Zavrieť

Porady

Neplatene volno

Chcem poprosit o radu: Zamestnanec odchadza v septembri do zahranicia na cely mesiac. Pol mesiaca bude mat dovolenku a zvysok neplatene volno. Viem, ze zo ZP ho odhlasit nemusim (nebude to nad 30 dni), ale co so SP? Vsak vyplatenu mzdu za dovolenku bude mat, tak by som ho vlastne ani nemusela odhlasat zo SP... Co poviete?
Usporiadat
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

zamestnanec musí písomne požiadať o NV?
0 0
Ružena Ružena

Ružena je offline (nepripojený) Ružena

Somij, Liba2 ďakujem za odpoveď.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ruženka, pozri príspevok č.15 od somij - to, či sa skutočne niečo bude na ZP platiť pri neplatenom voľne, sa vlastne ukáže až pri ročnom zúčtovaní. Odhadujem, že v 90% prípadov sa preddavok zaplatený za NV zamestnancovi a zamestnávateľovi vráti.
0 0
ivetaM ivetaM

ivetaM je offline (nepripojený) ivetaM

potrebovala by som poradit. zamestnankyna mala od 25. jula, cely august a az do 8. 9. neplatene volno. a ja teraz neviem ako mam postupovat. neviem ako je to s tymi dnami. ci ju musim odhlasit zo ZP ked je to nad 30 dni alebo ako to vlastne je? poradte mi! prosiiiim!
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Aké riziká vyplývajú pre zamestnanca z dôvodu čerpania neplateného voľna? z hľadiska nemocenského a dôchodkového poistenia? V prípade, že po čerpaní NV napr. v priebehu 2 týždňov ochorie alebo bude musieť ísť do nemocnice? Ovlyvní to nejako výpočet jeho dôchodku (okrem zníženia príjmu za tento rok?)
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ivetaM
potrebovala by som poradit. zamestnankyna mala od 25. jula, cely august a az do 8. 9. neplatene volno. a ja teraz neviem ako mam postupovat. neviem ako je to s tymi dnami. ci ju musim odhlasit zo ZP ked je to nad 30 dni alebo ako to vlastne je? poradte mi! prosiiiim!
Pri neplatenom volne sa zamestnanec zo ZP NEODHLASUJE.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať