Zavrieť

Porady

ked potrebujem právnika

Dobrý večer, potrebujem poradiť. Kamarátke som požičala peniaze, dala som jej možnosť aby mi ich vrátila aj na splátky, ide o sumu 4000sk(132,77eur). Povedala mi že mi celú sumu vráti 15.októbra, ked som sa jej ozvala kde sú peniaze, vravela že jej ešte neprišla výplata, tak som jej povedala nech mi peniaze vráti do 23.októbra. Odvtedy má jedno mobilné číslo zrušené a druhé už 3dni vypnuté. Poslala som jej v sobotu(24.10.09) doporučený list kde je uvedené že mi dlži peniaze a má 10dní na splatenie. V nom som uviedla, že ak mi nezaplatí, budem to riešiť cez právneho zástupcu. Lenže ja peniaze na právnika nemám, neviem ako dalej postupovať,tak by som chcela vedieť, či existuje na Slovensku niekto, kto sa takýmito prípadmi zaoberá ked človek nemá peniaze na právika. Dakujem Vám vopred za radu.

Miška
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Chobot Pozri príspevok
Len komu by si ju (tú fyz. osobu) nahlásil?

Daňovému úradu? Pokiaľ si platí dane, je im jedno, či si niekde požičal peniaze a nevrátil.
Matrike? Miestnemu úradu?

Najlepšie je nepožičiavať...
Človek sa učí na vlastných chybách ....

No ešte lepšie je , ak sa učí na chybách iných ....už som poučený ...

Dokonale !
0 0
Mikeila Mikeila

Mikeila je offline (nepripojený) Mikeila

Dakujem za vaše odpovede. Napísla a poslala som jej dopis kde som jej oznámila že mi má peniaze vrátiť do 10dní,poslala som to doporučene. Žial neviem či si poštu prevzala,mobil má zrušený a druhý stále vypnutý. Napísala som jej aj mail a už som poriadne zúfalá a nahnevaná. Čo mám urobiť? Na koho sa obrátiť? Napísali ste predžalobnú zmluvu, stačí ak ju napíšem a pošlel na jej adresu? Ešte chcem len pripomenúť, že nemáme spísanú žiadnu dohodu, ale mám od nej uložené sms a maily kde napísala že peniaze pošle a bla bla bla ako ju to mrzí, a že ked dostane výplatu, tak mi ich pošle. Dakujem za odpoved.
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

budem sa opakovat,ale : 1. treba ti napisat oficialnu PREDZALOBNU VYZVU,poslad doporucene,ci si ju ona preberie alebo nie,teba trapit nemusi,kopiu si nechaj
2.ak do 15 dni od zaslani vyzvy nedojde k ziadnej reakcii napisat na sud ZIADOST O VYDANIE PLATOBNEHO ROZKAZU,prilozit duplikat predzalobnej vyzvy,mozes uviest ako dokazy vytlacene maily a sms od priatelky,samozrejme uved ak sa to cele stalo,a ako ta teraz vodi za nos,a ako sa s nou nemozes nijako spojit.
no a dalej uvidis co sa bude diat.
0 0
Mikeila Mikeila

Mikeila je offline (nepripojený) Mikeila

jana987 Pozri príspevok
budem sa opakovat,ale : 1. treba ti napisat oficialnu PREDZALOBNU VYZVU,poslad doporucene,ci si ju ona preberie alebo nie,teba trapit nemusi,kopiu si nechaj
2.ak do 15 dni od zaslani vyzvy nedojde k ziadnej reakcii napisat na sud ZIADOST O VYDANIE PLATOBNEHO ROZKAZU,prilozit duplikat predzalobnej vyzvy,mozes uviest ako dokazy vytlacene maily a sms od priatelky,samozrejme uved ak sa to cele stalo,a ako ta teraz vodi za nos,a ako sa s nou nemozes nijako spojit.
no a dalej uvidis co sa bude diat.
Dobrý večer, aj ked neskoro ale predsa sa chcem opýtať na tú predžalobnú výzvu. Píšeš že ju mám napísať oficiálne, to si ako myslela?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Mikeila Pozri príspevok
Dobrý večer, aj ked neskoro ale predsa sa chcem opýtať na tú predžalobnú výzvu. Píšeš že ju mám napísať oficiálne, to si ako myslela?
Doporučeným listom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Poradie :

1. výzva , povedzme súkromná upomienka , najlepšie mail , doporučene , aj SMS zpráva , proste všetko to , čo je možné doložiť písomne
2. výzvy predžalobná
3. podanie na súd o vydanie platobného rozkazu ...............tento si však dotyčný neprevezme , nie je proste doručený ...
4. zároveň podanie trestného oznámenia ...." pre podozrenie zo spáchania trestného činu sprenevery podľa § 213 ods. 2 Tr. Zákona . "
5. vydanie platobného rozkazu
6. súdny proces
7. až potom príde na rad exekúcia ....
Dopracoval som sa zdárne k 5 - mu bodu ...odporca má zákonnu lehotu 15 dní od doručenia na podanie odvolania .
Musí adekvátne zdôvodniť svoj odpor ....

http://www.porada.sk/1220990-post16.html

http://www.porada.sk/1226559-post31.html

P.S.:
Aj by som PR oscenoval , ale z pochopiteľných dôvodov je jasné , prečo asi nie ...
0 0
moneszka moneszka

moneszka je offline (nepripojený) moneszka

ahojte,ja by som potrebola poradit sa ohladom rodinnych zalezisti,na koho by som sa mohla obratit?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

moneszka Pozri príspevok
ahojte,ja by som potrebola poradit sa ohladom rodinnych zalezisti,na koho by som sa mohla obratit?
Opísať svoj problém,
a ludia Ti poradia.
Ak chceš súkromnú radu, tak potom navštíviť komerčného právnika.
0 0
Jarka1910 Jarka1910

Jarka1910 je offline (nepripojený) Jarka1910

žienka domáca
Prosím,poradí mi niekto dobrého právnika ( trestné právo) z Trnavy? Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať