Zavrieť

Porady

OMYL NAŠEJ DOBY - ekonomika

jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

OMYL NAŠEJ DOBY – ekonomika
Naša ekonomika (sociálne a ekologicky orientovaná trhová ekonomika), ako je definovaná v našej ústave, by mala byť trhová a hlavne funkčná, ak pod ekonomikou myslíme hospodárstvo. Trh

Nebudem sa pýtať či to tak je, alebo nie je, ale rovno skonštatujem, že nie je tržná a nefunguje. Je to tak a je to nevyvrátiteľný fakt, je tu kríza. Rečičky, že ľudia za ňu nemôžu a že za ňu môže trh a imperialisti a amerika a banky a podobne a že vznikla v USA, sú len rečičky. Kríza, ktorá vznikla v Amerike, je v Amerike a je to ich kríza.

Naša finančná a hospodárska kríza je tu u nás a vznikla tu u nás. Sami sme si ju spôsobili, popieraním ekonomických zákonitostí trhu, rovnako ako Francúzko, Nemecko a ostatné krajiny EU. My sme na viac prešli z totálne riadenej ekonomiky na systém ekonomiky EU, ktorá je totálne riadená dotáciami a závislá na odvodoch a daniach.

Každá produkcia na Slovensku je natoľko zaťažená daňami a rôznymi odvodmi, že nie je schopná zarobiť ani na vlastnú existenciu výroby. Nič sa nám neoplatí vyrábať, ani pestovať, lebo lacnejšie a ľahšie, je požičať si peniaze a doviesť si ten tovar zo zahraničia. Dokonca aj zo zámoria, ako je Čína, Kanada, Mexiko, USA a podobne. Každý tovar, ktorý kúpite mimo EU zaplatíte vo svetových cenách a doveziete na Slovensko bez dane a odvodov. Na Slovensku zaplatíte len smiešne clo, dopravu, prípadne poplatok za dovoznú kvótu.
Následne, rovnako ako pri vlastnej výrobe, zaplatíte 19 % DPH, prípadné spotrebné dane a 19 % daň zo zisku.

Všeobecne platí, že čím viac ľudskej práce výrobok obsahuje, tým viac sa na ňom pri dovoze do EU zarobí a tým viac sa oplatí ho dovážať. Naopak platí, čím viac práce výrobok vyrobený v EU obsahuje, tým je drahší a tým viac sa neoplatí ho vyrábať.

Ľudská práca v EU a aj na Slovensku, je zaťažená na 60 % daňou a odvodmi a tým je obmedzená naša vlastná kúpna sila. Preto si nevieme zaplatiť vlastné potreby zo mzdy. To čo nám na našej kúpnej sile chýba, si musíme požičať a následne splácať. Je to absurdné, ale naša práca generuje dlh a inde vo svete zisk, ktorý následne splácame aj my.

Náš štát pomocou daní a odvodov sťahuje z trhu 70 % peňazí a za ne umiestňuje na trh svoje služby. Tieto služby, štát nakupuje predražené v priemere o 100 %. Tým sa stávajú štátne zákazky neskutočne ziskové a ten zisk sa neoplatí investovať do inej hospodárskej činnosti. Po získaní zisku zo štátnej zákazky, zrazu znova platia trhové pravidlá a zisk sa ukladá do bánk a na burzu cenných papierov. Ako dopadajú peniaze na burzách, vidíme.

Naozaj si myslíte, že žijeme v Americkej kríze a nie v našej? Naozaj si myslíte, že za to môže Amerika a nie my?
Naposledy upravil jar88 : 18.10.09 at 06:35
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Duves už o konflikte Euro proti doláru a naopak píšu v každých novinách. Už sa píše aj o tom, ako sa nad tým Číňania usmievajú.
Má to presnú podobu môjho článku (témy) ku ktorej sa vyjadruješ svojimi bludmi.
Keď už máš ten kurz, skús si prečítať aspoň základné veci o ECB
http://sk.wikipedia.org/wiki/Eur%C3%...1nk_.28ESCB.29
netreba ani dokumenty o celom systéme, na začiatok začni s wikipediou.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
...tak teraz koľko ...pár sto tisíc € , alebo len pár šušňov ...

Lebo ak by nastal ten prvý prípad ....tak neverím , že by banka , hocaká neskočila po krku klientovi s takouto sumou ...

Ak ten druhý prípad ....hm , tak pracuj a nesťažuj sa , aby nemuseli v banke vyvaľovať oči , že konto o ničom ...
Tak si zober výpis z účtu a choď do ktorejkoľvek banky a skús, čo ti povedia.
Ja som sa bavil o sume 110.000 €.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Skús si urobiť názor z mojej skúsenosti.
Pred tromi týždňami som obehol tri banky s ponukou, za účelom dojednania úroku a podmienok.
.................................................. ......................
Predstav si, že som zákazník banky.
Mám vlastných 110.000 € v banke.
Mám vlastný podnikateľský zámer za 240.000 € - predpokladaná doba realizácie 20 až 24 mesiacov.
Navrhujem banke, že by som ho chcel realizovať za ich peniaze, len potrebujem vedieť ich úrok na dobu 5 rokov a na sumu do 160.000 € lebo ostatné dofinancujem z vlastného zisku. (mojich 110.000 € nechám v banke ako zábezpeku)
Potrebujem čerpať úver pravidelne každé 2 až 3 mesiace po 20 až 30.000 € a prvú splátku dlhu aj s úrokom začať splácať až o rok. (odklad začiatku splátok, než mi príde predpokladaný zisk)
.................................................. ..........
Čo si myslíte, že banka s takouto ponukou urobí, alebo urobila, alebo ako ju posúdila?
Pritom nemajú komu a na čo reálne požičať a nikto im nedá takú záruku, akú som ponúkol ja.
(pre banku záruka mojich peňazí na ich účte zárukou nie je) Vraj je to z mojej strany nejaká habaďúra, síce nevedia aká, ale určite je.Vraj ich chcem asi nejako dobehnúť.
"Prečo chcem ich peniaze, keď mám svoje"
.................................................. .....................
Zaujímavé ludex sa pýta rovnakú hlúposť, ako bankár v banke - asi to bude naša národná kvalifikácia
Naposledy upravil jar88 : 10.05.10 at 15:51
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
jar88 Pozri príspevok
Skús si urobiť názor z mojej skúsenosti.
Pred tromi týždňami som obehol tri banky s ponukou, za účelom dojednania úroku a podmienok.
.................................................. ......................
Predstav si, že som zákazník banky.
Mám vlastných 110.000 € v banke.
Mám vlastný podnikateľský zámer za 240.000 € - predpokladaná doba realizácie 20 až 24 mesiacov.
Navrhujem banke, že by som ho chcel realizovať za ich peniaze, len potrebujem vedieť ich úrok na dobu 5 rokov a na sumu do 160.000 € lebo ostatné dofinancujem z vlastného zisku. (mojich 110.000 € nechám v banke ako zábezpeku)
Potrebujem čerpať úver pravidelne každé 2 až 3 mesiace po 20 až 30.000 € a prvú splátku dlhu aj s úrokom začať splácať až o rok. (odklad začiatku splátok, než mi príde predpokladaný zisk)
.................................................. ..........
Čo si myslíte, že banka s takouto ponukou urobí, alebo urobila, alebo ako ju posúdila?
Pritom nemajú komu a na čo reálne požičať a nikto im nedá takú záruku, akú som ponúkol ja.
(pre banku záruka mojich peňazí na ich účte zárukou nie je) Vraj je to z mojej strany nejaká habaďúra, síce nevedia aká, ale určite je.Vraj ich chcem asi nejako dobehnúť.
"Prečo chcem ich peniaze, keď mám svoje"

Ozaj a prečo chceš ich peniaze,keď máš svoje?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Prepáč mi, ale dosť pochybujem o tvojom tvrdení, že ti to je viac ako jasné.
Inak by si musela reagovať na moje tvrdenie:
"Pre banku, tie moje eurá, už teraz nemajú z určitého dôvodu žiadnu hodnotu a to snáď už niečo znamená.
Nemyslíš?
Svorne mi v každej banke vysvetlili, kedy ich moje peniaze začnú zaujímať. Preto som na nich vyvaľoval oči".
Kedy ....to je predsa jasné ...TY im dáš love a ONI budú ryžovať ...
jar88 Pozri príspevok
Tak si zober výpis z účtu a choď do ktorejkoľvek banky a skús, čo ti povedia.
Ja som sa bavil o sume 110.000 €.
Aby bola lukrativita zaručená , pre banku samozrejme , tak málo ...o ničom / o kake /...
Ryžovať začneš vtedy , ak k tej tvojej sume ešte jednu nulu našporíš , získaš , atď ...vtedy , až vtedy budeš VIP klient a u riaditeľa pobočky budeš koňačik kávičkou zapíjať ...možno ...
jar88 Pozri príspevok
Skús si urobiť názor z mojej skúsenosti.
Pred tromi týždňami som obehol tri banky s ponukou, za účelom dojednania úroku a podmienok.
.................................................. ......................
Predstav si, že som zákazník banky.
Mám vlastných 110.000 € v banke.
Mám vlastný podnikateľský zámer za 240.000 € - predpokladaná doba realizácie 20 až 24 mesiacov.
Navrhujem banke, že by som ho chcel realizovať za ich peniaze, len potrebujem vedieť ich úrok na dobu 5 rokov a na sumu do 160.000 € lebo ostatné dofinancujem z vlastného zisku. (mojich 110.000 € nechám v banke ako zábezpeku)
Kriste , to je aká zábezpeka ?
Ty im necháš 110.000 € , ale vezmeš 160.000 €...to snáď nemyslíš vážne...
To nás tu máš za bláznov???
To nie je matematika , poprípade ekonomická vízie budúcnosti ...ale , kua , to sú obyčajné počty ....
Bral som úver minulý rok ....povedzme do 30.000 €.
Ale záruky som musel dať 45.000 € .....

Potrebujem čerpať úver pravidelne každé 2 až 3 mesiace po 20 až 30.000 € a prvú splátku dlhu aj s úrokom začať splácať až o rok. (odklad začiatku splátok, než mi príde predpokladaný zisk)
.................................................. ..........
Čo si myslíte, že banka s takouto ponukou urobí, alebo urobila, alebo ako ju posúdila?
Pritom nemajú komu a na čo reálne požičať a nikto im nedá takú záruku, akú som ponúkol ja.
(pre banku záruka mojich peňazí na ich účte zárukou nie je) Vraj je to z mojej strany nejaká habaďúra, síce nevedia aká, ale určite je.Vraj ich chcem asi nejako dobehnúť.
"Prečo chcem ich peniaze, keď mám svoje"
Kóóóónečne " rozumná reč " a hlavne údaje a zámysly....

ludex sa pýta , ja s pripájam ......málo máš , slovenská náturo ?

P.S.:
Ty sa ešte pýtaš , že Ťa za nepovažujú za dôveryhodného , že " habaďúru " robíš ...
Ja by som to nazval aj " frunibúdou "....a aj inak by sa dalo ...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Skús si urobiť názor z mojej skúsenosti.
Pred tromi týždňami som obehol tri banky s ponukou, za účelom dojednania úroku a podmienok.
.................................................. ......................
Predstav si, že som zákazník banky.
Mám vlastných 110.000 € v banke.
Mám vlastný podnikateľský zámer za 240.000 € - predpokladaná doba realizácie 20 až 24 mesiacov.
Navrhujem banke, že by som ho chcel realizovať za ich peniaze, len potrebujem vedieť ich úrok na dobu 5 rokov a na sumu do 160.000 € lebo ostatné dofinancujem z vlastného zisku. (mojich 110.000 € nechám v banke ako zábezpeku)
Potrebujem čerpať úver pravidelne každé 2 až 3 mesiace po 20 až 30.000 € a prvú splátku dlhu aj s úrokom začať splácať až o rok. (odklad začiatku splátok, než mi príde predpokladaný zisk)
.................................................. ..........
Čo si myslíte, že banka s takouto ponukou urobí, alebo urobila, alebo ako ju posúdila?
Pritom nemajú komu a na čo reálne požičať a nikto im nedá takú záruku, akú som ponúkol ja.
(pre banku záruka mojich peňazí na ich účte zárukou nie je) Vraj je to z mojej strany nejaká habaďúra, síce nevedia aká, ale určite je.Vraj ich chcem asi nejako dobehnúť.
"Prečo chcem ich peniaze, keď mám svoje"
.................................................. .....................
Zaujímavé ludex sa pýta rovnakú hlúposť, ako bankár v banke - asi to bude naša národná kvalifikácia
Neverím, že by ti to takto povedali odbornící na ustredí. Že habadura.
Ak ratam ako chcem, vždy príkdem k tomu, že tvoje peniaze nie su zarukou, ale časť investicie. Neviem o aku investiciu ide a ani nechcem. No ak ide o nehnutelnosti, vystavbu - financovanie developera, alebo nejake kupy pozemku/ov, tak to maš zabite. Developeri nevedie predať byty, tu nas ich je plna riť v Krasnanoch pri Peknej, potom na Kadnarovej, tiež je to vo vinici. Proste ponuka je 10x väčšia ako dopyt. Alebo riverpark, 3 veže a čo ja viem čo ešte.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Neverím, že by ti to takto povedali odbornící na ustredí. Že habadura.
Ak ratam ako chcem, vždy príkdem k tomu, že tvoje peniaze nie su zarukou, ale časť investicie. Neviem o aku investiciu ide a ani nechcem. No ak ide o nehnutelnosti, vystavbu - financovanie developera, alebo nejake kupy pozemku/ov, tak to maš zabite. Developeri nevedie predať byty, tu nas ich je plna riť v Krasnanoch pri Peknej, potom na Kadnarovej, tiež je to vo vinici. Proste ponuka je 10x väčšia ako dopyt. Alebo riverpark, 3 veže a čo ja viem čo ešte.
Tak rátaj:
1.5.2010 ti dám mojich 110.000 € (vlastne zadarmo, alebo za mech fazuľe)
Ty mi z tých mojich požičiaš 1.6.2010 prvých 20.000 € za úrok (ja sa pýtam, koľko budeš chcieť úrok, ak ti tie (vlastne moje) peniaze chcem začať splácať až za rok).
1.8.2010 chcem ďalšiu pôžičku napríklad 25.000 € a tiež začnem splácať až o rok (to je 1.8.2011)
1.11.2010 budem chcieť napríklad 35.000 € za rovnakých podmienok, ako prvé dva.
Zatiaľ mám od banky požičané len 80.000 € a u nich na účte stále mojich 110.000 € za ktoré tak či tak nemám skoro žiadny úrok.
1.3.2011 potrebujem ďalších 20.000 € a dokončiť prvú časť projektu a počítam s prvou tržbou 10.000 € 31.2.2011 z ktorej budem schopný začať splácať prvý úver z (1.5.2010).
.................................................. ...................
Ak mi to skrachuje mám dlh 100.000 € plus ich úrok a v banke 110.000 € z ktorých tú epizódu zaplatím.
.................................................. ..................
Banka nemá žiadne riziko a ja nemám žiadny dlh.
------------------------------------------------------
V prípade že neskrachujem a budem úspešný, môžeme s bankou pokračovať ďalej, lebo banka rovnako ako ja, má overenú funkčnosť môjho zámeru a nastupuje náš rozvoj. (postupne dobudujem prevádzku za 240.000 €) Možno len za 220.000 € lebo predpokladám, že bude lacno a požičiam si celkom do 160.000 € (možno len 140.000 €).
-------------------------------------------------------
Tak sa teda znova sa pýtam, kde je habaďúra. V čom ju vidíte? (prečo moje peniaze pre nich nie sú záruka na ich peniaze? veď euro ako euro) Alebo tie moje sú nejaké iné, ako tie ich?
---------------------------------------------------------
Som zvedavý, ako dlho vám to bude trvať, kým to zožujete a strávite. To platí pre Búúchača a aj duvesa. Možno zistí na ústredí odpoveď, čo je banka za podnikateľa, a prečo nevie žiadna banka podnikať.
Naposledy upravil jar88 : 10.05.10 at 18:30
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Tak rátaj:
1.5.2010 ti dám mojich 110.000 € (vlastne zadarmo, alebo za mech fazuľe)
Ty mi z tých mojich požičiaš 1.6.2010 prvých 20.000 € za úrok (ja sa pýtam, koľko budeš chcieť úrok, ak ti tie (vlastne moje) peniaze chcem začať splácať až za rok).
1.8.2010 chcem ďalšiu pôžičku napríklad 25.000 € a tiež začnem splácať až o rok (to je 1.8.2011)
1.11.2010 budem chcieť napríklad 35.000 € za rovnakých podmienok, ako prvé dva.
Zatiaľ mám od banky požičané len 80.000 € a u nich na účte stále mojich 110.000 € za ktoré tak či tak nemám skoro žiadny úrok.
1.3.2011 potrebujem ďalších 20.000 € a dokončiť prvú časť projektu a počítam s prvou tržbou 10.000 € 31.2.2011 z ktorej budem schopný začať splácať prvý úver z (1.5.2010).
.................................................. ...................
Ak mi to skrachuje mám dlh 100.000 € plus ich úrok a v banke 110.000 € z ktorých tú epizódu zaplatím.
.................................................. ..................
Banka nemá žiadne riziko a ja nemám žiadny dlh.
------------------------------------------------------
V prípade že neskrachujem a budem úspešný, môžeme s bankou pokračovať ďalej, lebo banka rovnako ako ja, má overenú funkčnosť môjho zámeru a nastupuje náš rozvoj. (postupne dobudujem prevádzku za 240.000 €) Možno len za 220.000 € lebo predpokladám, že bude lacno a požičiam si celkom do 160.000 € (možno len 140.000 €).
-------------------------------------------------------
Tak sa teda znova sa pýtam, kde je habaďúra. V čom ju vidíte? (prečo moje peniaze pre nich nie sú záruka na ich peniaze? veď euro ako euro) Alebo tie moje sú nejaké iné, ako tie ich?
---------------------------------------------------------
Som zvedavý, ako dlho vám to bude trvať, kým to zožujete a strávite. To platí pre Búúchača a aj duvesa. Možno zistí na ústredí odpoveď, čo je banka za podnikateľa, a prečo nevie žiadna banka podnikať.
Takže v prvom rade ta opravim na spravnu mieru. Máš projekt, vies kolko do toho potrebujes dať - cena projektu, kolko maš vlastnyych zdrojov a kolko si potrebujes požičať. K úveru sa banke vyjadríš, že máš ručenie (hotelom, domom, bytom, kurínom...atd skladovymi zasobami...atd) Spišeš projekt, predvedieš sa s tym banke a čakaš na odpoved.
Samozrejme, uver je možne splacať rôzne:
anuitne
linearne
s odkladom splatok
všetko na jeden krat, to už záleží na každej banke, či poskytne všetky typy.

Každe ine kombinacie - to čo si napr. uviedol, že banka ti požičia vlastne tvoje peniaze su na smiech.
Nemyslim, že by už tak bolo teplo!


p.s. nemôžem si pomocť, pripomina mi to tie financne operacie pri kasach, ked prisiel typek s 5 tisickou (korun) a pokladnicku tak domotal, že na konci smeny zistila, že jej chýbali 2 tisicky.

Ale nechcem ta depkat. Pochop, že ty si nepožičiavaš svoje peniaze! Ty si požiačiavaš peniaze z trhu a vklad čo maš, je zabezpečenie. Myslim, že banky robia aj take pôžičky.
Naposledy upravil duves : 11.05.10 at 09:18
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Takže v prvom rade ta opravim na spravnu mieru. Máš projekt, vies kolko do toho potrebujes dať - cena projektu, kolko maš vlastnyych zdrojov a kolko si potrebujes požičať. K úveru sa banke vyjadríš, že máš ručenie (hotelom, domom, bytom, kurínom...atd skladovymi zasobami...atd) Spišeš projekt, predvedieš sa s tym banke a čakaš na odpoved.
Samozrejme, uver je možne splacať rôzne:
anuitne
linearne
s odkladom splatok
všetko na jeden krat, to už záleží na každej banke, či poskytne všetky typy.

Každe ine kombinacie - to čo si napr. uviedol, že banka ti požičia vlastne tvoje peniaze su na smiech.
Nemyslim, že by už tak bolo teplo!


p.s. nemôžem si pomocť, pripomina mi to tie financne operacie pri kasach, ked prisiel typek s 5 tisickou (korun) a pokladnicku tak domotal, že na konci smeny zistila, že jej chýbali 2 tisicky.
Konečne ti to zaplo:
K úveru sa banke vyjadríš, že máš ručenie (hotelom, domom, bytom, kurínom...atd skladovymi zasobami...atd) ZABUDOL si na peniaze.
-------------------------------------------
Ja som sa pýtal, prečo pre banku moje peniaze nemajú hodnotu zábezpeky.
-------------------------------------------
Predstav si duves, že ja ti (tebe osobne) dám mojich 110.000 € trebárs do uschovy. (zadarmo!) Nestarám sa či ich dáš do kredenca, či do pančuchy, či do zlata.
Nič by som od teba za to nechcel, len aby si mi požičal 25.000 € a písomne mi prisľúbil, že mi požičiaš aj za tri mesiace 25.000 €, atak ďalej
-------------------------------------------
Zabudol som ti spomenúť, že som im dal vedieť, že mám aj dva byty a jeden rodinný dom.
(ak by som niekedy, trebars za rok potreboval zabezpečiť ďalší úver nad sumu 100.000 €) PRE PRÍPAD nepredvídaných PROBLÉMOV !
Naposledy upravil jar88 : 11.05.10 at 09:36
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

jar88 Pozri príspevok
Tak sa teda znova sa pýtam, kde je habaďúra. V čom ju vidíte? (prečo moje peniaze pre nich nie sú záruka na ich peniaze? veď euro ako euro) Alebo tie moje sú nejaké iné, ako tie ich?
1. automat nepustí a ľudský neovláda matematiku,
2. problém záruky, tým že poznajú hodnotu peňazí.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Podla mna musis urobit 2 veci:
zmenit banku, možno stačí pobočku. Fakt. Dnes je doba, že na pobočkach už nik nechce robiť a to aj tak vyzera. Minule mi rozpraval jeden pan, co robil dlhe roky v bankovnictve ako riaditel pobočky a pytal sa na kurz britskej libry a kočka 3 minuty čumela na kurzovu tabulu a nevedela si spomenut, že libra je so skratkou GBP. Proste taka je skutočnosť.

Druha vec, moc to nekomplikuj, že si požičiaš svoje peniaze. Povieš, tu je depozit. Dajte ti mi za to požičku 90% z istiny, vyberieš si produkt - terminovany vklad, alebo bežny učet..., banka to zavinkuluje a posle ta k notarovi spisať do registra založnych prav založne pravo pre banku. Vinkulacia nepostačuje.

A možno este posledna vec. Ano, mas nehnutelnosti. Len teda vsetko zaleži aky maš projekt. Vsetko to do detailov premysli. Napr. ides stavať polyfunkcny dom (vymyšlam si). Tou pôžičkou to rozostavaš a ked bude treba dalej financovať, založiš rozostavanu stavbu. Len toto musis s bankou prejst na ziaciatku! To vsetko ide!
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Podla mna musis urobit 2 veci:
zmenit banku, možno stačí pobočku. Fakt. Dnes je doba, že na pobočkach už nik nechce robiť a to aj tak vyzera. Minule mi rozpraval jeden pan, co robil dlhe roky v bankovnictve ako riaditel pobočky a pytal sa na kurz britskej libry a kočka 3 minuty čumela na kurzovu tabulu a nevedela si spomenut, že libra je so skratkou GBP. Proste taka je skutočnosť.

Druha vec, moc to nekomplikuj, že si požičiaš svoje peniaze. Povieš, tu je depozit. Dajte ti mi za to požičku 90% z istiny, vyberieš si produkt - terminovany vklad, alebo bežny učet..., banka to zavinkuluje a posle ta k notarovi spisať do registra založnych prav založne pravo pre banku. Vinkulacia nepostačuje.

A možno este posledna vec. Ano, mas nehnutelnosti. Len teda vsetko zaleži aky maš projekt. Vsetko to do detailov premysli. Napr. ides stavať polyfunkcny dom (vymyšlam si). Tou pôžičkou to rozostavaš a ked bude treba dalej financovať, založiš rozostavanu stavbu. Len toto musis s bankou prejst na ziaciatku! To vsetko ide!
No začínaš dedukovať kde je časť problému.
Ja nechcem ten ich produkt ("vraj bankový produkt") lebo mu neverím.
-------------------------------------------------------------------
Ešte doplním:
Moju banku trápilo, že mi ležia peniaze na účte, a tak mi posielali vyrozumenie, že by bolo vhodné si ich nechať zhodnotiť.
Rozdelil som sumu do troch bánk, lebo som si myslel, že ich trápi suma.
Čuduj sa, ale po troch mesiacoch to začalo trápiť každú z nich a tak s každým výpisom chodí aspoň reklamný letáčik na ich bohovské bankové produkty. (jasné že každý z nich mimo ochrany vkladu)
Naposledy upravil jar88 : 11.05.10 at 10:51
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
No začínaš dedukovať kde je časť problému.
Ja nechcem ten ich produkt ("vraj bankový produkt") lebo mu neverím.
-------------------------------------------------------------------
Ešte doplním:
Moju banku trápilo, že mi ležia peniaze na účte, a tak mi posielali vyrozumenie, že by bolo vhodné si ich nechať zhodnotiť.
Rozdelil som sumu do troch bánk, lebo som si myslel, že ich trápi suma.
Čuduj sa, ale po troch mesiacoch to začalo trápiť každú z nich a tak s každým výpisom chodí aspoň reklamný letáčik na ich bohovské bankové produkty. (jasné že každý z nich mimo ochrany vkladu)
No jasne, aby si investoval do fondov. Ak sa vieš zorientovať a počuvaš (aj mna), tak pozor na tie fondy. Pride druha časť fin.krizy a ludia, čo zainvestuju, pridu o to. Spravca negarantuje za nič. Oni si stiahnu poplatky a to je ich džob. Na pobočkach majú plány, tak sa nediv, že ak vidia výpis a zostatok, tak ťa stale atakaju. Proste to slušne odmietneš.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

to jar 88 :

Nie je žiadny problem, akurát to že sa VYMYKÁŠ predstave bežného klienta pre banky a ich "služby".

Jednoducho zo svojimi požiadavkami voči banke nie si štandardny klient a oni nemaju pre teba riešenie v rámci svojich vypracovaných postupov.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
No jasne, aby si investoval do fondov. Ak sa vieš zorientovať a počuvaš (aj mna), tak pozor na tie fondy. Pride druha časť fin.krizy a ludia, čo zainvestuju, pridu o to. Spravca negarantuje za nič. Oni si stiahnu poplatky a to je ich džob. Na pobočkach majú plány, tak sa nediv, že ak vidia výpis a zostatok, tak ťa stale atakaju. Proste to slušne odmietneš.
Chcel som tým len dať na javo, (poukázať na fakt) že tu nemáme žiadnu banku, ktorá by mi bola solídnym partnerom.
.................................................. .....
Nie len mne, ale nikomu. Naše banky tú schopnosť byť bankou stále nemajú.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

ČÍNSKY REALTNÝ INDEX - Všeobecný index, nové a existujúce stavby

Rezidenčné a komerčných reálne-ceny nehnuteľností v 70 mestách rástli 12,8 percenta oproti predchádzajúcemu roku, uviedol na svojich internetových stránkach Národný štatistický úrad .Vs.11,7 % nárast v marci, ktorý bol rekordný od roku roku 2005.

zdroj:http://econompicdata.blogspot.com/20...p-most-in.html

Čo na to povieš ? To majú za hrsť ryže, ako píše zaostalá verejnosť.
Naposledy upravil jar88 : 11.05.10 at 13:01
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Chcel som tým len dať na javo, (poukázať na fakt) že tu nemáme žiadnu banku, ktorá by mi bola solídnym partnerom.
.................................................. .....
Nie len mne, ale nikomu. Naše banky tú schopnosť byť bankou stále nemajú.
Skus aj ine banky. Nie iba jednu.
Sčasti súhlasím. Banky chcu robiť vela a všetko a nemaju na to ludi. Zaplatenych.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Laco-monter Pozri príspevok
to jar 88 :

Nie je žiadny problem, akurát to že sa VYMYKÁŠ predstave bežného klienta pre banky a ich "služby".

Jednoducho zo svojimi požiadavkami voči banke nie si štandardny klient a oni nemaju pre teba riešenie v rámci svojich vypracovaných postupov.
Majú vypracovaný systém. Každý v troch bankách predložil svoj vyskladaný produkt:
1. 110.000 € - nakúpte si produkty podľa doporučenej štruktúry. (diverzifikujete si tým riziko) inak ponúkali aj výhodné Grécke, len ich treba vyvážiť niečim menej ziskovým. (asi z obáv, aby som s nezadrhol ziskom)
-------------------
úrok 000,00prd
-----------------
2. Založte podľa nehnuteľnosť (v cene podľa ich odhadu) niečo na spôsob americkej hypotéky
3. Založte druhú nehnuteľnosť a tak ďalej (žiadne jednanie, či dohadovanie)
-------------------------
zdokladovať príjem, alebo zdaniteľný príjem (úrok 11 až 16 %) história firmy plus kontrola nad projektom
-------------------------
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Skus aj ine banky. Nie iba jednu.
Sčasti súhlasím. Banky chcu robiť vela a všetko a nemaju na to ludi. Zaplatenych.
Duves ja som obehol tri banky.
------------------------------
Naozaj som si myslel (naivne) že doba pokročila a že treba začať niečo vytvárať. Že sa banky začnú prispôsobovať potrebám trhu. Asi je na nich priskoro.
-----------------------------
Rozbehnúť hospodársku činnosť v takomto prostredí je priskoro. Treba ešte počkať. Treba na 2 - 3 mesiace prejsť z eura do zlata a zvážiť situáciu po prázdninách.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Tak rátaj:
...
Som zvedavý, ako dlho vám to bude trvať, kým to zožujete a strávite. To platí pre Búúchača a aj duvesa. Možno zistí na ústredí odpoveď, čo je banka za podnikateľa, a prečo nevie žiadna banka podnikať.
...hm , aký požičaj taký vráť ...nezvyknem niekomu ostávať niečo dĺžny...

Mne to tak vychádza ...to keď koňjar sa do ekonomiky púšťa ...to potom aj s tým omylom našej doby tak vychádza ...

Balada o ničom ...jak stará LP , púšťaná na 78 ot....žiadna kvalita , ani materiál , ani zvuk ...len šum a praskot ...

že ..búú...ale za vola nie som ......ale býk hej ...a poriadny !!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať