Zavrieť

Porady

cestovné náhrady - aký kurz

Zamestnace uskutočnil zahr.prac.cestu do Londýna v období 19.5.-25.5.2009, predložil zahr.cest.príkaz nasledovne:
- vyúčtovanie zahr. cestovného príkazu predložil dňa 29.5.2009, v ktorom vyúčtoval stravné vo výške 194,25 GBP + k tomu vreckové vo výške 40% t.j. 77,70 GBP, cestovné hrom.doprava Londýn vo výške 49,60 GBP, ubytovanie vo výške 820,- GBP = spolu = 1141,55 GBP
- aký je správny účtovný kurz - z dátumu 29.5.2009 kedy ZCP predložil k vyúčtovaniu alebo z dátumu 25.5.2009 kedy ukončil zahr.prac.cestu

Ďalej sa zamestnanec dohodol so zamestnávateľom že mu tieto náhrady vyplatí v EUR a nie v GBP. To znamená že pri výplate použije kurz platný k 1.5.2009 ? v zmysle zákona o cest.náhradach a tým vznikne kurzový rozdiel?
Usporiadat
Manilla Manilla

Manilla je offline (nepripojený) Manilla

žena
Prosím, vie mi niekto poradiť? Čítala som všetky príspevky a nemám v tom jasno.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Chcem sa spýtať, ked mi zamestnanec predloží vyúčtovanie pracovnej cesty, tak:
1. Nárok zamestnanca aj vyplatenie dám jedným kurzom z 1. dňa v mesiaci, v prípade, že sa bude vyplácať czk na eur, alebo dátum zaúčtovania deň predchádzajúci vyúčtovaniu a dátum vyplatenia z 1. dňa v mesiaci, tým pádom kurzový rozdiel?
2. A keď mu to budem vyplácať v cudzej mene - czk, tak všetko kurzom z predchadzajúceho dňa? Ďakujem. Aďa
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

neviete ako to je?
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

Ahojte, nasla som vela otazok ale este ziadnu odpoved. Nevyznam sa v tom. Sme dopravna firma.

Akym kurzom prepocitam preddavok vyplateny v inej mene?
Akym kurzom prepocitam vydavky v inej mene (nafta, dialnica, stravne)? Mozem si uplatnit DPH z nafty?

Mame valutove pokladne, no konatel si vyziadal vyuctovat vyuctovanie PC len v EUR, mozem to tak spravit?
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Dobrý deň,
prosím aký kurz používate pri vyúčtovaní stravného v cudzej mene pri SZČO? Kurz prvého dňa v mesiaci alebo kurz pri vyúčtovaní stravného?
Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

marions Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím aký kurz používate pri vyúčtovaní stravného v cudzej mene pri SZČO? Kurz prvého dňa v mesiaci alebo kurz pri vyúčtovaní stravného?
Ďakujem.
Zákon o CN, § 36, ods. 6

(6) Preddavok na stravné zamestnávateľ poskytuje v mene ustanovenej pre jednotlivé krajiny opatrením ministerstva financií.
Zamestnávateľ sa v prípade potreby môže so zamestnancom dohodnúť na poskytnutí preddavku na stravné v inej mene, ako je mena ustanovená pre jednotlivú krajinu opatrením ministerstva financií. Pri vyúčtovaní náhrad sa pri prepočte sumy stravného ustanoveného v eurách na cudziu menu a naopak použije referenčný výmenný kurz určený a vyhlásený Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska, ktorý je platný k prvému dňu v mesiaci, v ktorom sa zahraničná pracovná cesta alebo iná skutočnosť zakladajúca nárok na stravné začala. Pri vyúčtovaní náhrad sa pri prepočte sumy stravného ustanoveného v cudzej mene na inú cudziu menu použije referenčný výmenný kurz určený a vyhlásený Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska, ktorý je platný k prvému dňu v mesiaci, v ktorom sa zahraničná pracovná cesta alebo iná skutočnosť zakladajúca nárok na stravné začala; suma stravného sa určí prepočtom hodnoty stravného v eurách na dohodnutú cudziu menu.
1 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Ďakujem, išlo mi o to, či SZČO sa má riadiť tiež zákonom ako zamestnanec.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať