Zavrieť

Porady

Životné poistenie - zmena

Chcela by som poprosiť o radu. Životná poistka bola uzavretá pred 10 rokmi, poistený ešte nedosiahol 55 rokov. Finančná poradkyňa odporučila poistenému doplniť poistku o pripoistenie chorôb, urobila tam nejaké zmeny,atď...Z poisťovne prišla odpoveď, že stará poistka sa ruší a vzniká nová, do ktorej budú presunúté aj finančné prostriedky zo starej poistky. Poistený si uplatnil v minulých rokoch 12 000,- Sk v daňovom priznaní nezdaniteľnú časť podľa §11 ods. 4 c,. Musí to teraz dodaniť podľa § 11 ods. 13 ?
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Viera Pozri príspevok
No poisťovňa tvrdí, že je to všetko v poriadku. Takéto " zmeny " robia vraj bežne a zatiaľ sa vraj nik nesťažoval, že by mal problém s daňami...
už keď bude mať problém,tak už bude neskoro...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Jednoducho,treba ísť do poisťovne za KOMPETENTNOU osobou a bude to tam lietať potom...
No ale treba mať argumenty, predsa. A nejaké podklady.
A ak je submisivnejší človek tak kričať nebude.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Viera Pozri príspevok
No poisťovňa tvrdí, že je to všetko v poriadku. Takéto " zmeny " robia vraj bežne a zatiaľ sa vraj nik nesťažoval, že by mal problém s daňami...
Bodaj by netvrdili, keď ide o ich peniaze. Len či už klienti absolvovali aj kontrolu z DÚ. Totiž k DP sa prikladá potvrdenie o zaplatenom poistnom každý rok. A keď jeden rok máš na potvrdení iné číslo poistky, tak aj DÚ sa dovtípi, že zrejme ide o novú zmluvu a nie pokračovanie starej.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ale zasa teraz musím napísať niečo aby som bol objektívny aj voči sprostredkovatelke- to že to treba dodaniť je jasné,ale zasa na druhu stranu teraz sú nové pripoistenia,ktoré pred 10rokmi neboli(kritické choroby,nezamestnanosť a pod.)a ked to niekto silou mocou chce( nie sú to zlé pripoistenia)tak sa mu viac oplatí dodaniť tieto "odpisy" a mať novú zmluvu-ale zasa na druhej strane zrušením tejto starej pz príde aj o časť peňazí ktoré do nej investovala,hmhm
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

Prečo si to teda poisťovne nedajú urobiť výklad daného paragrafu na daňové riaditeľstvo a neprispôsobia poistky daňovým zákonom ?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
No ale treba mať argumenty, predsa. A nejaké podklady.
A ak je submisivnejší človek tak kričať nebude.
Aj submisívny človek občas kričííí
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Viera Pozri príspevok
Prečo si to teda poisťovne nedajú urobiť výklad daného paragrafu na daňové riaditeľstvo a neprispôsobia poistky daňovým zákonom ?
Ale však tu netreba nič prisposobovať,všetko je jasné...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Viera Pozri príspevok
Prečo si to teda poisťovne nedajú urobiť výklad daného paragrafu na daňové riaditeľstvo a neprispôsobia poistky daňovým zákonom ?
Lebo za doplnenie poistky nebudú také zárobky ako za novú poistku. Preto poisťovňa to robí vo svojej réžii.
Na úkor občana, samozrejme nechcem krivdiť normálnym poradcom. Čo na také zmeny, a potreby upozornia svojich klientov. A dajú im na výber, nie ako táto "poradkyňa", oklamala a namazala si vrecká
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Viera Pozri príspevok
Prečo si to teda poisťovne nedajú urobiť výklad daného paragrafu na daňové riaditeľstvo a neprispôsobia poistky daňovým zákonom ?
Lebo potom by nemohli takto "prekabátiť" klienta.
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

No ale to už veru nie je malý " peniaz ".... úľava 2280,- Sk ročne.... uplatňované od roku 2005.... spolu 9120,- Sk
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Viera Pozri príspevok
No ale to už veru nie je malý " peniaz ".... úľava 2280,- Sk ročne.... uplatňované od roku 2005.... spolu 9120,- Sk
Tak to je určite pekný peniaz, a ešte k tomu ked prirátaš stratu z nižšej odkupnej hodnoty, lebo ste skôr zrušili zmluvu. Tak ako díky,
snažila by som sa o návrat k starej zmluve. Ako písal Stanislav. Urobiť bordel. A sťažovať sa.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale zasa teraz musím napísať niečo aby som bol objektívny aj voči sprostredkovatelke- to že to treba dodaniť je jasné,ale zasa na druhu stranu teraz sú nové pripoistenia,ktoré pred 10rokmi neboli(kritické choroby,nezamestnanosť a pod.)a ked to niekto silou mocou chce( nie sú to zlé pripoistenia)tak sa mu viac oplatí dodaniť tieto "odpisy" a mať novú zmluvu-ale zasa na druhej strane zrušením tejto starej pz príde aj o časť peňazí ktoré do nej investovala,hmhm
No ja neviem Stanko,
ale keby som chcela to čo píšeš, poistenie kritických chorôb, nezamestnanosti, PN a podobné ... tak by som zvažovala nešahať do starej zmluvy, a radšej si urobiť novú.
Ak mám na tie pripoistenia ( sú trošku finančne náročnejšie ) , tak budem mať aj na novú zmluvu. Keď mi to stojí za to.
Toť len môj skromný názor.
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

Novú poistku zatiaľ klient nepodpísal. Keď prišiel z poisťovne list, že sa tá stará poistka ruší, začali sme mať pochybnosti a sťažovali sme sa. Stále tvrdia, že je to OK a žiadny iný klient sa zatiaľ s takouto žiadosťou na nich neobrátil ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
No ja neviem Stanko,
ale keby som chcela to čo píšeš, poistenie kritických chorôb, nezamestnanosti, PN a podobné ... tak by som zvažovala nešahať do starej zmluvy, a radšej si urobiť novú.
Ak mám na tie pripoistenia ( sú trošku finančne náročnejšie ) , tak budem mať aj na novú zmluvu. Keď mi to stojí za to.
Toť len môj skromný názor.
Aj tak sa dá samozrejme...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Viera Pozri príspevok
Novú poistku zatiaľ klient nepodpísal. Keď prišiel z poisťovne list, že sa tá stará poistka ruší, začali sme mať pochybnosti a sťažovali sme sa. Stále tvrdia, že je to OK a žiadny iný klient sa zatiaľ s takouto žiadosťou na nich neobrátil ...
Určite to nie je OK,
treba dať dotaz na DR SR, a potom tú odpoved dať na poisťovni. Lebo určite nebude priaznivá pre klienta a možno práve ten dotaz Vám pomôže k obnoveniu starej zmluvy.

Držím palec.
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

Ďakujem za pomoc. Aj keď som predpokladala, že tam bude potrebné dodanenie ( alebo obnoviť starú zmluvu ), dúfala som, že možno nemám dosť informácii a poisťovne nemôžu takto klamať klientov...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Viera Pozri príspevok
Ďakujem za pomoc. Aj keď som predpokladala, že tam bude potrebné dodanenie ( alebo obnoviť starú zmluvu ), dúfala som, že možno nemám dosť informácii a poisťovne nemôžu takto klamať klientov...
Bohužial neoklamala Vás poisťovňa ale "poradkyňa". Lebo keby Vás upozornila, že zmluvu bude nutné zrušiť a bude potrebné urobiť novú, tak by ste nesúhlasili zrejme. Resp. by ste urobili novú zmluvu na to čo ste chceli.
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

... som sklamaná z takéhoto jednania " finančných poradcov " . V krátkom čase sa mi dostali do rúk dva takéto prípady z dvoch rôznych poisťovní.... a zdá sa mi to, že je to bežná prax, že klientovi najskôr povedia, že sa mu peniaze málo zhodnocujú ( kvôli kríze ), ponúknu dodatočné pripoistenie, atď... a na možné problémy s daňami klienta nikto neupozorní...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Viera Pozri príspevok
... som sklamaná z takéhoto jednania " finančných poradcov " . V krátkom čase sa mi dostali do rúk dva takéto prípady z dvoch rôznych poisťovní.... a zdá sa mi to, že je to bežná prax, že klientovi najskôr povedia, že sa mu peniaze málo zhodnocujú ( kvôli kríze ), ponúknu dodatočné pripoistenie, atď... a na možné problémy s daňami klienta nikto neupozorní...
Mám pocit, že samotný poradcovia o tom ani netušia.
Oni sú finančný poradcovia a dane ich netrápia. Nenamáhajú sa, zistiť si niektoré veci na nete, resp. porade ako viď Stanislav .
On by toto svojmu klientovi neurobil. Teda verím v to.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Mám pocit, že samotný poradcovia o tom ani netušia.
Oni sú finančný poradcovia a dane ich netrápia. Nenamáhajú sa, zistiť si niektoré veci na nete, resp. porade ako viď Stanislav .
On by toto svojmu klientovi neurobil. Teda verím v to.
No tak Xanti-na, keď sa podielaš na vývoji nejakého produktu a uvedenia do praxe,tak niečo o tom už treba vedieť...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať