri príspevok
Ano, potom to sadne. A nekonzultovala si to s MRP, ako by to malo byť správne aj podľa postupov?
A pri tlači výstupných zostáv to nerobí neplechu ak sú tam rozdielne dátumy? A ešte ma napadlo, už v denníku v položkách meníš len dátum pri účtovaní dph alebo aj zaúčt. fa?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Nie, nekonzultovala som to, pretože si myslím, že by to takto mohlo byť.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

v.balogova Pozri príspevok
A pri tlači výstupných zostáv to nerobí neplechu ak sú tam rozdielne dátumy? A ešte ma napadlo, už v denníku v položkách meníš len dátum pri účtovaní dph alebo aj zaúčt. fa?

Dátum dávam vo všetkých položkách rovnaký, nielen DPH.
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

Tamila Pozri príspevok
Dátum dávam vo všetkých položkách rovnaký, nielen DPH.
Ďakujem. Skúsim to aj ja takto :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať