Zavrieť

Porady

Sadrokartón a myši :(

Dobry deň, prosím o radu.
Som laik tak popíšem laicky. V dome máme sadrokartónový strop, nad tým je zateplenie (skl. vata) a nad tým dosky. Tie dosky sú len na strednej časti. Asi kvoli zlej prístupnosti, povala má v najvyššom bode len cca 1,5m, robili to predchádzajúci majitelia. Nad tým je strecha.
Už druhú jeseň sa nám na povalu sťahujú myši . Je to veľmi nepríjemné, chytia sa do pasce ale prichádzajú stále nové a nové. Najprv sme si mysleli že behajú len po tých doskách ale bohužiaľ dostali sa do škár medzi izoláciu a behajú priamo po sadrokartóne . Dali sme tam zvukový odpudzovač ale nepomáha.

Neviete prosím aký je ten sadrokartón odolný? Je dosť hrubý? Je myš schopná prehrýzť sa do izby? Keď si večer ľahneme a začne ten škrabot a hryzenie tak mi je do plaču Manžel ma ukľudnuje, že do izby sa nedostanú ale ja nejako neverím.

A ďalšia otázka existuje sposob ako ich odtiaľ dostať navždy preč? Mám sa obrátiť na nejakú špeci firmu, ktorá nám nejako spoľahlivo utesní povalu? Existuje vôbec taká? Alebo to riešiť svojpomocne? Chceme sa do toho na jar pustiť len vobec netuším ako na to
Usporiadat
statusmanager statusmanager

statusmanager je offline (nepripojený) statusmanager

Ahojte!! uplne stejnaky problem mam... myši, sadrokarton, izolacia Nobasil 10cm, folia, dosky.. odpudzovače jednotonové aj 8 tonove stoja za nič.. mačky tiež, otrava, granulky co ich zduva, lepidlo, chlebikove guličky obalene v čomkolvek (v muke, v lepidle ...) nič nezabera!! podlial som aj zaklady nanovo, utesnil som vsetky viditelne skary z vonka v podhladoch, podlahy v interieri su novo betonovane... fakt nejestvuje ziaden sposob ako sa tychto malých hajzlikov zbavit? .. je sice pravda, ze domcek mam pri lesiku kde niesu domy ale aj tak musi existovať neaký sposob ako sa ich zbavim.. fakt je to neprijemne, ked mi lozia cez dosky, foliu, izolaciu a nasledne po sadrokartone.. HELP PLEAS ..s pozdravom -sm-
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
A nie sú to potkany,plch,,lebo myš je blbá tá sa chytí do pasce.
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Myš brutálne neznáša savo, syn striekal celú povalu savom.
Pomohlo na 100 %, ani jedna myš tam viac nie je.
Po mesiaci to treba ešte raz zopakovať. Treba si dať respirátor, ale hlavne, že to pomôže.
7 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
220870 Pozri príspevok
A nie sú to potkany,plch,,lebo myš je blbá tá sa chytí do pasce.
a aj kuny, ktoré zničia celú strechu
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
takto...
P5170289.jpg  
P5170290.jpg  
DSCN1077.jpg  
1/1
0 0
Mirrrka Mirrrka

Mirrrka je offline (nepripojený) Mirrrka

Tak my sme už poriešili, už tretiu zimu máme mačku a myši nás obchádzajú naďaleko. Pekne si obehá rajón, sem tam nájdem myš natiahnutú na rohožke a dúfam, že tak ako dva roky dozadu tak ani tento rok si k nám myši netrúfnu.
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

Ja len jedno urcite nepouzivajte jedy a pod veci. nie je horsie ako keby vam nieco zdochlo priamo v izolacii, a zacalo s to tam rozkladat. ja to vzdy riesim len mechanickymi pascami orechu neodolaju nikdy a dobre je aj lepidlo ale nedavajte ho priamo na urcite miesto ale radsej na extra dosku.
0 0
mslavik mslavik

mslavik je offline (nepripojený) mslavik

namiesto Sadrokartonu pouzite horcikovu dosku...MGO doska, superdoska.......tie mysiam nechutia.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Ja by som riešila prístup.Ak lezú po stene,dala by som namontovať z hladkého plechu horizontálne zábrany,aby sa na pôjd nedostali.Stačila by 20cm šírka.Možno má niekto lepší nápad.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať