Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

chodi to aj ludom co zaplatili ???
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Llívia Pozri príspevok
To je fakt sila, ako jednoducho môže niekto zarobiť!
Navrhovateľovi stačí klik na súhlas s obchodnými podmienkami + adresa (to rovno môžu niekoho zamestnať, kto bude takéto podvody v prospech spoločnosti robiť) a teoreticky je na mne aby som preukazovala, že som sa neregistrovala (hoci majú moju adresu). Ale ako to preukážem?
Nie je to na tebe, preukazat to musi ta firma, tebe staci tvrdit ze ich udaje su chybne. Oni nemaju ako preukazat kto sa registroval.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

SVKmatej Pozri príspevok
chodi to aj ludom co zaplatili ???
ano chodi to aj tym co zaplatili, oni vobec nevedu evidenciu kto zaplatil .
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jx06 Pozri príspevok
Nie je to na tebe, preukazat to musi ta firma, tebe staci tvrdit ze ich udaje su chybne. Oni nemaju ako preukazat kto sa registroval.
No dobre, ale ja by som musela podať odpor voči platobnému rozkazu, dať peniaze právnikovi za zastupovanie a čakať niekoľko mesiacov alebo rokov, až ten súd vyhrám. A takáto spoločnosť nemusí pri podaní návrhu na vydanie plato poriadne preukázať, že nejaký obchodný vzťah medzi nami vznikol.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Llívia Pozri príspevok
No dobre, ale ja by som musela podať odpor voči platobnému rozkazu, dať peniaze právnikovi za zastupovanie a čakať niekoľko mesiacov alebo rokov, až ten súd vyhrám. A takáto spoločnosť nemusí pri podaní návrhu na vydanie plato poriadne preukázať, že nejaký obchodný vzťah medzi nami vznikol.
No to preukazat musi, ono to nie je take jednoduche ze prides na sud a povies ze ten clovek mi dlzi peniaze vydajte platobny rozkaz. Potom po podani odporu musi sud vyticit pojednavanie, na ktorom musi firma dokazat skutocnosti ktore tvrdi. Na obhajobu v tomto spore ziadneho pravnika netreba, uplne staci tvrdenie ze sa clovek neregistroval a nevyuzil sluzby spolocnosti, nic viac netreba riesit. Podanie na rozhodnutie o platobnom rozkaze by malo byt sudcom odmietnute kedze napriklad neexistuje riadna zmluva medzi stranami, a.t.d.
0 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

jx06 Pozri príspevok
No to preukazat musi, ono to nie je take jednoduche ze prides na sud a povies ze ten clovek mi dlzi peniaze vydajte platobny rozkaz. Potom po podani odporu musi sud vyticit pojednavanie, na ktorom musi firma dokazat skutocnosti ktore tvrdi. Na obhajobu v tomto spore ziadneho pravnika netreba, uplne staci tvrdenie ze sa clovek neregistroval a nevyuzil sluzby spolocnosti, nic viac netreba riesit. Podanie na rozhodnutie o platobnom rozkaze by malo byt sudcom odmietnute kedze napriklad neexistuje riadna zmluva medzi stranami, a.t.d.
ty si pravnik? kolko platobnych rozkazov si podal a kolko platobnych rozkazov si obhajoval?
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

mh22 Pozri príspevok
ty si pravnik? kolko platobnych rozkazov si podal a kolko platobnych rozkazov si obhajoval?
Pravnik nie som, ale s pravnikmi spolupracujem kedze sa okrem ineho zaoberam aj vymahanim pohladavok.
0 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

jx06 Pozri príspevok
Pravnik nie som, ale s pravnikmi spolupracujem kedze sa okrem ineho zaoberam aj vymahanim pohladavok.
neviem ako sa tym zaoberas ale mylis sa asi v kazdej vete ktoru si vyssie napisal:

1) po podani odporu MOZE ale NEMUSI byt vytycene pojednavanie.

2) "Na obhajobu v tomto spore ziadneho pravnika netreba, uplne staci tvrdenie ze sa clovek neregistroval a nevyuzil sluzby spolocnosti, nic viac netreba riesit" TO MYSLIS VAZNE? predsalen ma spolocnost nejaky dokaz - IP adresu, adresu, meno, dorucene emaily a postu. tvrdit ze staci len prist a stale opakovat ze si sa neregistroval nebude v tomto pripade uplne stacit a je pomerne lahkovazne.

3) navrh na vydanie platobneho rozkazu neodmietne sudca lebo ho vacsinou ani sudca neriesi.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

mh22 Pozri príspevok
neviem ako sa tym zaoberas ale mylis sa asi v kazdej vete ktoru si vyssie napisal:

1) po podani odporu MOZE ale NEMUSI byt vytycene pojednavanie.

2) "Na obhajobu v tomto spore ziadneho pravnika netreba, uplne staci tvrdenie ze sa clovek neregistroval a nevyuzil sluzby spolocnosti, nic viac netreba riesit" TO MYSLIS VAZNE? predsalen ma spolocnost nejaky dokaz - IP adresu, adresu, meno, dorucene emaily a postu. tvrdit ze staci len prist a stale opakovat ze si sa neregistroval nebude v tomto pripade uplne stacit a je pomerne lahkovazne.

3) navrh na vydanie platobneho rozkazu neodmietne sudca lebo ho vacsinou ani sudca neriesi.
Vyjadril som sa nepresne, myslel som sud ako instituciu. A v nasom pripade by pojednavanie vytycene malo byt ak by bol podany odpor. Ohladom predlozenych dokazov: Meno, adresa a e-mail su verejne dostupne udaje, cize registrovat tvoje udaje moze v podstate hocikto. Logy zo serverov, ak by nejake firma poskytla su udaje velmi lahko spochybnitelne a ako dokaz sluzit nemozu, nie je mozne overit ich pravost.
IP adresa identifikuje pocitac alebo skupinu pocitacov, a nie osobu ktora za pocitacom sedela v danom case. V niektorych pripadoch by sa dal zistit majitel pripojenia k internetu, pripadne firma ktorej su IP adresy pridelene, v niektorych sa neda zistit ani to, ak expirovali logy o prideleni dyn. IP napr.

Existuju aj pripady kde bola stotoznena osoba prihlasena na rozne internetove sluzby, avsak takemuto stotozneniu predchadza dost zlozite a techniky narocne vysetrovanie, co v tomto nasom pripade nehrozi.
Naposledy upravil jx06 : 20.09.10 at 07:46
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

tak, na moj email mi dnes prisiel list, ze 1.5.2010odstupili pohladavku 60!!!!!!euro firme Online Investment Group Ltd.
Francis Rachel Street
P.O.Box 1004
Victoria, Mahe
Seyschelles.

no 25.6.2010mi poslali poslednu predzalobnu upomienku na 55e !!!!, kde ma napominaju, ze ked nezaplatim do 14 dni tak poslu to na vymahanie .
takze mna 25.6.poslednykrat napominali a 1.5.uz aj odstupili.A aj sumy su ine, maju v tom chaos. Mne to posielaju na moj email, ale na uplne ine meno, ani take neexistuje, blud a aj mesto je blud.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak nech exekútor ide vymáhať na to iné meno, adresu aj mesto. To len bude pre nich bohovské prekvapko.
BTW: začali uplatňovať novú stratégiu!!! Viac http://www.zive.sk/drahe-weby-uz-vym...4/default.aspx
Naposledy upravil misoft : 20.09.10 at 17:31
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Teraz som pozerala predosle emaily, najskor odomna ziadala 50e firma Pro Content, teraz ta druha Web...a sumu 60euro. tak sa pytam, ktorej firme dlhujem, vlastne len clovek, ktory sa vraj registroval cez moju emailovu adresu. Ja som svoje meno neposkytla, ani nic ine.
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

viete co je najlepsie ze odstupili vraj aj buducu pohladavku .... a ked zomriem do toho datumu od koho tu budu vymahat ... hehe
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

SVKmatej Pozri príspevok
viete co je najlepsie ze odstupili vraj aj buducu pohladavku .... a ked zomriem do toho datumu od koho tu budu vymahat ... hehe
V dedickom konaní od dedičov.
0 0
Marie Šimkova Marie Šimkova

Marie Šimkova je offline (nepripojený) Marie Šimkova

Mám ten samý problem - básně portál.sk pořad vyhrožuji vymahací vyrmou
0 0
Marie Šimkova Marie Šimkova

Marie Šimkova je offline (nepripojený) Marie Šimkova

alaya1 Pozri príspevok
tak, na moj email mi dnes prisiel list, ze 1.5.2010odstupili pohladavku 60!!!!!!euro firme Online Investment Group Ltd.
Francis Rachel Street
P.O.Box 1004
Victoria, Mahe
Seyschelles.

no 25.6.2010mi poslali poslednu predzalobnu upomienku na 55e !!!!, kde ma napominaju, ze ked nezaplatim do 14 dni tak poslu to na vymahanie .
takze mna 25.6.poslednykrat napominali a 1.5.uz aj odstupili.A aj sumy su ine, maju v tom chaos. Mne to posielaju na moj email, ale na uplne ine meno, ani take neexistuje, blud a aj mesto je blud.
Mě to samé
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

Maria netreba sa bat ... ak ste si to neobjednali vedome
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať