Zavrieť

Porady

Usporiadat
lia lia

lia je offline (nepripojený) lia

UDR má povinnosť zodpovedať na tvoje otázky. Mali by to tak spraviť do 30 dní, ale taktiež tam mám od mája dotaz a do dnešného dňa som odpoveď nedostala. Doporučujem Ti tam zavolať a zistiť cez podateľňu komu bola Tvoja zložka postúpená. Potom už len treba hrať "na city" konkrétneho referenta. Avšak pochybujem, že sa Ti to v súčasnosti podarí, pretože sú údajne v zastrčení v dotazoch až po krk.
A ešte jedna vec. Už viac krát som na UDR písala a zatiaľ mi vždy odpovedali. Lenže ich odpovede boli vlastne preštylizované moje otázky do oznamovacích viet, takže som sa vlastne veľa od nich nedozvedela. Ale za pokus to stojí. Možno sú Tvoje otázky pre nich jednoduché.
0 0
Zauzana Zauzana

Zauzana je offline (nepripojený) Zauzana

Už na začiatku mája som telefonovala na DR v BB a pýtala som sa na definíciu technických služieb uvedených v zákone o DPH....nevedeli a pochybujem, že to dnes vedia ...podľa mňa je to taký široký okruh prác, že je jednoduchšie položiť si otázku "čo nie je technická služba?"
Podľa mňa Betty nič nepokazíš, keď si všetky služby zo zahraničia súvisiace s technickým zabezpečením prác /osvetľovači/ "samozdaníš". V konečnom dôsledku máš výsledný efekt v daň. priznaní O. Hmmm, horšie na tom sú neplatiči DPH, ale myslím, že väčšina z nich ani netuší problém...
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Heni
Marianna, prosim, a podla coho si tie montazne, zvaracske a zamocnicke prace zaradila do § 16? To nie je na hnutelnom majetku, to je na stavbe (potrubia a pod).


Podľa Poradcu (priloha DPH v otazkach a odpovediach) sú iné podobné služby napr. služby zatriedené v klasifikácii produkcie:
74.1 sluzby súvisiace s pravnym, danovym a podnikatelskym poradenstvom, cinnostou uctovnej evidencie, vedenia uctovnychknih, reviziami úctov, prieskumom trhu a verejnej mienky, holdingami
74.2 architektonicke a inzinierske sluzby a súvisiace technicke poradenstvo
74.3 Technicke skúsky a analyzy a sluzby s tym spojene

Tak potom neviem, co by bolo v technickych sluzbach, ked toto "technicke" zaradia do "inych podobnych sluzieb" ?
Tie práce na stavbe by som skôr zaradila ako práce vzťahujúce sa na nehnuteľnosť, teda ods. 2, možno sa mýlim. No a to potrubie, fakt neviem, to nie je hnuteľný alebo nehnuteľný majetok? Alebo sú to skôr inžinierské služby? Ale tie sú definované aj v ods. 8a) aj ako iné podobné služby. A takisto architektonické služby, sú definované aj v ods.2 aj ako iné podobné služby (teda podľa Poradcu - mám ho aj ja). Tak človeče vyber si čo chceš.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Chcela by som občerstviť túto tému, či sa náhodou niekto v čase od posledného príspevku nedopátral k presnejšiemu vymedzeniu obsahu náplne služieb spadajúcich pod technické služby. Zatiaľ boli všetky odpovede skôr na naše úvahy. Ak má už niekto konkrétne vyjadrenia z DR, prípadne o d daňových poradcov mojol by to sem priložiť. Určite to pomôže ostatným.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať