Zavrieť

Porady

Usporiadat
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ja som vyskúšala všetky - IE8, Chrome, Operu i Mozilu, Chrome ma veľmi neoslovil, ostatné tri mám všetky aj ich všetky používame bez problémov. Mužovi sa páči Opera.
Ale mňa vedie jednoznačne Mozilla Firefox. Je to na každom, ako sa rozhodne, treba vyskúšať :-)
0 0
Zamoro Zamoro

Zamoro je offline (nepripojený) Zamoro

Takze ja som vyskusal zatial len tieto styri:Chrome,Internet Explorer,Opera,Mozilla.

Najlepsie hodnotim Operu.Preco? Pretoze, napriklad Mozilla je mozno viac popularnejsia ale nic viac, strasne sa na nej chytaju virusi ze ani neviete co mate za svinstvo v pocitaci,a nech idu niekde s tymi recami o lepsej bezpecnosti,skuste pouzivat nejake obdobie Operu a potom Mozillu a uvidite ze vam najde aspon o 30% viac virusov ked budete pouzivat Mozillu,samozrejme je to aj od toho kto po akych strankach chodi...Chrome je ospevovany vsade ,ale je to skor reklama,pomalsie sa my spusta,pomalsie nacitavanie,stahovanie jedine ta bezpecnost je na 1,proste kazy si musi vybrat co viac uprednostnuje ci rychlost alebo bezpecnost...No a stari Explorer no co by som k nemu kedze je predinstalovany na kazdom Windowse tak ho pouziva dost velka cast populacie( inak obdivujem tento dobry obchodny krok Microsoftu ),pomalsie sa spusta ako ine prehliadace, ale zase to vynahradi svojou rychlostou surfovania..samozrejme ak nie je pouzivatel prasa lenive a nevycisti si pocitac ako od cookies,historie ale aj virusov, tak mu aj ta rychlost prestane fungovat(to plati pre kazdy prehliadac)

Toto je moj nazor.Samozrejme pre dobry vyber prehliadaca, je si vybrat po prve hlavne podla svojho gusta.Kazdy prehliadac funguje na kazdom inom pocitaci inak a inak reaguje.Pre starsie pocitace by som odporucal Operu,Internet Explorer, no a pre tie novsie Chrome.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zamoro
napriklad Mozilla je mozno viac popularnejsia ale nic viac, strasne sa na nej chytaju virusi ze ani neviete co mate za svinstvo v pocitaci,a nech idu niekde s tymi recami o lepsej bezpecnosti,skuste pouzivat nejake obdobie Operu a potom Mozillu a uvidite ze vam najde aspon o 30% viac virusov ked budete pouzivat Mozillu,
Tak v tomto nemáš 100% pravdu. Aj vo FF si môžeš nastaviť, aby všetko prichádzajúce bolo filtrované a kontrolované antivirakom (mne to robí Avast a zatiaľ som nič nechytil - pri náleze hrozby ma odpojí od stránky, ak niečo ťahám, tak to kontroluje - v prípade hrozby ani nepustí ďalej). Záleží to však len a len od nastavení prehliadača a antiviraku.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Mne FF poriadne blbne pod W7 x64, jednak pri zavreti neodide a ostane vysiet proces a druhak ma niektore menu dost rozhadzane.
O memory leakoch sa pise uz skoro vsade, je to choroba FF a vyzera ze sa len zhorsuje ... asi prejdem na Safari, uz ho pouzivam na telefone
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

salvosko Pozri príspevok
Mne FF poriadne blbne pod W7 x64, jednak pri zavreti neodide a ostane vysiet proces a druhak ma niektore menu dost rozhadzane.
O memory leakoch sa pise uz skoro vsade, je to choroba FF a vyzera ze sa len zhorsuje ... asi prejdem na Safari, uz ho pouzivam na telefone
Prave som pisal, ze na FF3.5 tie leaky nie su take citelne, urcite lepsie ako v2.x

Najviac to leakovalo tam, kde bolo vela Javascriptu (AJAX).
Naposledy upravil TomasHC : 04.02.10 at 20:39 Dôvod: ajax
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

TomasHC Pozri príspevok
Prave som pisal, ze na FF3.5 tie leaky nie su take citelne, urcite lepsie ako v2.x
Mam 3.6 a je to na pi*u. Aspon raz denne musim zabit FF proces cez Task Manager.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

salvosko Pozri príspevok
Mam 3.6 a je to na pi*u. Aspon raz denne musim zabit FF proces cez Task Manager.
Uz sme sice trochu offtopic, ale 3.6 som vykopol a isiel spat na 3.5.7 lebo mi nesli niektore rozsirenia, a to ich mam celkom malo. Chybal mi hlavne Multiproxy Switch...FF casom nabobtnal, ale aj tak je to velmi slusny browser.

Moje rozsirenia:

- linkification
- adblock plus
- IEtab
- fast dial
- all-in-one gestures
- hide menubar
- Multiproxy Switch
- slovnik SK

FF mi bezi od 7:29:02 2.2.2010 a momentalne zabera 232MB v RAM. Verzia 2.x by mala uz cez 1 GB urcite
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Mne bezi asi 2 hodiny a zabera 200,284 K.
A nepomoze clean reinstall.
Na Win7 x64 sa proste je*e.
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

IE - bezpečnosť na bode mrazu, ovládateľnosť tiež nieje nejaká extra

Firefox - pomalý a mohutný prehliadač, bezpečnosť by asi aj postačovala, neviem presne ako na tom je

Chrome - jednoduchý, rýchly, ale neviem ako je na tom s bezpečnosťou, určite lepšie ako IE

Opera - rýchla, s mnohými nastaveniami, ja ju používam a som s ňou spokojný.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Ku Chrome mam jednu vyhradu:
Google aka BigBrother.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

marian152 Pozri príspevok
IE - bezpečnosť na bode mrazu, ovládateľnosť tiež nieje nejaká extra

Firefox - pomalý a mohutný prehliadač, bezpečnosť by asi aj postačovala, neviem presne ako na tom je

Chrome - jednoduchý, rýchly, ale neviem ako je na tom s bezpečnosťou, určite lepšie ako IE

Opera - rýchla, s mnohými nastaveniami, ja ju používam a som s ňou spokojný.
IE - to pises o verzii 6? Lebo v7 je uz celkom fajn a v8 je plnohodnotny browser, relativne bezpecny, renderuje stranky neporovnatelne lepsie ako v6 - uz sa konecne vyrovna FF/Opera z pred 2 rokov

Prides mi podla tych hodnoteni ako "tazky" profik, bez urazky...
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

....odborník som, či ťažký to neviem, a to hodnotenie je len môj subjektívny názor. IE som myslel celkovo všetky verzie. Mne príde taký nesympatický a tá bezpečnosť ... no nedal by som za to ruku do ohňa...
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Ale zas IE8 x64 je dost rychly a celkom sa mi lubi.
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

No vidíte...viac hláv...viac kapusty :-)
každý nech si vyberie čo sa mu páči no nie ? jeden je s tým spokojný, druhý s iným, tak ešte šťastie,že máme na výber. Pekný večer, dobrú noc :-)
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

marian152 Pozri príspevok
....odborník som, či ťažký to neviem, a to hodnotenie je len môj subjektívny názor. IE som myslel celkovo všetky verzie. Mne príde taký nesympatický a tá bezpečnosť ... no nedal by som za to ruku do ohňa...
ja produkty od M$ síce tiež nemusím, ale nedá sa poprieť, že za posledné roky urobili veľký krok dopredu aj v bezpečnosti a ich OS patrí k najrozšírenejším... Tento fakt sa nedá ignorovať. A ak niekto si nechce stále ladiť systém, len používať to čo má, tak so zapnutými aktualizáciami je win obstojný a IE 8 je tiež použiteľný bez problémov.
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

...ja nehovorím že nieje použiteľný. Použiteľný je, ale všetko má svoje hranice...
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

ja som verny Opere aj domovskej stranke www.thehungersite.com uz od roku 2001
Naposledy upravil vulxy : 05.02.10 at 23:01
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Prosím o názor - radu - pomoc:

Vypĺňala som elektronické formuláre z
http://www.kros.sk/24960#subory

Funguje to OK - tak som link hneď poslala komošovi
- lenže jemu AVAST hlásil, že sa tam nachádza vírus (neviem podrobnosti)
- práve používal IE

Ja som bola na tej stránke cez MOZZILU + zapnutý Adblock
- tiež mám AVAST ... ale mne nič nehlásilo ...
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
alla66 Pozri príspevok
Každému vyhovuje niečo iné...prikláňam sa k Mozille Firefox
http://www.inet.sk/clanok/7438/acid3...ac-je-najlepsi
Tento test je starý. Skúste si otestovať Váš browser. Počet bodov hovorí o jeho kvalite. Je to jedna z možných aplikácií.

Ja teraz skúšam Operu 10.51, doteraz iba FF a jeho predchodcov. Nemôžem si sťažovať. Všetko je iba o tom, ako sadne do ruky. O ničom inom (a bezpečnosti). Myslím, že IE v.9 nie je deravý ako sito a doťahuje sa.

Na Opere 10.51 (tuším to je od 10.0) sa mi páči funkcia Unite. Spraví z Vášho PC server a k dátam sa dostanete kedykoľvek cez zabezpečenú stránku. Tak isto, ak niekomu chcete poslať veľký súbor, nemusíte ho zasielať na napr. RapidShare, ale necháte to shareovať z vlastného PC.
Môžte si spraviť vlastnú stránku na počúvanie hudby, ktorú máte doma, fotogalériu a podobne. Bezpečnosť je založená na sandbox systéme.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To all:
Mozzilla mimo plán vydala "záplatu" - bezpečnostnú opravu - ide to aj cez aktualizáciu v prehliadači (aj kvôli sútaži o prelomenie prehliadačov ju vydali skôr - inak by bola 30.3.). Teraz je prehliadač stabilný (aj u mňa), korektne sa ukončuje (aj u mňa ) a je bezpečnejší.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať