Zavrieť

Porady

Valutová pokladňa-HUF

Prajem pekný večer,
bola by som veľmi povďačná, aby ma niekto presne nasmeroval, popis situácie: šéf si napr. dneska vybral z pokladne 1000 EUR, šiel do Maďarska po tovar, v zmenárni v Maďarsku si tieto eurá zamenil na HUF a v ten istý deň (dneska) vyplatil zakúpený tovar/faktúru v hotovosti. Aké správne kurzy použiť? ..... zámena- kurz zmenárne? Fakt. - kurz NBS? úhrada?...a práve tú úhradu...neviem akým kurzom...Díky za odpovede....
Usporiadat
tanusik tanusik

tanusik je offline (nepripojený) tanusik

Ďakujem za radu....keď ja som si stále myslela, že keď pozerám spätne, že je tam už uvedený ten kurz, ktorý bol vyhlásený deň predtým .... ...no myslela som podľa toho zle .....
0 0
tanusik tanusik

tanusik je offline (nepripojený) tanusik

Ešte jedna otázka ..... netýka sa to síce valutovej pokladne, ale ....nadobudnutie tovaru v EU....dátum plnenia dodávky je napr. 24.10. ....dátum vystavenia faktúry 30.10. ...dátum obdržania faktúry 9.11. ........... mám použiť kurz pre DPH 24.10. ...?
Ďakujem ......
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

tanusik Pozri príspevok
Ešte jedna otázka ..... netýka sa to síce valutovej pokladne, ale ....nadobudnutie tovaru v EU....dátum plnenia dodávky je napr. 24.10. ....dátum vystavenia faktúry 30.10. ...dátum obdržania faktúry 9.11. ........... mám použiť kurz pre DPH 24.10. ...?
Ďakujem ......
Pozri § 20, ods. 1, písm. b, aj § 26 zákona o DPH. Potom použi kurz, vyhlásený 29.10.09, podľa návodu z príspevku č. 21.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať