Zavrieť

Porady

Aky DVD rekorder?

Zdravim. Chcem kupit novy rekorder (LG RHT497H) , ale neviem ci bude prehravat filmy v kodeku Xvid. V jednej specializovanej predajmi mi povedali, ze Xvid a MPEG4 je v podstate to iste a ze to prehraje. Lenze na nijakej stranke som nenasiel popis, ktory by to potvrdzoval. Vsade sa spomina iba DivX. Mam vyhliadnuty este jeden model (LG RH188 mala by to byt nizsia trieda co mi pride cudne) a ten uz ma v parametroch vsetky formaty (DivX, Xvid a MPEG4). Veci ako USB vstup, HDMI atd velmi neriesim. Nema niekto skusenosti s danymi rekordermi? Postaci mi aj vas nazor na dany problem. Dakujem.
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no dobre a teraz čo? Asi sa mi nebudú dať pripjiť k dvd prehrávaču alebo aký treba kúpiť.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Kúp si samostatný receiver, na reproduktoroch prehoď koncovky a DVD rekordér podľa chuti.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Prípadne zosilňovač, ktorý prepojíš s DVD ( ) a na výstup pripojíš reproduktory (s upravenými koncovkami.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím ťa po lopate, takže čo je receiver, ako prehodím na reprákoch koncovky a kde sa dajú kúpiť? a môžeš dať typ na samotný zosilovač? bude treba ak budú tie repráky?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Receiver> v jednoduchosti rozhlasový prijímač.
Zosilňovač> zosilňuje prichádzajúci vstupný signál na silnejší výstupný signál (napr. aj pre reproduktory). Zosilňovač sa dá zohnať v obchodoch s elektronikou.
Koncovky CINCH sa dajú kúpiť ako kusovky v každom obchode s elektronikou (väčšinou). Stačí kúpiť 1 červený a 1 biely.

Prehodenie je vecou rutiny, podstata je aby tzv +pól pre reproduktory bol na strednom kolíku a -pól na okraji (ale pri obyčajných reproduktoroch to nie je rozhodujúce)
Pri zapojení DVD>zosilňovač>reproduktory zapájaš kábel (dostať kúpiť kábel CINCH s dvoma koncovkami -červená/biela alebo červená/čierna) do DVD AUDIO OUT červený na červený a biely/čierny na biely a na druhej strane do zosilovača AUDIO IN opäť farba na farbu. Zo zosilňovača potom pripojíš AUDIO OUT opäť farba na farbu upravené reproduktory.
Asi takto jednoducho schéma prepojenia.
Naposledy upravil misoft : 08.01.11 at 17:57
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sybila3 Pozri príspevok
prosím ťa po lopate, takže čo je receiver, ako prehodím na reprákoch koncovky a kde sa dajú kúpiť? a môžeš dať typ na samotný zosilovač? bude treba ak budú tie repráky?
Vidím, že si v tomto smere laik (nie v zlom ). Preto bude pre teba jednoduchšie kúpiť si nové domáce kino aj s reproduktormi, než aby sme ti vysvetlili tieto otázky. Dosť pochybujem, či by si si sama dokázala vymeniť koncovky na reprákoch (napr. máš doma pájkovačku? bez nej koncovky nevymeníš).

Alebo si nechaj poradiť v elektre - vyber si DVD prehrávač a nech ti k nemu doporučia receiver s reprákmi.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no preto som si repráky z domáceho kina nechala, aby som ich mohla napojiť, ja som síce laik ale hádam to manžel nejako zvládne, určite ich nebudem meniť sama, ja som len zisťovala, či sa to dá. Ešte by ste mi mohli poradiť, ja som vymenila dvd prehrávač hlavne kvôli tomu aby som moc nešachovala s dvdčkami a neprepalovala ale mohla pozerať filmi aj s usb kľúča. Pozerala som externý pevný disk a pri niektorých som sa dočítala, že dvd prehrávač nenačíta z nich film, je to tak? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ešte otázočka načo slúži HDMI výstup? dík
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sybila3 Pozri príspevok
ešte otázočka načo slúži HDMI výstup? dík
HDMI konektor slúži na spojenie zariadení a prenáša sa ním obraz v digitálnej kvalite a zvuk v rôznych formátoch. Teda jedným káblom prenesieš aj obraz aj zvuk.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sybila3 Pozri príspevok
no preto som si repráky z domáceho kina nechala, aby som ich mohla napojiť, ja som síce laik ale hádam to manžel nejako zvládne, určite ich nebudem meniť sama, ja som len zisťovala, či sa to dá. Ešte by ste mi mohli poradiť, ja som vymenila dvd prehrávač hlavne kvôli tomu aby som moc nešachovala s dvdčkami a neprepalovala ale mohla pozerať filmi aj s usb kľúča. Pozerala som externý pevný disk a pri niektorých som sa dočítala, že dvd prehrávač nenačíta z nich film, je to tak? dík
Nie je to dané samotné externým diskom, ale mnohými inými faktormi. Napr. HDD sa formátujú 2 spôsobmi - FAT a NTFS. mnohé DVD prehrávače nedokážu prečítať z disku, ktorý je formátovaný na NTFS. Potom to môže byť dané aj tým, akým kodekom je ripnutý film a v akom formáte je uložený.

Kedysi bol daný jednotný formát pre DVD video disky a tento dokáže prehrať ktorýkoľvek DVD prehrávač. Dnes je veľa formátov, väčšinou komprimovaných a nie každý DVD prehrávač je konštruovaný tak, aby dokázal tú plejádu formátov prehrať. Najčastejšie prehrávajú DivX a XviD, ale aj u DivX kodeku existuje viacero generácií a starší prehrávač si neporadí s novšou generáciou kodeku.

Potom je tu problém s titulkami. Ale to je tiež na dlhšiu úvahu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Podľa špecifikácie
Podpora prehrávaných formátov z CD a DVD: DivX, DVD - Video, SVCD, VCD, CD - JPG, CD - WMA, CD - MP3, Zvukové CD (PCM) - Podpora slovenskej a českej diakritiky: Áno - Nahrávateľné disky: DVD+R Dual Layer, DVD-RAM, DVD+RW, DVD-RW, DVD+R, DVD-R - Nahrávanie s VPS: none - Pevný disk: Áno - Kapacitapevného disku: 160 GB - Digitálny DVB-T tuner: Áno - Čítačka pamäťových kariet: Nie - USB: v2.0 - HDMI výstup: Áno - iLink vstup: Áno
by to aj všetko zvládol.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Chobot Pozri príspevok
HDMI konektor slúži na spojenie zariadení a prenáša sa ním obraz v digitálnej kvalite a zvuk v rôznych formátoch. Teda jedným káblom prenesieš aj obraz aj zvuk.
a keď nie je HDMI ? je to horšie? díky moc
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sybila3 Pozri príspevok
a keď nie je HDMI ? je to horšie? díky moc
Existujú aj alternatívne konektory. HDMI je len jedným z možných pripojení. AK nie je HDMI, tak je iné pripojenie. HDMI pripojenie je dobré pre kvalitné zdoroje, ako video DVD disk, BlueRay disk. Ak budeš prehrávať filmy vo formáte DivX, tak je jedno, či signál pôjde cez HDMI alebo iný konenktor (RGB, kompozit, S-video, YpBpR,...), rozdiel nezbadáš. Ani u video DVD nezbadáš podstatný rozdiel.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

dík, už som kúpila, napojila som len na tv a zvuk super z telky mne to stačí a manžel keď chce repráky, nech si napojí, on to určite zvládne díky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať