Zavrieť

Porady

Ublíženie na zdraví

Dobrý deň.
Chcel by som sa spýtať stala sa taká vec. Na jednej chate sa žúrovalo atď. v slovenskom štýle študentov alkohol nechýbal. Došlo ak sa to tak dá nazvať k incidentu. Spravím niečo ako zhrnutie situácie: Vošlo sa dnu do chaty kde jeden človek narábal so sprejom a zapalovačom po pripalení a zistení že je to fajn "zábava" zobral do ruky druhý človek zapalovač s nápadom že by to bolo fajn pri natočení akéhosi klipi a zapálil ho smerom k otvoreným dverám kde predtým nikto nestál no v nesprávnej chvíli vošla dievčina do dverí a plameň vyšľahol nad ňu stalo sa to že jej pripálilo vlasy no nič iné neutrpela žiadne popáleniny ani poranenia ktoré by boli viditeľné takisto jej to nezasiahlo ani oči. No na druhý deň táto slečna podala na dotyčného ktorý nad ňu vyšľahol oznámenie o ublížení na zdraví. Chcem sa spýtať aká je pravdepodobnosť že tento človek bude potrestaný a celkovo aké to môže mať dopady. Prípad je vo vyšetrovaní a boli vypočúvaní svedkovia. Dúfam že som nenapísal nič čo by mohlo byť v rozpore s touto témou.
Usporiadat
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Tak potom to vyzera tak ze je mozne ze to na trestnak nie je alebo ho dotycny vyrusil pred alebo po obede a osobny kontakt so slecnou?
0 0
sojer sojer

sojer je offline (nepripojený) sojer

kaco11 Pozri príspevok
Tak potom to vyzera tak ze je mozne ze to na trestnak nie je alebo ho dotycny vyrusil pred alebo po obede a osobny kontakt so slecnou?
nienie kamárat je v podobnej situácii, stal sa účastníkom bitky proti svojej vôli a paradoxne bol označený za agresora...
0 0
sojer sojer

sojer je offline (nepripojený) sojer

..dostal §156 ods.1 + §364 ods.1 pism.a
..ešte som nepočul že by bol človek napadnutý a ešte by ho aj iniciátor konfliktu žaloval... pekne kocurkovo...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sojer Pozri príspevok
..dostal §156 ods.1 + §364 ods.1 pism.a
..ešte som nepočul že by bol človek napadnutý a ešte by ho aj iniciátor konfliktu žaloval... pekne kocurkovo...
..ajajáj.....veľa si toho nepočul ....

Napríklad .." neprimeraná obrana .." a si v tom momente v problémoch ....

Nechce sa mi ďalej dôvodiť , tak som si vypomohol nasledovným ...


A z obrancu je zrazu agresor
http://blog.sme.sk/diskusie/1256968/...r.html#7437609
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
sojer Pozri príspevok
a čo ak vyšetroval odbije toho dotyčného, čo sa snaží niečo vyzistiť, slovami: ak sa "niečo" bude diať (dajme tomu trestné oznámenie) príde vám domov oznámenie poštou. a ďalšie pokusy o konverzáciu sú odmenené tou istou pesničkou???
Samozrejme, že vyšetrovateľ ho pošle do večných lovíšť....A nechápem, prečo nie je možné považovať spálené vlasy za ujmu. Nechápem, prečo k tomu, aby žalovala potrebovala PN. Keby bola celebrita, tak z takej ujmy vytrieska majland. A ak by bola poistená/lebo celebrity, to je nemý úžas/ tak aj dva majlandy. Chlapec sa hrá s ohňom, a keď prihára, tak je chudáčik.....Nech sa hrá na piesku....
0 0
sojer sojer

sojer je offline (nepripojený) sojer

Danila Pozri príspevok
Samozrejme, že vyšetrovateľ ho pošle do večných lovíšť....A nechápem, prečo nie je možné považovať spálené vlasy za ujmu. Nechápem, prečo k tomu, aby žalovala potrebovala PN. Keby bola celebrita, tak z takej ujmy vytrieska majland. A ak by bola poistená/lebo celebrity, to je nemý úžas/ tak aj dva majlandy. Chlapec sa hrá s ohňom, a keď prihára, tak je chudáčik.....Nech sa hrá na piesku....
nie nie Danila ja tu riešim iný prípad. pôvodne som reagoval na možnosť dozvedieť sa nejaké info od vyšetrovatela, nechcel som kvôli tomu otvárať druhú tému. ale už je to "trošku" ďalej.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sojer Pozri príspevok
nie nie Danila ja tu riešim iný prípad. pôvodne som reagoval na možnosť dozvedieť sa nejaké info od vyšetrovatela, nechcel som kvôli tomu otvárať druhú tému. ale už je to "trošku" ďalej.
Vidíš, a to je dôsledok toho, ak miešaš v jednej téme rôzne veci či problémy. Ak sa tvoja otázka netýka presne témy, tak si založ novú tému s výstižným názvom, potom sa nestane, že si niekto popletie otázky...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať