Zavrieť

Porady

bankovy úver

dobry vecer,
je tu niekto kto mi poradi ako mam zauctovat na uverovom ucte -vyrúbenie odplaty a zaplatenie odplaty.Ide to na 518? Dakujem
Usporiadat
agica2 agica2

agica2 je offline (nepripojený) agica2

ja som to tak zauctovala a pri kontrole mi vyskakuje ze je zle zauctovane- jednoducho ze mam chybu.
Poprosim este raz , ak je tu niekto kto mi vie poradit- rozpisem co vsetko mam na uverovom vypise.... BU to asi vsetko co davam ( myslim poplatky a odplaty a úroky ) davam cez 261?
Ale ten uverovy ucet neviem
Ropisujem:
úver sme zobrali v sume 17294 €
a mam napisane : uctovny zostatok 17.303,18
z toho istina 17294€ a príslušenstvo celkom po splatnosti :9,15 €

potom mam transakcie na úcte :
vyrúbenie odplaty ... -86,47
čerpanie úveru.... 17294
zaplatenie odplaty ... +86,47€
to je jeden vypis
druhy:
úctovny zostatok k datumu .. 17402,76
rozpisana istina ako hore
príslušenstvo ako hore
a potom
uctovny zostatok k dalsiemu dnu:
istina je ta ista ako hore
ale prislusenstvo je uz iba 3,05€

a zase transakcie na účte:
vyrúbenie odplaty/poplatok za vedenie účtu.... 4,31€
-zaplatenie odplaty/ poplatku... 4,31 €
inkaso splatky
splatka uroku z uveru....57,96€
a na konci je zase uctovny zostatok 17297,08 taký istý ako hore.

Poradi mi niekto s tym, lebo uz som to skusala tak ako mi tu napisali, ale hovorim, pri kontrole mi vyskocila chyba a cervena
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
agica2 Pozri príspevok
...Poradi mi niekto s tym, lebo uz som to skusala tak ako mi tu napisali, ale hovorim, pri kontrole mi vyskocila chyba a cervena
Priznám sa, že na základe tvojho opisu obratov bankových účtov to neviem zaúčtovať, a ani neviem, čo znamená, že vyskočila chyba a červená.
Ale účtujem napr. jeden bankový úver, kde na výpisoch vykazujú úroky zaplatené (obrat UU i BU) ako i úroky nezúčtované (ku dňu vystavenia výpisu). Aby mi sedeli úroky (zaúčtované so zaplatenými) ako i zostatok úverového účtu, musím korigovať vykázané úroky o bankou nezúčtované úroky - pri každom výpise tak účtujem o zmene salda nevyúčtovaných úrokov...
0 0
agica2 agica2

agica2 je offline (nepripojený) agica2

dakujem pekne za radu, ale ja som iba zaciatocnik takze ako si mi to ty napisal, tak ja neviem vobec ako to mam urobit podla toho tvojho,keby si mi mohol tak trocha polopatisticky, aby tomu porozumel aj uplny zaciatocnik , dakujem
0 0
agica2 agica2

agica2 je offline (nepripojený) agica2

este by som poprosila ,ak niekto vie, nech mi poradi :
z BU boli stahnute uroky, su pripisane na UU , ale na uverovom ucte nie su - ???
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
agica2 Pozri príspevok
...z BU boli stahnute uroky, su pripisane na UU...
preto sa účtuje 261/221 a 461/261

agica2 Pozri príspevok
... ale na uverovom ucte nie su...
samozrejme nie sú (vlastne by mali byť plusom i mínusom) plusové sa majú účtovať ako bolo spomenuté 461/261, tie mínusové 562/461... Preto stav účtu z tohoto titulu by sa nemal meniť.
Obdobne je to i s prípadnými poplatkami. Jedine splátka úveru by mala znižovať jeho stav.
Žiaľ bez znalosti bankových výpisov viacej neviem uviesť....
Naposledy upravil Stefan2005 : 05.12.09 at 17:50
0 0
agica2 agica2

agica2 je offline (nepripojený) agica2

dakujem pekne, pomohol si mi
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať