Zavrieť

Porady

Može živnostník zamestnať sám seba???V s.r.o. to ide...

Ahojte chcel som sa opýtať,či je v nejakom rozpore so zákonom ak živnostník uzvrie pracovnú zmluvu sám so sebou- viem, že v s.r.o.-čkách sa to bežne robí...Ďakujem za rady...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Melnick Pozri príspevok
Dobrú noc Pauli.

Stanko, je to choré. Príjem zo mzdy by na jednej strane bol Tvojim príjmom ako zamestnanca seba samého a na druhej strane výdavkom ako zamestnávateľa seba samého.

Ale dobre som sa pobavila. Poslali ma naši k vašim, aby prišli ..............
Ja som sa len normálne opýtal,ja nie som účtovník(teda som,ale len taký amatérský),som rád,že som ťa pobavil(myslím,že tu už boli lepšie témy na pobavenie),peknú noc...
A dík všetkým za rady...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Stanko, nefuč sa , ja som to tak nemyslela. Ale tadiaľ cesta fakt nevedie.Ver mi.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ahojte chcel som sa opýtať,či je v nejakom rozpore so zákonom ak živnostník uzvrie pracovnú zmluvu sám so sebou- viem, že v s.r.o.-čkách sa to bežne robí...Ďakujem za rady...
Ja viem, že zdravého človeka by to nenapadlo. Ale zaujímalo by ma, či to nejaký paragraf zakazuje. Ak taký paragraf nie je tak by to teoreticky bolo možné. Veľmi neovládam zákonník práce, preto by som bol rád, keby to niekto doložil príslušnými paragrafmi.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ešte som si pred polnocou predstavila situáciu, ako sama so sebou podpisujem pracovnú zmluvu a po čase sama so sebou sa rozhodnem dať výpoveď alebo spíšem dohodu o ukončení prac. pomeru a sama so sebou budem si to všetko odsúhlasovať, podpis vpravo, podpis vľavo....už naozaj zhasínam..
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

marjankaj Pozri príspevok
Ja viem, že zdravého človeka by to nenapadlo. Ale zaujímalo by ma, či to nejaký paragraf zakazuje. Ak taký paragraf nie je tak by to teoreticky bolo možné. Veľmi neovládam zákonník práce, preto by som bol rád, keby to niekto doložil príslušnými paragrafmi.
Mne to predsa len nedá,skúsim sa ešte na to opýtať v sociálnej poisťovni...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Paula Pozri príspevok
Ešte som si pred polnocou predstavila situáciu, ako sama so sebou podpisujem pracovnú zmluvu a po čase sama so sebou sa rozhodnem dať výpoveď alebo spíšem dohodu o ukončení prac. pomeru a sama so sebou budem si to všetko odsúhlasovať, podpis vpravo, podpis vľavo....už naozaj zhasínam..
Ďalší kamarát,to čo popisuješ bežne robí- je konateľom a podpisuje svoje pracovné zmluvy-a rozmýšľa či nalavo,či napravo...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ďalší kamarát, to čo popisuješ bežne robí- je konateľom a podpisuje svoje pracovné zmluvy-a rozmýšľa či nalavo,či napravo...
..... ale tú pracovnú zmluvu uzatvára právnická osoba = s.r.o. s občanom-zamestnancom, ktorý je súčasne konateľom a konateľ to len podpíše v mene s.r.o.
Teda konateľ neuzatvára pracovnú zmluvu sám so sebou.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Paula Pozri príspevok
Ešte som si pred polnocou predstavila situáciu, ako sama so sebou podpisujem pracovnú zmluvu a po čase sama so sebou sa rozhodnem dať výpoveď alebo spíšem dohodu o ukončení prac. pomeru a sama so sebou budem si to všetko odsúhlasovať, podpis vpravo, podpis vľavo....už naozaj zhasínam..
Pauli, a nezabudni si dať mastné odstupné.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ahojte chcel som sa opýtať,či je v nejakom rozpore so zákonom ak živnostník uzvrie pracovnú zmluvu sám so sebou- viem, že v s.r.o.-čkách sa to bežne robí...Ďakujem za rady...
Takže nikto nepridá §§
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Môže sa vôbec pridať §, ktorý neexistuje ? Ak by bola možnosť zamestnať seba samého - vtedy by boli ohľadom toho zvláštneho stavu aj §§ - mi upravené podmienky samozamestnania sa.

a nebude to náhodou poraďácky § 52 ?????????????
Pre neznalých tohto § prikladám link:

http://www.porada.sk/557138-post65.html
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Mne to predsa len nedá,skúsim sa ešte na to opýtať v sociálnej poisťovni...
No Stanislav, potom sa nečuduj, ak sa budú na teba pozerať čudne, ale oni sa prevalcovať nedajú...
A ešte niečo, prečo to riešiť takto, keď k úveru, prípadne leasingu SZČO potrebuje doložiť potvrdenie o podaní DP, prípadne kópiu DP, veď tam je tvoj príjem, žiadne iné paragrafy neprinútiš zmeniť fakty. Alebo - len skúšaš, či niekto nevypotí nejakú totálnu blbosť?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Melnick Pozri príspevok
Môže sa vôbec pridať §, ktorý neexistuje ? Ak by bola možnosť zamestnať seba samého - vtedy by boli ohľadom toho zvláštneho stavu aj §§ - mi upravené podmienky samozamestnania sa.

a nebude to náhodou poraďácky § 52 ?????????????
Pre neznalých tohto § prikladám link:

http://www.porada.sk/557138-post65.html
Neviem prečo(nie som právnik), ale ja si myslím, že čo nie je zakázané, to je legálne. Ak na to neexistuje §, tak potom by to malo byť možné, aj keby to bola blbosť.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Inak, táto téma je svojim spôsobom unikát. Doteraz tu (na Porade) existovalo len enormné množstvo zúfalých výkrikov "ako sa môžem vyhnúť odvodom ?!" Tak v prípade napr. zákonom prikázaného samozamestnania sebasa by to neišlo veru už nijako . Hádam sem niekto zhora nakukne po inšpiráciu, ako zachrániť tetu sociálku ().
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Paula Pozri príspevok
Inak, táto téma je svojim spôsobom unikát. Doteraz tu (na Porade) existovalo len enormné množstvo zúfalých výkrikov "ako sa môžem vyhnúť odvodom ?!" Tak v prípade napr. zákonom prikázaného samozamestnania sebasa by to neišlo veru už nijako . Hádam sem niekto zhora nakukne po inšpiráciu, ako zachrániť tetu sociálku ().
Ale išlo. Zrušil by som živnosť a potom by som sa nemohol samozamestnať.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

marjankaj Pozri príspevok
Ale išlo. Zrušil by som živnosť a potom by som sa nemohol samozamestnať.
Hlboký omyl. To by ti nepomohlo. Zamestnávateľ nemusí mať živnosť.
§ 8
(1) Spôsobilosť fyzickej osoby mať práva a povinnosti v pracovnoprávnych vzťahoch ako zamestnávateľ vzniká narodením. Túto spôsobilosť má aj počaté dieťa, ak sa narodí živé.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katija Pozri príspevok
Hlboký omyl. To by ti nepomohlo. Zamestnávateľ nemusí mať živnosť.
§ 8
(1) Spôsobilosť fyzickej osoby mať práva a povinnosti v pracovnoprávnych vzťahoch ako zamestnávateľ vzniká narodením. Túto spôsobilosť má aj počaté dieťa, ak sa narodí živé.
Ak zanikne subjekt (zamestnávateľ), v tomto prípade IČO, tak pracovnoprávny vzťah tiež prestane existovať.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

marjankaj Pozri príspevok
Ak zanikne subjekt (zamestnávateľ), v tomto prípade IČO, tak pracovnoprávny vzťah tiež prestane existovať.
IČO nie je subjekt. Je to len jeden z identifikátorov subjektu - FO. Ak by zanikol subjekt FO (zamestnávateľ) pri samozamestnamí by zanikol aj FO zamestnanec. Ale to už je smutná téma.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katija Pozri príspevok
Hlboký omyl. To by ti nepomohlo. Zamestnávateľ nemusí mať živnosť.
§ 8
(1) Spôsobilosť fyzickej osoby mať práva a povinnosti v pracovnoprávnych vzťahoch ako zamestnávateľ vzniká narodením.Túto spôsobilosť má aj počaté dieťa, ak sa narodí živé.

A tu je príklad aké sú zákony.

1. počaté dieťa zamestná zamestnanca (prostredníctvom zákonného zástupcu)
2. Ak sa narodí živé, tak zamestnanec bol zamestnaný.
3. Ak sa nenarodí, tak zamestnanec zamestnaný nebol?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katija Pozri príspevok
IČO nie je subjekt. Je to len jeden z identifikátorov subjektu - FO. Ak by zanikol subjekt FO (zamestnávateľ) pri samozamestnamí by zanikol aj FO zamestnanec. Ale to už je smutná téma.
A ak by zamestnával ešte niekoho iného(ktorý by nezanikol, teda nezomrel), tak ten druhý by zanikol alebo nezanikol ako zamestnanec?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

marjankaj Pozri príspevok
A ak by zamestnával ešte niekoho iného(ktorý by nezanikol, teda nezomrel), tak ten druhý by zanikol alebo nezanikol ako zamestnanec?
To je vyriešené v ZP.
§ 30
Práva a povinnosti z pracovnoprávnych vzťahov prechádzajú smrťou zamestnávateľa, ktorý je fyzickou osobou, na jeho dedičov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať