Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Marie Šimkova Pozri príspevok
Ještě jsem nevolala
A na co čekáte? Jinak myslím, že je to zbytečné, protože telefony jsou nedostupné respektive pokud jsou dostupné nebudou jejich zvedat.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
A mimochodom najlepsie je vobec na ich akekolvek vyzvy nereagovat.
0 0
j.benz j.benz

j.benz je offline (nepripojený) j.benz

[hore]Vyjadrenie spoločnosti BiB Services s.r.o. k stanovisku OMBUDSPOT - Združenia na ochranu práv spotrebiteľov, uverejneným na internetovej stránke tohto združenia


V súvislosti s prezentovaným stanoviskom OMBUDSPOT - Združenia na ochranu práv spotrebiteľov so sídlom Nábrežie Jána Pavla II. 439/16, 058 01 Poprad, konkrétne Mgr. Petry Čakovskej, asistent pre publicitu a seminárne aktivity tohto združenia k právnemu postupu našej spoločnosti, súvisiaceho s riadnym a zákonným uplatnením pohľadávok voči jednotlivým dlžníkom predkladáme nasledovné vyjadrenie :
a/ pokiaľ OMBUDSPOT - Združenie na ochranu práv spotrebiteľov so sídlom Nábrežie Jána Pavla II. 439/16, 058 01 Poprad vo svojom oficiálnom stanovisku na svojej internetovej stránke uvádza, že doručený list predstavuje len ďalší pokus o vyhrážku a " presvedčenie vás " dobrovoľne zaplatiť. Tak ako aj predošlé výzvy, tak aj táto nie je spôsobilá navodiť exekúciu voči vám, preto je potrebné ostať pokojný a spokojný. Nech je v liste uvedené čokoľvek (a ak vás to aj " vystrašilo "), pokiaľ nebol voči vám začatý súdny spor a nebolo vydané súdne rozhodnutie, tak voči vám nemôže a ani nezačne exekúcia tak k tomuto je potrebné uviesť, že ide o neprávnu a zákonu odporujúcu prezentáciu právneho názoru, ktorý nezodpovedá skutočnému stavu veci, pretože naša spoločnosť adresovala jednotlivým dlžníkom upomienku na zaplatenie žiadanej sumy ( pokus o zmier ) čo je štandartným a zákonom predpokladaným postupom veriteľa voči dlžníkovi, teda v žiadnom prípade takáto upomienka nie je v rozpore s platným právnym poriadkom SR a vonkoncom ju nemožno klasifikovať ako neprávny postup. V tejto upomienke je jednotlivým dlžníkom len oznámený ďalší možný postup spoločnosti, ktorý je taktiež v súlade s platným právnym poriadkom SR. Naša spoločnosť pochopiteľne pri tomto postupe rešpektuje platné zákony SR a príslušné ustanovenia Občianskeho zákonníka.
b/ pokiaľ OMBUDSPOT - Združenie na ochranu práv spotrebiteľov so sídlom Nábrežie Jána Pavla II. 439/16, 058 01 Poprad vo svojom oficiálnom stanovisku na svojej internetovej stránke uvádza, že ak vás bude niekto osobne kontaktovať( telefonicky, či inak) s rozvahou mu oznámte, že tento rozhovor si nahráte a nasnímate na video, ...), a že ho postúpite orgánom činným v trestnom konaní a orgánom chrániacim verejný poriadok tak aj v tomto prípade ide o právny názor označeného združenia, ktorý je nezákonný, protiprávny, konkrétne v tom, že podľa § 12 ods.1 OZ písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy sa smú vyhotoviť alebo použiť len s jej privolením. Preto by bola zvuková alebo obrazová náhravka osobných prejavov fyzických osôb zastupujúcich našu spoločnosť bez ich privolenia nelegálna a protiprávna.
V nadväznosti na to je podľa nás nezákonná tzv. právna rada združenia OMBUDSPOT, že po zachytení tejto nelegálnej a protiprávnej obrazovej alebo zvukovej nahrávky je potrebné takúto nahrávku postúpiť orgánom činným v trestnom konaní alebo orgánom chrániacim verejný poriadok ( tu OMBUDSPOT - Združenia na ochranu práv spotrebiteľov takéto orgány vôbec neoznačuje ).
Naša spoločnosť zastáva názor, že takáto tzv. právna rada môže vyvolať stav, keď oznamovateľ alebo poskytovateľ takejto nahrávky predovšetkým nebude vedieť orgánom činným v trestnom konaní resp.orgánom chrániacim verejný poriadok preukázať zákonnosť získania takejto nahrávky, pretože nebude disponovať žiadnym súhlasom na jej vznik a nebude vedieť preukázať aký záujem chránený právnym poriadkom je ohrozený, akým spôsobom, či bol spáchaný trestný čin alebo priestupok a pod. Z toho vyplýva, že tzv. právna rada združenia OMBUDSPOT v tomto kontexte môže vyvolať negatívne právne dôsledky v neprospech oznamovateľa alebo poskytovateľa takejto nahrávky.
Súhrnne možno poukázať na to, že tvrdenia OMBUDSPOT - Združenia na ochranu práv spotrebiteľov v horeuvedených súvislostiach sú len vyjadrením názoru tohto združenia, ktoré nemá oporu v konkrétnom súdnom rozhodnutí. Naopak, pokiaľ bude na základe právoplatného a vykonateľného rozhodnutia súdu záverované, že naša spoločnosť postupuje pri uplatnení svojich nárokov v rozpore so zákonom, podnikne naša spoločnosť za týmto účelom patričné opatrenia.
v Nitre dňa 27. septembra 2010
BiB Services s.r.o. - právne oddelenie
0 0
Tominiko Tominiko

Tominiko je offline (nepripojený) Tominiko

j.benz Pozri príspevok

[hore]Vyjadrenie spoločnosti BiB Services s.r.o. k stanovisku OMBUDSPOT - Združenia na ochranu práv spotrebiteľov, uverejneným na internetovej stránke tohto združenia


V súvislosti s prezentovaným stanoviskom OMBUDSPOT - Združenia na ochranu práv spotrebiteľov so sídlom Nábrežie Jána Pavla II. 439/16, 058 01 Poprad, konkrétne Mgr. Petry Čakovskej, asistent pre publicitu a seminárne aktivity tohto združenia k právnemu postupu našej spoločnosti, súvisiaceho s riadnym a zákonným uplatnením pohľadávok voči jednotlivým dlžníkom predkladáme nasledovné vyjadrenie :
a/ pokiaľ OMBUDSPOT - Združenie na ochranu práv spotrebiteľov so sídlom Nábrežie Jána Pavla II. 439/16, 058 01 Poprad vo svojom oficiálnom stanovisku na svojej internetovej stránke uvádza, že doručený list predstavuje len ďalší pokus o vyhrážku a " presvedčenie vás " dobrovoľne zaplatiť. Tak ako aj predošlé výzvy, tak aj táto nie je spôsobilá navodiť exekúciu voči vám, preto je potrebné ostať pokojný a spokojný. Nech je v liste uvedené čokoľvek (a ak vás to aj " vystrašilo "), pokiaľ nebol voči vám začatý súdny spor a nebolo vydané súdne rozhodnutie, tak voči vám nemôže a ani nezačne exekúcia tak k tomuto je potrebné uviesť, že ide o neprávnu a zákonu odporujúcu prezentáciu právneho názoru, ktorý nezodpovedá skutočnému stavu veci, pretože naša spoločnosť adresovala jednotlivým dlžníkom upomienku na zaplatenie žiadanej sumy ( pokus o zmier ) čo je štandartným a zákonom predpokladaným postupom veriteľa voči dlžníkovi, teda v žiadnom prípade takáto upomienka nie je v rozpore s platným právnym poriadkom SR a vonkoncom ju nemožno klasifikovať ako neprávny postup. V tejto upomienke je jednotlivým dlžníkom len oznámený ďalší možný postup spoločnosti, ktorý je taktiež v súlade s platným právnym poriadkom SR. Naša spoločnosť pochopiteľne pri tomto postupe rešpektuje platné zákony SR a príslušné ustanovenia Občianskeho zákonníka.
b/ pokiaľ OMBUDSPOT - Združenie na ochranu práv spotrebiteľov so sídlom Nábrežie Jána Pavla II. 439/16, 058 01 Poprad vo svojom oficiálnom stanovisku na svojej internetovej stránke uvádza, že ak vás bude niekto osobne kontaktovať( telefonicky, či inak) s rozvahou mu oznámte, že tento rozhovor si nahráte a nasnímate na video, ...), a že ho postúpite orgánom činným v trestnom konaní a orgánom chrániacim verejný poriadok tak aj v tomto prípade ide o právny názor označeného združenia, ktorý je nezákonný, protiprávny, konkrétne v tom, že podľa § 12 ods.1 OZ písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy sa smú vyhotoviť alebo použiť len s jej privolením. Preto by bola zvuková alebo obrazová náhravka osobných prejavov fyzických osôb zastupujúcich našu spoločnosť bez ich privolenia nelegálna a protiprávna.
V nadväznosti na to je podľa nás nezákonná tzv. právna rada združenia OMBUDSPOT, že po zachytení tejto nelegálnej a protiprávnej obrazovej alebo zvukovej nahrávky je potrebné takúto nahrávku postúpiť orgánom činným v trestnom konaní alebo orgánom chrániacim verejný poriadok ( tu OMBUDSPOT - Združenia na ochranu práv spotrebiteľov takéto orgány vôbec neoznačuje ).
Naša spoločnosť zastáva názor, že takáto tzv. právna rada môže vyvolať stav, keď oznamovateľ alebo poskytovateľ takejto nahrávky predovšetkým nebude vedieť orgánom činným v trestnom konaní resp.orgánom chrániacim verejný poriadok preukázať zákonnosť získania takejto nahrávky, pretože nebude disponovať žiadnym súhlasom na jej vznik a nebude vedieť preukázať aký záujem chránený právnym poriadkom je ohrozený, akým spôsobom, či bol spáchaný trestný čin alebo priestupok a pod. Z toho vyplýva, že tzv. právna rada združenia OMBUDSPOT v tomto kontexte môže vyvolať negatívne právne dôsledky v neprospech oznamovateľa alebo poskytovateľa takejto nahrávky.
Súhrnne možno poukázať na to, že tvrdenia OMBUDSPOT - Združenia na ochranu práv spotrebiteľov v horeuvedených súvislostiach sú len vyjadrením názoru tohto združenia, ktoré nemá oporu v konkrétnom súdnom rozhodnutí. Naopak, pokiaľ bude na základe právoplatného a vykonateľného rozhodnutia súdu záverované, že naša spoločnosť postupuje pri uplatnení svojich nárokov v rozpore so zákonom, podnikne naša spoločnosť za týmto účelom patričné opatrenia.
v Nitre dňa 27. septembra 2010

BiB Services s.r.o. - právne oddelenie

Vyzera to tak, ze ich táto diskusia dosť zaujíma. To nahrávanie ich dokonca dráždi viac ako vyjadrenie či platiť alebo nie. Preto sa treba držať rady OMBUDSPOTu. ( teda nahrávať a samozrejme neplatit ).
Naposledy upravil Tominiko : 27.09.10 at 11:52
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no ve´d nie je dávno, čo tuším novinári, alebo dokonca budúci minister to bol, niesli na prokuratúru nejaké nahrávky. Iste nemohli dokázať, že boli nahraté so súhlasom zúčastnených osôb . A prokuratúra to podľa mňa veru zo stola nezmietla.
0 0
jankod jankod

jankod je offline (nepripojený) jankod

Táraniny ktorým netreba veriť. Ak sa jedná o obchodný vzťah a v rámci toho s niekym od tej vašej bandy komunikujem, jednám nie s fyzickou ale s právnickou osobou, ktorá sa ma snaží vydierať. Preto jediná rozumná vec je zdokumentovať si hovor, tak isto ako všetky tie nezmyselné písomnosti, ktoré slúžia len na zastrašenie a nemajú žiadne právne opodstatnenie. Zalezte do psej matere a dajte pokoj slušným ľuďom.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dáša_ Pozri príspevok
no ve´d nie je dávno, čo tuším novinári, alebo dokonca budúci minister to bol, niesli na prokuratúru nejaké nahrávky. Iste nemohli dokázať, že boli nahraté so súhlasom zúčastnených osôb . A prokuratúra to podľa mňa veru zo stola nezmietla.
Keď volám na T-com, k nejakému mobilnému operátorovi (a sú aj iné firmy), tak ma príjemný ženský hlas iba upozorní na to, že rozhovor bude zaznamenaný pre účely také a onaké. Nikdy sa ma ten ženský hlas nepýta, či so záznamom súhlasím. Že by som sa obrátila na prokuratúru, že si ma niekto bez súhlasu nahrá?
Treba určite súhlas na záznam alebo stačí len upozornenie, že rozhovor bude nahratý?
Tiež si myslím, že zo strany BIB Services ide v tomto prípade len o zastrašovanie ľudí a "znedôveryhodnenie" firmy Ombudspot.
0 0
oklamanydnes oklamanydnes

