Zavrieť

Porady

Právoplatnosť rozvodu.

Dobrý deň,

chcel by som sa opytať:

ak nas rozviedli dňa 8.11.2006, v lehote som sa odvolal a krajský súd rozvod potvrdil niekedy v októbry 2007, ktorý dátum je dôležitý ohladne podania na bezpodielové vyrovnanie, aby nebolo porušené max. 3roky po rozvode.

Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    svedo Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcel by som sa opytať:

    ak nas rozviedli dňa 8.11.2006, v lehote som sa odvolal a krajský súd rozvod potvrdil niekedy v októbry 2007, ktorý dátum je dôležitý ohladne podania na bezpodielové vyrovnanie, aby nebolo porušené max. 3roky po rozvode.

    Ďakujem...
    Ten druhý z r. 2007.

    svedo je offline (nepripojený) svedo

    svedo
    Trochu to upresním.

    Ten rozsudok na krajskom sude z r.2007, vlasne len potrvdil rozsudok - rozvod na okresnom sude z r.2006.

    Ďakujem

    svedo je offline (nepripojený) svedo

    svedo
    A ešte jednu otázku poprosím:

    Môžem podať žalobu o vyporiadanie BSM, aj poštou, ak áno ako zaplatiť a kedy súdny poplatok.

    Ďakujem.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Rozhodnutie prvostupňového súdu (okresného) nie je právoplatné, ak sa odvoláš v stanovenej lehote. Rozhodnutie odvolacieho (krajského) súdu je právoplatné, aj keď je prípustné dovolanie.

    Žalobu môžeš poslať aj poštou. Súd ťa vyzve na zaplatenie súdneho poplatku, ak žalobu prijme. Môže ťa však vyzvať aj na doplnenie podania, ktoré ak nedoplníš, bude odmietnuté.

    Právoplatnosť rozvodu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.