Zavrieť

Porady

majetok a odpisovanie

účtovník maličký ako máčny máčik ...viac
ahojte poraďáci,
majitelia s.r.o.čky chcú dávať do hnuteľného majetku na odpisovanie veci s hodnotou už od 300€
mám to dávať na 022 a potom klasicky odpisovať
alebo keď nemajú tieto veci hodnotu 1700 € sa dávajú na 029 a tak to odpisovať alebo ako by ste mi poradili (ide o sady náradia, stojany, elektrické náradie a pod. veci)

ďakujem
Usporiadat
casch casch

casch je offline (nepripojený) casch

Chcem sa len uistiť, či som dobre pochopila: Ak sa rozhodnem využiť § 52 odst. 4 ZDP a preradím majetok podľa prílohy č. 1 až od 1. januára 2010, novoobstaraný majetok od 1. 3. 2009 budem tiež zaraďovať do odpisových skupín podľa starého zákona?
0 0
MilkaIňa MilkaIňa

MilkaIňa je offline (nepripojený) MilkaIňa

My máme vo firme vypracovaný odpisový plán, v ktorom máme vymedzené, koľko rokov budeme hmotný majetok do určitej hodnoty odpisovať. Napr. majetok do 33 euro účtujeme priamo do spotreby /501/, pri majetku s obstarávacou cenou od 33 euro do 170 euro uplatňujeme 50-percentný odpis pri zaradení a 50-percentný odpis pri vyradení majetku, ostatný majetok s obstarávacou cenou do 1700 euro odpisujeme 4 roky./ 042/ Majetok nad 1700 euro sa už riadi zákonom o dani z príjmu a zatrieďuje sa do jednotlivých odpisových skupín. Vypracujte si aj vy odpisový plán, v ktorom si určíte ako budete majetok do 1700 euro odpisovať. Je to len na Vás.
Dúfam, že som ti trochu pomohla.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte,
keď je dodaná výrobná linka vrátane 2 ks náhradných dielcov, majú ísť do obstarania dlhodobého hmotného majetku aj tieto náhradné diely? Ďakujem.
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Ak sa tie dielce vo výrobnej linke už nachádzajú, a tieto sú náhradné, tak nevstupujú do ceny majetku.
0 0
alena024 alena024

alena024 je offline (nepripojený) alena024

mam otázku.
ake suma presne bola na rok 2009 ako max. ak ste chceli napr auto dat do nkladov jednorázovo a nemuset ho odpisovat postupne?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Kristina27 Pozri príspevok
A účtovne to bude tak, že cez ID v ZC daňovej vyradím PC: 501xxx/082xxx?

Mala, ale neúčtovala som ešte mesačné účtovné odpisy, tak ani nebudem a na IK majetku dám poznámku uvedený §52g ZDP.

/účt. a daň. odpisy sa nerovnajú, obyčajne mám rozdiel ako pripoč. položku k HV, ale to ma teraz už nemusí zaujímať, však?/
V tom prípade by som rád videl tvoj plán účtovných odpisov.
0 0
zlatko7979 zlatko7979

zlatko7979 je offline (nepripojený) zlatko7979

Chcem sa len spýtať čo je správne. Kúpil som osobné auto od seba "kúpnou zmluvou" v hodnote 4250 € má 6 rokov môžem si to auto odpisovať 4 roky aj ked je staré. Lebo známa mi povedala že nemôžem. Tak sa chcem ujistiť a keď som ho kúpil (prepísal) 27.12. aj by som mohol odpisovať tak beriem v roku2009 pri odpisovaní 1 mesiac? Vďaka za odpoveĎ.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
zlatko7979 Pozri príspevok
Chcem sa len spýtať čo je správne. Kúpil som osobné auto od seba "kúpnou zmluvou" v hodnote 4250 € má 6 rokov môžem si to auto odpisovať 4 roky aj ked je staré. Lebo známa mi povedala že nemôžem. Tak sa chcem ujistiť a keď som ho kúpil (prepísal) 27.12. aj by som mohol odpisovať tak beriem v roku2009 pri odpisovaní 1 mesiac? Vďaka za odpoveĎ.
Prilož ofotený technický preukaz. Ešte som taký nevidel.
0 0
zlatko7979 zlatko7979

zlatko7979 je offline (nepripojený) zlatko7979

Ako si to myslel?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
zlatko7979 Pozri príspevok
Ako si to myslel?
Som zvedavý ako ti to prepísali na dopravnom inšpektoráte.
0 0
zlatko7979 zlatko7979

zlatko7979 je offline (nepripojený) zlatko7979

Jáj, ja som tam nenapísal, že som to odkupoval od fyz. osoby ako ja na firmu sro. A poradíš mi ako to mám urobiť? Díky moc.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
zlatko7979 Pozri príspevok
Jáj, ja som tam nenapísal, že som to odkupoval od fyz. osoby ako ja na firmu sro. A poradíš mi ako to mám urobiť? Díky moc.
S.r.o. to zaradí do majetku. Účtovný odpis bude 1 mesiac( suma podľa toho koľko si zvolíš dobu odpisovania, napríklad 48 mesiacov, potom UO=4250/48=88,54 €, zaokrúhlenie si môžeš sám určiť v odpisovom pláne) a daňový odpis bude 1/4 vstupnej ceny(4250 €)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať