Zavrieť

Porady

pokuty z daňového úradu

Ahoj, som tu prvý krát dnes. Som predseda Spoločenstva vl. bytov. Došla nám pokuta z daň. úradu za neskoré zaslanie prehľadov o zrazených a odvedených preddavkov na daň za r. 2004. Daň bola včas zaplatená, ale tie pokuty za neposlanie "papiera" a za kazdý mesiac zvlášť cca: 3 x 2000.-Sk, sa mi vidí zo satrany daň. úradu kruté. Sme totiž nezisková organizácia. Kto to to má zaplatiť a z čoho ? Poradí mi niekto? Resp. poslal som na daň. úrad listy s prosbou o odpustenie pokuty, ale neviem či to má význam a "nepridupú" nam dvakrát toľko ?

flodur
Usporiadat
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Štvrťročný Prehľad o zrazených a odvedenných preddavkoch bol podaný na starom tlačive z roku 2009. Aký je postup? Dá sa podať opravný Prehľad? Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Cecilia Pozri príspevok
Štvrťročný Prehľad o zrazených a odvedenných preddavkoch bol podaný na starom tlačive z roku 2009. Aký je postup? Dá sa podať opravný Prehľad? Ďakujem
Dá, ale bez pokuty to nebude. Výkaz podaný na nesprávnom tlačive sa považuje za nepodaný.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Cecilia Pozri príspevok
Štvrťročný Prehľad o zrazených a odvedenných preddavkoch bol podaný na starom tlačive z roku 2009. Aký je postup? Dá sa podať opravný Prehľad? Ďakujem
Určite dá, ale napr. mojich klientov kontaktoval sám DU, na predloženie prehľadu na správnom tlačive (jednalo sa o prehľad za 1Q 2010, kedy na stránke drsr NEMALI aktuálne tlačivo , tak som vyplnila staré tlačivo)
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

veronikasad Pozri príspevok
Dá, ale bez pokuty to nebude. Výkaz podaný na nesprávnom tlačive sa považuje za nepodaný.
je to možné? za také blbosti vyberať pokuty? každú chvíľu sa menia tlačivá. Idem ja na úrad práce, odovzdám živnosť a nebudem zamestnávať zamestnancov.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ahojte, prosím poradte ako zaplatiť pokutu, volal pani z DU, že szčo má zaplatiť pokutu, tak mi nadiktovala číslo účtu, sumu, volala som szčo, lenže ten je odcestovaný tak ma poprosil, že či to nezaplatím, z účtu mu to nemôžem, lebo by som to nemala jako zaúčtovať, teda šekom, viete mi poradiť akým šekom? díky moc
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
ahojte, prosím poradte ako zaplatiť pokutu, volal pani z DU, že szčo má zaplatiť pokutu, tak mi nadiktovala číslo účtu, sumu, volala som szčo, lenže ten je odcestovaný tak ma poprosil, že či to nezaplatím, z účtu mu to nemôžem, lebo by som to nemala jako zaúčtovať, teda šekom, viete mi poradiť akým šekom? díky moc
šek ti dajú na podatelni daňového úradu.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže mám ísť na podateľnu?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
sybila3 Pozri príspevok
ahojte, prosím poradte ako zaplatiť pokutu, volal pani z DU, že szčo má zaplatiť pokutu, tak mi nadiktovala číslo účtu, sumu, volala som szčo, lenže ten je odcestovaný tak ma poprosil, že či to nezaplatím, z účtu mu to nemôžem, lebo by som to nemala jako zaúčtovať, teda šekom, viete mi poradiť akým šekom? díky moc

toto určite nie je správny postup vyrúbenia pokuty - veď musí byť na základe niečoho písomného
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sybila3 Pozri príspevok
takže mám ísť na podateľnu?
Proste choďte na daňový úrad, netreba z toho robiť problém, spýtať sa hneď v prvých dverách , že potrebujete šeky, kto Vám ich môže dať . Mala by ich mať aj podateľňa, aj správkyňa ....aj aj
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
hanelie Pozri príspevok

toto určite nie je správny postup vyrúbenia pokuty - veď musí byť na základe niečoho písomného
Hanka to by už ozaj musel byť extrém, čo by si asi ťažko niekto dovolil. Mne sa skôr zdá , že zasa jedná otázka, kde nebolo povedané všetko v širších súvislostiach.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

hanelie Pozri príspevok

toto určite nie je správny postup vyrúbenia pokuty - veď musí byť na základe niečoho písomného
možno sa zásielka vrátila späť, ak je živnostník dlhodobo odcestovaný (blíži sa koniec štvrťroka a správkyňa dane naháňa prémie).
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

szčo bola zaslana výzva, ktorú nepreberá lebo prevádzku má na druhom konci slovenska, tak pani z du, no poznám ju mi volala, či mu má znova poslať výzvu, ale že pokuta už bola splatná, že či to nemôžeme takto riešiť.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sybila3 Pozri príspevok
ahojte, prosím poradte ako zaplatiť pokutu, volal pani z DU, že szčo má zaplatiť pokutu, tak mi nadiktovala číslo účtu, sumu, volala som szčo, lenže ten je odcestovaný tak ma poprosil, že či to nezaplatím, z účtu mu to nemôžem, lebo by som to nemala jako zaúčtovať, teda šekom, viete mi poradiť akým šekom? díky moc
Za čo je tá pokuta? Dokedy je splatná? Je vôbec oprávnená?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

tak čo mám vybehnúť za pani, či mi nemôže dať nejaké rozhodnutie, aby som si doložila?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
marjankaj Pozri príspevok
Za čo je tá pokuta? Dokedy je splatná? Je vôbec oprávnená?
ja by som určite za klienta žiadnu pokutu nezaplatila - /samozrejme za predpokladu, že si neurobila chybu ty /

tak čo mám vybehnúť za pani, či mi nemôže dať nejaké rozhodnutie, aby som si doložila?
rozhodnutie ti môže vydať len v prípade,že máš od neho splnomocnenie,že ho môžeš zastupovať na dú
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

veď vyššie píšem, aspon myslím, že peniaze mi povedal, že mi pošle, či to môžem zaplatiť? chyba nebola moja, ale mojej predchodkyne, čo nepodala štvrťr.prehľad a ja som ho dorábala ked mi po nej doniesol celé účto až v júni, lebo som nevedela, či ho podala alebo nie, nebol založený, tak som ho dorobila, ale dosť skoro sa zobudila, ked je to prehlad za I.Q.2009.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sybila3 Pozri príspevok
veď vyššie píšem, aspon myslím, že peniaze mi povedal, že mi pošle, či to môžem zaplatiť? chyba nebola moja, ale mojej predchodkyne, čo nepodala štvrťr.prehľad a ja som ho dorábala ked mi po nej doniesol celé účto až v júni, lebo som nevedela, či ho podala alebo nie, nebol založený, tak som ho dorobila, ale dosť skoro sa zobudila, ked je to prehlad za I.Q.2009.
Aký problém by mal podnikateľ danú pokutu zaplatiť internet bankingom z miesta kde sa nachádza , ak by ste získali fotokópiu výzvy od správkyne dane a uviedli by ste mu všetky údaje potrebné k platbe ?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sybila3 Pozri príspevok
tak čo mám vybehnúť za pani, či mi nemôže dať nejaké rozhodnutie, aby som si doložila?
A načo? Zatelefonuj či poslali rozhodnutie.

§ 30
Rozhodnutie
(1) V daňovom konaní možno ukladať daňovú povinnosť alebo priznávať práva len rozhodnutím. Rozhodnutie je pre adresáta platné, len ak je riadnym spôsobom doručené alebo oznámené, ak tento alebo osobitný predpis neustanovuje inak.

(6) Rozhodnutie, ktorým správca dane určuje výšku dane alebo rozdiel dane okrem úroku, sankčného úroku, pokuty ustanovených zákonom, oznámi správca dane daňovému subjektu formou platobného výmeru alebo dodatočného platobného výmeru. Daň podľa § 1a písm. a) je splatná do 15 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia, ak tento zákon alebo osobitný zákon8a) neustanovuje inak.
0 0
enter enter

enter je offline (nepripojený) enter

podľa môjho názoru by bolo teba iniciovať zmenu zákona, v tom zmysle, že za oneskorené zaslanie výkazov (v prípade riadneho platenia) pokutu treba platiť až vtedy ak DU upozorní na nedostatok a daňovník nesplní svoju povinnosť do 10 dní a to pokutu vyššiu ako teraz.
Keď ukladajú pokutu už vedia korešpondovať tak prečo nevedia trebárs e-mail poslať ako upozornenie, že in chýba výkaz veď tých prípadov určite nie je veľa.
Ja mám dojem, že tie výkazy im celý rok ani nechýbajú, sú len preto aby boli a aby mali za čo pokutovať.
Najmä ak sa jedná o nulové výkazy.

Jasným dôkazom toho, že in tie výkazy nechýbaj je aj to, že pokutujú vtedy keď podáte neskoro výkaz a nie vtedy ak ich nepodáte vôbec (aspoň som sa s tým ešte nestretla nepočula, že by pokutovali za to že výkaz nebol podaný).
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

mala som v utorok cestu, tak som behla na DU opýtať sa, že si mi môže dať niečo-rozhodnutie na základe ktorého by som to zaplatila, že to ona nemôže ani ofotiť, ked si to neprevzal a keby si to tam chcel prevzať, tak za každú stranu 50 eur.kolok. Takže takto ale že treba to zaplatiť, keby mu poslala výzvu, zas ju neprevezme lebo sa na tej adrese nezdržuje. Tak to riešila telefonicky, no a šeky nemali, povedali, že na pošte si mám zobrať šek s platbou na účet.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať