Zavrieť

Porady

PN

Dobrý deň, poprosím o radu skúsenejších
ide o to ako vyrátať DVZ pri PN ak zamestnanec je PN v mesiaci v ktorom mu vznikol pracovný pomer, teda aj nem. poistenie, teda rátam ako:
295,5 / počet dní príslušného mesiaca v ktorom je PN ?
alebo
295,5 / primerný počet dni na mesiac
ďakujem za rady
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Aňuška Pozri príspevok
Do ZP nemusíš posielať kópie PN zamestnanca. Stačí iba Oznámenie zamestnávateľa.
súhlasím a doplním termín - do konca nasledujúceho mesiaca od začiatku alebo konca pracovnej neschopnosti. Ak je začiatok aj koniec PN v tom istom mesiaci, môže to byť na jednom tlačive.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1


Ďakujem Vám všetkým, že popri nedeľnom obede stíhate aj poradiť menej skúseným.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ahoj poraďáci:

Zamestnanec je odmeňovaný mesačnou mzdou,odpracovaný celý rok 2009-HM 300,00 €/mesiac
Na PN nastúpil 18.01.2010 do 26.01.2010.
Jeho vymeriavací základ sa ráta od začiatku PP??
teda: 300*12=3600/365=9,863€
alebo mám pridať aj ten január 2010??
alebo ako???
ĎAkujem
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Maxinka Pozri príspevok
Ahoj poraďáci:

Zamestnanec je odmeňovaný mesačnou mzdou,odpracovaný celý rok 2009-HM 300,00 €/mesiac
Na PN nastúpil 18.01.2010 do 26.01.2010.
Jeho vymeriavací základ sa ráta od začiatku PP??
teda: 300*12=3600/365=9,863€
alebo mám pridať aj ten január 2010??
alebo ako???
ĎAkujem
Rozhodným obdobím je r.2009. Súčet vymeriav. základov, z ktorých platil NP/365-kalend. dni PN, OČR.
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Prosím Vás, keď zamestnankyňa pracovala od 15.3.2009 a 1.2.2010 nastúpila PN, tak základ pre nemocenské dávky vyrátam z roku 2009? Alebo z akého obdobia?
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Polly404 Pozri príspevok
Prosím Vás, keď zamestnankyňa pracovala od 15.3.2009 a 1.2.2010 nastúpila PN, tak základ pre nemocenské dávky vyrátam z roku 2009? Alebo z akého obdobia?
Rozhodujúce obdobie bude rok 2009, teda obdobie 15.3.-31.12.2009
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Dobrý deň, prosím o kontrolu či som správne pochopila.
Pracovníčka je PN od 5.2.2010. Do ZP vypíšem Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné ZP kde okrem iného uvediem kód "1O" platnosť zmeny "Z".Teraz si niesom istá či toto tlačivo mám teraz odoslať, alebo počkať či skončí PN do konca mesiaca a zároveň oznámiť cez kód "1O" platnosť zmeny "K" /teda v prípade, že bude do konca mesiaca PN ukončená/. Či neporuším nejakú lehotu na odoslanie oznámenia o začatí PN. Ďakujem za odpoveď.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Ivana 1511 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o kontrolu či som správne pochopila.
Pracovníčka je PN od 5.2.2010. Do ZP vypíšem Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné ZP kde okrem iného uvediem kód "1O" platnosť zmeny "Z".Teraz si niesom istá či toto tlačivo mám teraz odoslať, alebo počkať či skončí PN do konca mesiaca a zároveň oznámiť cez kód "1O" platnosť zmeny "K" /teda v prípade, že bude do konca mesiaca PN ukončená/. Či neporuším nejakú lehotu na odoslanie oznámenia o začatí PN. Ďakujem za odpoveď.
Oznamovacia povinnosť v tomto prípade je do konca mesiaca, nasledujúceho po mesiaci v ktorom k zmene došlo.
Máš to definované v Zákone o zdravotnom poistení, konkrétne paragr.24 odsek c :
c) písomne oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni spôsobom určeným úradom najneskôr do ôsmich pracovných dní zmenu platiteľa poistného okrem zmeny platiteľa poistného z dôvodu uvedeného v § 11 ods. 8, ktorú treba oznámiť do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom došlo k zmene platiteľa poistného, a okrem zmeny platiteľa poistného z dôvodu uvedeného v § 11 ods. 9, ktorú treba oznámiť najneskôr v termíne pre podanie ročného zúčtovania za rozhodujúce obdobie, v ktorom došlo k zmene platiteľa poistného.
§ 11 ods. 8 - hovorí o tom kedy je platiteľom poistného štát, ide teda o viacej prípadov, a jedným z nich je PN
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Prosím Vás, kedy SP posiela na účet peniaze za PN, OCR? Dakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

31Jankal Pozri príspevok
Prosím Vás, kedy SP posiela na účet peniaze za PN, OCR? Dakujem
Okolo 18teho v mesiaci.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nám chodili na účet okolo 16-17 v mesiaci
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať