Zavrieť

Porady

Predaj vozidiel

Dobry den!
Kamarat mi tvrdi ze keby dovazal cisto nove auta zo zahranicia a predaval ich na inzerat ako pouzite, nebola by na ne zaruka a vystavil by iba kupno predajnu zmluvu, tak by na to nepotreboval ziadnu zivnost a neporusoval by tym ziadne zakony. Tato cinnost by bola dlhodobejsia, to znamena ze by sa nejednalo iba o par kusov vozidiel. Mne sa to vsak nepozdava a neviem mu vysvetlit, ze ak by chcel prevadzat takuto cinnost, potreboval by na to zivnostenske opravnenie.

POMOZTE MI
DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    pnak Pozri príspevok
    Dobry den!
    Kamarat mi tvrdi ze keby dovazal cisto nove auta zo zahranicia a predaval ich na inzerat ako pouzite, nebola by na ne zaruka a vystavil by iba kupno predajnu zmluvu, tak by na to nepotreboval ziadnu zivnost a neporusoval by tym ziadne zakony. Tato cinnost by bola dlhodobejsia, to znamena ze by sa nejednalo iba o par kusov vozidiel. Mne sa to vsak nepozdava a neviem mu vysvetlit, ze ak by chcel prevadzat takuto cinnost, potreboval by na to zivnostenske opravnenie.

    POMOZTE MI
    DAKUJEM
    Samozrejme že ÁNO ......... podnikať aj keď len s jazdenými autami na "čierno " je paragraf......... Živnosť treba určite...

    belo72 je offline (nepripojený) belo72

    belo72
    Myslim ze ziadny zakon neurcuje kolko krat do roka si mozes kupit auto a ked sa ti nepaci tak ho predat je to tvoja vec a ak mas alebo kamarat na to nervy a chut takto zarabat da sa len nezabudni odvadzat dane a to uz neviem ci po zaplateni budes mat nejaky zisk

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    belo72 Pozri príspevok
    Myslim ze ziadny zakon neurcuje kolko krat do roka si mozes kupit auto a ked sa ti nepaci tak ho predat je to tvoja vec a ak mas alebo kamarat na to nervy a chut takto zarabat da sa len nezabudni odvadzat dane a to uz neviem ci po zaplateni budes mat nejaky zisk
    To ti zákon nemôže určiť ale ........ robiť niečo na "švarc" ........

    belo72 je offline (nepripojený) belo72

    belo72
    ja len pisem ze je to mozne a kto s tym ako nalozi a kolko zarobi pripadne kolko si odsedi to uz nie je moj problem Inac hovori sa ze poctivou pracou este nikto nezbohatol. Nechcem propagovat okradanie nasho uzasneho statu / ja tiez som chudobny - poctivo pracujem a vsetky peniaze odvadzam aby mi neskrivili charakter / staci ze to plati opacne .

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Podľa zákona o DPH (§ 3)
    (2) Ekonomickou činnosťou (ďalej len "podnikanie") sa rozumie každá činnosť, z ktorej sa dosahuje príjem a ktorá zahŕňa činnosť výrobcov, obchodníkov a dodávateľov služieb vrátane ťažobnej, stavebnej a poľnohospodárskej činnosti, činnosť vykonávanú ako slobodné povolanie podľa osobitných predpisov, 1) duševnú tvorivú činnosť a športovú činnosť. Za podnikanie sa považuje aj využívanie hmotného majetku a nehmotného majetku na účel dosahovania príjmu z tohto majetku; ak je majetok v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, považuje sa jeho využívanie na účel dosahovania príjmu za podnikanie v rovnakom pomere u každého z manželov, ak sa manželia nedohodnú inak.

    V poňatí Obchodného zákonníka (§ 2):
    Podnikanie je vymedzené týmito znakmi:
    a) ide o sústavnú činnosť, nie o činnosť, ktorú niekto vykonáva príležitostne alebo ojedinele;
    b) samostatnosť podnikateľa, tzn. že podnikateľ má vlastnú prevádzku a sám rozhoduje o podnikaní, nejde teda o činnosť v rámci pracovného pomeru;
    c) podnikateľskú činnosť vykonáva vo vlastnom mene (pod svojím obchodným menom) a na vlastnú zodpovednosť;
    d) za účelom dosiahnutia zisku.
    Naposledy upravil Rozalka : 19.10.09 at 17:01

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.