oklamanydnes je offline (nepripojený) oklamanydnes

[hore]Stanovisko SOI k spoločnosti Online Investment Group


V súvislosti s množiacimi sa dopytmi od občanov ohľadom spoločnosti Online Investment Group, ktorá zasiela faktúry vo výške € 39,95 za informácie poskytnuté zo svojich stránok registrovaným občanom, konkrétne ms-2010.sk, SOI informuje:
- Ak si niekto objednal nejakú platenú službu cez internet a uvedie všetky svoje osobné údaje (kontaktné údaje), ide o občiansko-právny vzťah. Do takéhoto vzťahu SOI nevstupuje.
- Na základe našich skúseností (nielen v súvislosti s touto firmou) dovoľujeme si odporučiť všetkým užívateľom internetu, aby si našli čas na prečítanie obchodných, alebo akýchkoľvek iných textov prv, než vykonajú registráciu a poskytnú svoje osobné údaje.
- Každý musí byť zodpovedný za svoje rozhodnutie pri používaní a zabezpečovaní akýchkoľvek služieb cez internet.
- Taktiež odporúčame zamerať sa aj na oboznámenie sa s podmienkami odstúpenia od zmluvy (adresa, doba dokedy môžu odstúpiť a aké sú sankcie).
- Skupina spotrebiteľov, ktorí nikdy nekontaktovali takéto stránky a napriek tomu sú oslovovaní a je od nich žiadaná úhrada, môže podať trestne oznámenie vo veci zneužitia ich osobných údajov.
0 0
oklamanydnes oklamanydnes

oklamanydnes je offline (nepripojený) oklamanydnes

ano a ty mas v tomto momente moznost odmietnut nahravanie hovoru a takato nahravka sa nesmie dalej pouzivat...
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

oklamanydnes Pozri príspevok

[hore]Stanovisko SOI k spoločnosti Online Investment Group


- Na základe našich skúseností (nielen v súvislosti s touto firmou) dovoľujeme si odporučiť všetkým užívateľom internetu, aby si našli čas na prečítanie obchodných, alebo akýchkoľvek iných textov prv, než vykonajú registráciu a poskytnú svoje osobné údaje.
Vyzera to tak ze v tej SOI moc nerozumeju problematike elektornickeho obchodu.
1. Udaje ako Meno, Prizvysko, tel., e-mail nie su osobne udaje, ale skor verejne udaje.
2. Dokumenty ktore vznikli registraciou musia mat riadnu formu: bud podpisany papierovy dokument, ale elektronicky podpisana zmluva alebo VOP. Inac v podstate neexistuju.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

ja mám ponahrávané všetky rozhovory z počiatkov,keď ešte brali telefony,vždy v úvode som pána na druhej strane upozornil,že sa rozhovor nahráva.Ten pán mi podal dosť zaujímavé informácie,ktoré si nechávam v prípade...nepoznám iný spôsob,akým by som týmto informaciam dodal hodnovernosť.Viete,keby si tie VPP naprečítalo 100 ľudí,tak beriem,ale nás je niekolko tisíc,už len to musí prípadný súd kvalifikovať,ako zámerne uvedenie do omylu.Keby tato svorka ozaj chcela predavať svoj produkt(zaujímali by ma aj nadobúdacie doklady),tak to urobí štandartným spôsobom, ako to robia seriozne firmy(zaplatiť do predu,SMS,atď),ale tu je účel zrejmí.Keby že im toto prešlo,tak by sa už človek bál kliknúť hoc na ktorú stránku na nete.Niekto im raz musí pristrihnúť krídla.Ja som to už dávno zahodil za hlavu,ale nedá mi sem nazrieť.Odkaz pre Všetkých podvodníkov:Skúste sa živiť tak,ako my ostatní,verte mi dá sa to, lepšie spíte(keď nenarazíte na sebe podobných)hoc za menej peňazí.
Naposledy upravil lubocko : 27.09.10 at 16:40
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

jx06 Pozri príspevok
Vyzera to tak ze v tej SOI moc nerozumeju problematike elektornickeho obchodu.
1. Udaje ako Meno, Prizvysko, tel., e-mail nie su osobne udaje, ale skor verejne udaje.
2. Dokumenty ktore vznikli registraciou musia mat riadnu formu: bud podpisany papierovy dokument, ale elektronicky podpisana zmluva alebo VOP. Inac v podstate neexistuju.
nepoznám inú napr.zasielkovú internetovú službu,ktorá by odkliknutie na stránke brala ,ako zmluvný vzťah,ktorý je pre spotrebitela záväzný.Keď sa mi produkt nepáči,tak ho vrátim bez všetkého.-to je len príklad.Môj názor je taký,že zmluvný vťah môže vzniknúť,len so zaručene identifikovatelným spotrebiteľom,a to v našom prípade nieje možné
Naposledy upravil lubocko : 27.09.10 at 16:38
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

oklamanydnes Pozri príspevok
ano a ty mas v tomto momente moznost odmietnut nahravanie hovoru a takato nahravka sa nesmie dalej pouzivat...
Môžem si odmietať, čo chcem, keď na druhej strane je nejaký automat, ktorému je to u ri.i
No som zvedavá, čo by urobil operáto - už ten "živý", s ktorým by som telefonovala, keby som mu hneď na začiatku povedala, že nesúhlasím s nahrávaním môjho rozhovoru s ním. Asi najskôr by ani nevedel, čo má robiť.
V tomto súhlasím s Dášou, veď koľkokrát aj v TV (noviny, Paľba, Lampáreň) volajú redaktori súkromnej osobe a nahrajú si telefonický rozhovor s ňou, aj keď v ňom tá súkromná osoba povie iba, že sa nebude vyjadrovať. Nikdy som v týchto prípadoch nevidela nejaké upozornenie dopredu, že sa rozhovor nahráva.
Naposledy upravil Llívia : 27.09.10 at 17:11
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

lubocko Pozri príspevok
nepoznám inú napr.zasielkovú internetovú službu,ktorá by odkliknutie na stránke brala ,ako zmluvný vzťah,ktorý je pre spotrebitela záväzný.Keď sa mi produkt nepáči,tak ho vrátim bez všetkého.-to je len príklad.Môj názor je taký,že zmluvný vťah môže vzniknúť,len so zaručene identifikovatelným spotrebiteľom,a to v našom prípade nieje možné
Odkliknutím ste vraj súhlasili s obchodnými podmienkami. A kto zaručí, dokáže, preukáže, že tie podmienky boli vo chvíli odkliknutia rovnaké, ako tie, podľa ktorých teraz vám tá firma posiela faktúry na ďalší rok?
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

Llívia Pozri príspevok
Odkliknutím ste vraj súhlasili s obchodnými podmienkami. A kto zaručí, dokáže, preukáže, že tie podmienky boli vo chvíli odkliknutia rovnaké, ako tie, podľa ktorých teraz vám tá firma posiela faktúry na ďalší rok?
no veď hej,preto napr.u mobilného operátora dávam svoj podpis pod VPP hneď ,keď uzatváram zmluvný vzťah.Aj vlastnoručný podpis môžem spochybniť a nieto odfajknutie internetovej stránky.To by už vlastnoručný podpis fakt stratil význam.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

BIB servis vydal stanovisko: http://bib-services.sk/tlac.html
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

nivarto Pozri príspevok
BIB servis vydal stanovisko: http://bib-services.sk/tlac.html
Ktoré je dosť pochybné http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...#axzz10ki6fgz3
0 0
Ivana Ivana

Ivana je offline (nepripojený) Ivana

Dobrý deň. Dnes mi domov prišli doporučené listy, ktoré prevzal manžel. Obe s rovnakým obsahom (2x registrácia).... Výzva k úhrade dlžoby od fy: BiB Services s.r.o. s celkovým dlhom za dva roky v 128,91 EUR (čiže 2x128,91 EUR) a upozornením, že v prípade neuhradenia mi môžu vzniknúť ďalšie náklady s rozpisom celkových nákladov 378,92 EUR v jednom liste.
Ešte v 12/2009 som predmetnej firme zaslala mail - odpoveď na upomienku č. 2 s obsahom, že som si žiadne služby neobjednala a všetky prípadné registrácie na uvedený mail za neplatné a v prípade akýchkoľvek registrácií žiadam o zrušenie všetkých zmluvných vzťahov. Následne som ešte reagovala mailom na mailovú poslednú upomienku. Kde som okrem iného uviedla, že neuzatvorila žiadnu zmluvu so spoločnosťou a považujem všetky nároky uplatnené na základe Všeobecných
obchodných podmienok na portály *www.basne-portal.sk za neoprávnené.
Je mi jasné, že na predmetné doporučené listy musím reagovať.
Môžete mi prosím Vás poradiť, lebo už vážne strácam nervy. Ďakujem.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

http://www.porada.sk/t123235-problem-s-web-stran tu je o tom popísaného...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Už aj ja som o tom počula a že vraj naozaj nie je ľahké sa ich zbaviť, čím viac s nimi komunikuješ tým sú drzejší !!! Musíš ale aj ty odpovedať nie e-mailom, ale doporučeným listom do vlastných rúk, pošli naspäť faktúru (ofoť si ju) s vyhrážkou že ich dávaš súdu. Ak neprestanú, naozaj ich daj k súdu. Všetky doklady si preto starostlivo odlož aj tie e-maily ako dôkaz že si si nič neobjednala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať