Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Klikla som na vyriešené. Viď odkaz v príspevku od Willmy - tam sa to rieši. Toto je duplicitná téma.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Ivana Pozri príspevok
Dobrý deň. Dnes mi domov prišli doporučené listy, ktoré prevzal manžel. Obe s rovnakým obsahom (2x registrácia).... Výzva k úhrade dlžoby od fy: BiB Services s.r.o. s celkovým dlhom za dva roky v 128,91 EUR (čiže 2x128,91 EUR) a upozornením, že v prípade neuhradenia mi môžu vzniknúť ďalšie náklady s rozpisom celkových nákladov 378,92 EUR v jednom liste.
Ešte v 12/2009 som predmetnej firme zaslala mail - odpoveď na upomienku č. 2 s obsahom, že som si žiadne služby neobjednala a všetky prípadné registrácie na uvedený mail za neplatné a v prípade akýchkoľvek registrácií žiadam o zrušenie všetkých zmluvných vzťahov. Následne som ešte reagovala mailom na mailovú poslednú upomienku. Kde som okrem iného uviedla, že neuzatvorila žiadnu zmluvu so spoločnosťou a považujem všetky nároky uplatnené na základe Všeobecných
obchodných podmienok na portály *www.basne-portal.sk za neoprávnené.
Je mi jasné, že na predmetné doporučené listy musím reagovať.
Môžete mi prosím Vás poradiť, lebo už vážne strácam nervy. Ďakujem.
Na BiB Services s.r.o. je zbytocne reagovat. Odpovedat treba len na listy ktore by prisli zo sudu SR. Ak im ale chcete napisat, tak im napiste ze na prislusne stranky ste sa vy neregistrovali a ani ste ich sluzby nikdy nevyuzili. Este doplnte ze pravdepodobne niekto zneuzil vase osobne udaje, a ze im doporucujete podat v tomto pripade trestne oznamenie na neznameho pachatela.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

hubatá Pozri príspevok
Už aj ja som o tom počula a že vraj naozaj nie je ľahké sa ich zbaviť, čím viac s nimi komunikuješ tým sú drzejší !!! Musíš ale aj ty odpovedať nie e-mailom, ale doporučeným listom do vlastných rúk, pošli naspäť faktúru (ofoť si ju) s vyhrážkou že ich dávaš súdu. Ak neprestanú, naozaj ich daj k súdu. Všetky doklady si preto starostlivo odlož aj tie e-maily ako dôkaz že si si nič neobjednala.
Vyhrazat sa im aj ich davat k sudu je pre vas strata casu, treba ich jednoducho ignorovat.
0 0
cjano cjano

cjano je offline (nepripojený) cjano

Tu sa dočtate viac http://www.facebook.com/home.php?#!/...d=171369869378
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ivana Pozri príspevok
Dobrý deň. Dnes mi domov prišli doporučené listy, ktoré prevzal manžel. Obe s rovnakým obsahom (2x registrácia).... Výzva k úhrade dlžoby od fy: BiB Services s.r.o. s celkovým dlhom za dva roky v 128,91 EUR (čiže 2x128,91 EUR) a upozornením, že v prípade neuhradenia mi môžu vzniknúť ďalšie náklady s rozpisom celkových nákladov 378,92 EUR v jednom liste.
Ešte v 12/2009 som predmetnej firme zaslala mail - odpoveď na upomienku č. 2 s obsahom, že som si žiadne služby neobjednala a všetky prípadné registrácie na uvedený mail za neplatné a v prípade akýchkoľvek registrácií žiadam o zrušenie všetkých zmluvných vzťahov. Následne som ešte reagovala mailom na mailovú poslednú upomienku. Kde som okrem iného uviedla, že neuzatvorila žiadnu zmluvu so spoločnosťou a považujem všetky nároky uplatnené na základe Všeobecných
obchodných podmienok na portály *www.basne-portal.sk za neoprávnené.
Je mi jasné, že na predmetné doporučené listy musím reagovať.
Môžete mi prosím Vás poradiť, lebo už vážne strácam nervy. Ďakujem.
Ivana, oni ti poslali fakturu za oba roky? Je tam aj DPH. Strasne by ma ta faktura zaujimala, lebo v suvislosti s DPH bola zmena zakona a podla mna sa to presne tyka aj takejto sluzby.
A dostala si dva identicke listy k tej istej veci?
0 0
Ivana Ivana

Ivana je offline (nepripojený) Ivana

Faktúru som nedostala. Až v decembri 2009 obyčajnou poštou prišli 2x upomienky č. 2, ako aj mailom, na čo som reagovala mailom. V upomienkach sú odlišné faktúry, taktiež aj v výzvy sa vzťahujú na dve faktúry. V Upomienke č. 2 je uvedený poplatok 60 EUR + 0,50 EUR úroky z omeškania.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ivana Pozri príspevok
Faktúru som nedostala. Až v decembri 2009 obyčajnou poštou prišli 2x upomienky č. 2, ako aj mailom, na čo som reagovala mailom. V upomienkach sú odlišné faktúry, taktiež aj v výzvy sa vzťahujú na dve faktúry. V Upomienke č. 2 je uvedený poplatok 60 EUR + 0,50 EUR úroky z omeškania.
čiže oni skúšajú vymáhať už sumu aj za druhý rok služby? Ťažko sa o tom baviť, keď faktúru neposlali.

Celkom by ma zaujímalo, ako sa na faktúre za druhy rok pripojenia vysporiadajú s DPH.
Po zmene zákona totiž nie je také jednoznačné určiť den dodania služby. Preto by som rada vidieť faktúru za 2. rok pripojenia. Lebo mám pocit, že je porušený zákon o DPH
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Dáša_ Pozri príspevok
Lebo mám pocit, že je porušený zákon o DPH
To nebude len pocit, a nebude to porušený iba zákon o DPH.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Tak o problemoch z portalom basne pocuvam uz aspon pol roka.
Pozrel som par poslednych prispevkov, vidim, ze je to ziva tema.
A je vas tu vela, mnohym uz poriadne tecu nervy a sumy sa splhaju, splhanu, ... stovky eur.

Kolko este treba, aby sa nasiel niekto zo streleckeho klubu, kupil si modre sluchatka a spravil si vylet do Luzianok ?

0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

bodliak Pozri príspevok
Tak o problemoch z portalom basne pocuvam uz aspon pol roka.
Pozrel som par poslednych prispevkov, vidim, ze je to ziva tema.
A je vas tu vela, mnohym uz poriadne tecu nervy a sumy sa splhaju, splhanu, ... stovky eur.

Kolko este treba, aby sa nasiel niekto zo streleckeho klubu, kupil si modre sluchatka a spravil si vylet do Luzianok ?

Už som to tu pár krát napísal - na toto ale nikto nemá gule Keby ešte tak zmlátiť svoju manželku, ale nejakého Baganču? to nie
0 0
miska 24 miska 24

miska 24 je offline (nepripojený) miska 24

Ja som tiez obdrzala mailom tie faktury a som zufala, ze sa to vlecie tak dlho. Zatial som vsetko ignorovala. Chcela som sa vsak opytat, ci bolo potrebne spravit aj dalsie kroky, mam na mysli nahlasenie policii..zachytila som totizto nieco o hromadnej zalobe.
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

miska 24 Pozri príspevok
Ja som tiez obdrzala mailom tie faktury a som zufala, ze sa to vlecie tak dlho. Zatial som vsetko ignorovala. Chcela som sa vsak opytat, ci bolo potrebne spravit aj dalsie kroky, mam na mysli nahlasenie policii..zachytila som totizto nieco o hromadnej zalobe.
Podľa mňa čím viac ľudí sa ohlási na polícii, tým lepšie. Budú registrovať značné množstvo poškodených.
0 0
muzzke2 muzzke2

muzzke2 je offline (nepripojený) muzzke2

vkladam tu riadky ktore mi boli doručene Vážený klient!

Do dnešného dňa ste nereagovali na výzvu úhrady nezaplatenenej pohľadávky.
Týmto Vás vyzývame uhradiť Vašu dlžobu v lehote do 14 dní odo dňa doručenia
tejto výzvy.

Konáme v zastúpení nášho Mandanta, spoločnosti South Ocean Investment Corp., Belize
Mandátne číslo zmluvy: SOI-1542-3211

Pohľadávka: 120,00 €
Úrok 0,50 €
Poplatky 5,00 €
Uhradené: 60,50 €
Zmeny: 0,00 €

Celkový dlh spoločnosti: 65,00 €


Úhrada prevodom alebo priamym vkladom
Konto: 4011640335 / 7500
Banka: ČSOB a.s., Pobočka Nitra
IBAN: SK68 7500 0000 0040 1164 0335
SWIFT: CEKOSKBX
Variabinlý symbol: 4433339488
Špecifický symbol: 2010



Chceme Vás upozorniť, že v prípade neuhradenia danej dlžoby budeme vo veci
postupovať ďalej a podnikneme kroky k zahájeniu súdneho konania. V súdnom
konaní Vám súd prikáže popri dlžnej čiastke uhradiť aj ďalšie náklady spojené
so súdnym konaním. Nasledujúce náklady Vám môžu vzniknúť v prípade neuhradenia
danej pohľadávky v určenej lehote.

Vymáhaná pohľadávka
Istina 2. rok, poplatok za prístup do online databázy 60,00 €Úrok z omeškania 9 % p.a., ročný úrok 4,77 €Trovy súdneho konania - zaplatený súdny poplatok 16,50 €Trovy právneho zastúpenia v konaní pred súdom 33,20 €Súdny poplatok za vydanie poverenia na exekúciu 16,50 €Trovy právneho zastúpenia v exekučnom konaní 33,20 €Trovy exekučného konania ( odmena exekútora + hotové výdavky v exekučnom konaní) 74,36 €Vaše celkové náklady238,53 €
Ohľadom Vašej dlžoby sa na nás môžete kedykoľvek obrátiť na nasledujúcich telefónnych číslach:

Call Centrum – BIB Services s.r.o.

+421 (0) 904 010 021*
+421 (0) 944 563 027*
+421 (0) 944 563 031*

* Pondelok – Piatok 09.00 – 17.00 h



Informácie o možnostiach pri splátkach prostredníctvom splátkového kalendára

V prípade, že si prajete zaplatiť danú pohľadávku prostredníctvom splátkového
kalendára, pošlite nám písomnú žiadosť na adresu sídla firmy alebo emailom
na adresu: uctovnictvo@bib-services.sk.


Informácie o vymáhanej pohľadávke

Uzatvorenie predmetnej zmluvy prostredníctvom internetu je v súlade so všeobecne
záväznými právnymi predpismi platnými a účinnými na území Slovenskej republiky,
a to podľa § 34 a nasl. Občianskeho zákonníka, s poukazom na § 40 ods. 4 Občianskeho
zákonníka a § 262 Obchodného zákonníka.

Prihlásenie bolo vo Vašom prípade uskotočnené prostredníctvom Vašej emailovej adresy,
mena a priezviska a trvalého bydliska. Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými
obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami
oboznámili, akceptovali ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na kompletnú databázu.
Medzi Vami a spoločnosťou Pro Content s.r.o., ktorá Vašu pohľadávku neskôr postúpila nášmu
mandantovi, spoločnosti South Ocean Investment Corp. vznikla právoplatná zmluva, uzatvorená
podľa právnych predpisov platných na území Slovenskej republiky.

Informácie o spoločnosti BIB Services s.r.o.

Sme vedúcou spoločnosťou na trhu poskytujúcou služby v oblasti spravovania a vymáhania pohľadávok.
Vďaka skúsenostiam a využívaniu pokrokových technológií ponúkame kvalitné a bezproblémové
spravovanie akéhokoľvek množstva pohľadávok a vysokú efektivitu pri ich vymáhaní na celoeurópskom trhu.


S pozdravom,


BIB Services s.r.o.
Cabajská 10, 949 01 Nitra
Slovenská republika

IČO: 45 467 048
DIČ: 2023007723
čo si o tom všetkom myslite?dakujem za každy nazor
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

no prislo to skoro kazdemu povazujem to ako posledny vystrel kym to nebude na sude a dufam ze bude pokoj potom ...
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

NEZABUDNITE ŽE:

Súd určil dátum prvého pojednávania

Okresný súd v Poprade určil prvé pojednávanie vo veci žaloby na firmu Pro Content s.r.o. známej z kauzy 60 - eurových faktúr na 16.11. 2010 o 9:30 v miestnosti č. 6 na prvom poschodí.

Ak máte záujem o bližšie informácie, účasť na pojednávaní alebo chcete priamo prispieť svedectvom, kontaktujte nás, prosím, mailom na info@ombudspot.sk.

zdroj:http://www.ombudspot.sk/
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Fezoj1964 Pozri príspevok
NEZABUDNITE ŽE:

Súd určil dátum prvého pojednávania

Okresný súd v Poprade určil prvé pojednávanie vo veci žaloby na firmu Pro Content s.r.o. známej z kauzy 60 - eurových faktúr na 16.11. 2010 o 9:30 v miestnosti č. 6 na prvom poschodí.

Ak máte záujem o bližšie informácie, účasť na pojednávaní alebo chcete priamo prispieť svedectvom, kontaktujte nás, prosím, mailom na info@ombudspot.sk.

zdroj:http://www.ombudspot.sk/
Ibaže od Adamčovcov tam nikto nepríde, maximálne ak nejaký právny zástupca, resp. zástupcovia, na to by som dal krk.

Žaloba na Online Investment Group
http://www.cms-antonak.sk/ms2010-a-d...#axzz11JWfBFm3

http://www.cms-antonak.sk/ms2010-a-d...#axzz11JWdAkUt
0 0
SVKmatej SVKmatej

SVKmatej je offline (nepripojený) SVKmatej

http://www.soi.sk/sk/Poradna/Rady-sp...ani-sl.soi?ind



Stanovisko SOI
k činnosti spoločností používajúcich nekalé obchodné praktiky pri poskytovaní služieb prostriedkami diaľkovej komunikácie

Spoločnosť (Pro Content Banská Bystrica, Web Content Nitra, Online Investment Group Ltd. Seyschelles) použila pri prezentácii na svojej internetovej stránke nekalú obchodnú praktiku, nakoľko spôsob, akým prezentovala službu a súťaž o výhru, bol v rozpore s požiadavkami odbornej starostlivosti.

Tým, že spoločnosť prezentovala nutnosť vykonať registráciu ako podmienku pre účasť v súťaži, pričom neupozorňovala spotrebiteľov priamo na tejto úvodnej stránke, že táto registrácia zároveň slúži ako objednávka platenej služby, dokonca s viazanosťou na 1 rok alebo 2 roky, dopustila sa klamlivého opomenutia podľa § 8 ods. 4 zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa v znení neskorších predpisov.

SOI ako orgán kontroly dodržiavania ustanovení zákona č. 250/2007 Z. z., môže spoločnosti, ktorá má sídlo v SR, zakázať takéto konanie a uložiť finančnú pokutu, čo aj bolo vykonané v prípade Pro Content a Web Content. Ak ide o spoločnosť, ktorá má sídlo v inom členskom štáte EU, môže požiadať orgán kontroly príslušného členského štátu o konanie. Ak však ide o spoločnosť registrovanú mimo členských štátov EU, nemá SOI kompetenciu konať.

Spoločnosť vo svojich Všeobecných obchodných podmienkach uviedla, že poskytovanie služby začína okamžite po registrácii, čo podľa zákona znemožňuje spotrebiteľovi odstúpiť od zmluvy v zákonnej lehote. Podmienkou je však súhlas spotrebiteľa, ktorý v tomto prípade dal nevedomky, čím sa vopred vzdal svojho práva na odstúpenie od zmluvy v lehote 7 pracovných dní podľa zákona č. 108/2000 Z. z. o podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších predpisov

Keďže podľa § 54 Občianskeho zákonníka sa spotrebiteľ najmä nemôže vopred vzdať svojich práv, ktoré mu priznáva Občiansky zákonník alebo si inak zhoršiť svoje zmluvné postavenie, takéto konanie je zároveň v rozpore s ustanoveniami Občianskeho zákonníka.

Preto spotrebitelia, ktorí sa konaním spoločnosti cítia poškodení, môžu sa dovolávať neplatnosti takto uzatvorenej zmluvy v občiansko-právnom konaní na príslušných súdoch SR, podľa sídla spoločnosti (ak je na území SR), prípadne podľa svojho bydliska.
SOI nemôže zaujať stanovisko, či má byť uhradená alebo neuhradená faktúra, nakoľko ide o občiansko-právny vzťah, do ktorého nemôže zasahovať.

Za predpokladu, že poškodení (podvedení) používatelia sa rozhodnú riešiť danú problematiku
- v občianskoprávnej oblasti o pomoc pri zastupovaní môžu požiadať spotrebiteľské združenie (podľa § 25 zákona č 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa, zastupovať spotrebiteľa pri riešení sporu medzi spotrebiteľom a podnikateľom môže združenie. Zoznam je dostupný na stránke http://www.economy.gov.sk/kontakty-n...a-5933/127618s).
- v trestnoprávnej oblasti môžu tak učiniť podaním trestného oznámenia orgánom činným v trestnom konaní.



Spotrebitelia, ktorí sa skutočne nikdy nezaregistrovali na predmetných stránkach a niekto zneužil ich osobné údaje (vrátane dátumu narodenia), môžu sa obrátiť na orgány činné v trestnom konaní prípadne na Úrad na ochranu osobných údajov SR, Odborárske námestie 3, 817 60 Bratislava 15.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

SVKmatej Pozri príspevok
http://www.soi.sk/sk/Poradna/Rady-sp...ani-sl.soi?ind



Stanovisko SOI
k činnosti spoločností používajúcich nekalé obchodné praktiky pri poskytovaní služieb prostriedkami diaľkovej komunikácie

Spoločnosť (Pro Content Banská Bystrica, Web Content Nitra, Online Investment Group Ltd. Seyschelles) použila pri prezentácii na svojej internetovej stránke nekalú obchodnú praktiku, nakoľko spôsob, akým prezentovala službu a súťaž o výhru, bol v rozpore s požiadavkami odbornej starostlivosti.

Tým, že spoločnosť prezentovala nutnosť vykonať registráciu ako podmienku pre účasť v súťaži, pričom neupozorňovala spotrebiteľov priamo na tejto úvodnej stránke, že táto registrácia zároveň slúži ako objednávka platenej služby, dokonca s viazanosťou na 1 rok alebo 2 roky, dopustila sa klamlivého opomenutia podľa § 8 ods. 4 zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa v znení neskorších predpisov.

SOI ako orgán kontroly dodržiavania ustanovení zákona č. 250/2007 Z. z., môže spoločnosti, ktorá má sídlo v SR, zakázať takéto konanie a uložiť finančnú pokutu, čo aj bolo vykonané v prípade Pro Content a Web Content. Ak ide o spoločnosť, ktorá má sídlo v inom členskom štáte EU, môže požiadať orgán kontroly príslušného členského štátu o konanie. Ak však ide o spoločnosť registrovanú mimo členských štátov EU, nemá SOI kompetenciu konať.

Spoločnosť vo svojich Všeobecných obchodných podmienkach uviedla, že poskytovanie služby začína okamžite po registrácii, čo podľa zákona znemožňuje spotrebiteľovi odstúpiť od zmluvy v zákonnej lehote. Podmienkou je však súhlas spotrebiteľa, ktorý v tomto prípade dal nevedomky, čím sa vopred vzdal svojho práva na odstúpenie od zmluvy v lehote 7 pracovných dní podľa zákona č. 108/2000 Z. z. o podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších predpisov

Keďže podľa § 54 Občianskeho zákonníka sa spotrebiteľ najmä nemôže vopred vzdať svojich práv, ktoré mu priznáva Občiansky zákonník alebo si inak zhoršiť svoje zmluvné postavenie, takéto konanie je zároveň v rozpore s ustanoveniami Občianskeho zákonníka.

Preto spotrebitelia, ktorí sa konaním spoločnosti cítia poškodení, môžu sa dovolávať neplatnosti takto uzatvorenej zmluvy v občiansko-právnom konaní na príslušných súdoch SR, podľa sídla spoločnosti (ak je na území SR), prípadne podľa svojho bydliska.
SOI nemôže zaujať stanovisko, či má byť uhradená alebo neuhradená faktúra, nakoľko ide o občiansko-právny vzťah, do ktorého nemôže zasahovať.

Za predpokladu, že poškodení (podvedení) používatelia sa rozhodnú riešiť danú problematiku
- v občianskoprávnej oblasti o pomoc pri zastupovaní môžu požiadať spotrebiteľské združenie (podľa § 25 zákona č 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa, zastupovať spotrebiteľa pri riešení sporu medzi spotrebiteľom a podnikateľom môže združenie. Zoznam je dostupný na stránke www.economy.gov.sk/kontakty-na-spotrebitelske-zdruzenia-5933/127618s).
- v trestnoprávnej oblasti môžu tak učiniť podaním trestného oznámenia orgánom činným v trestnom konaní.



Spotrebitelia, ktorí sa skutočne nikdy nezaregistrovali na predmetných stránkach a niekto zneužil ich osobné údaje (vrátane dátumu narodenia), môžu sa obrátiť na orgány činné v trestnom konaní prípadne na Úrad na ochranu osobných údajov SR, Odborárske námestie 3, 817 60 Bratislava 15.
zaujímavé, posúvajúce stanovisko
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Dáša_ Pozri príspevok
zaujímavé, posúvajúce stanovisko
V SOI tomu evidentne nerozumeju a zavadzaju poskodenych.
Registracia v takej forme aka bola pouzita vobec nie je "pravny akt", a protrednictvom nej nemoze vzniknut zmluva. <- V prvom rade mali toto napisat. Pokial firma chce poskytovat taketo sluzby mala najskor inkasovat peniaze az potom poskytnut pristup k udajom, to ze tak neurobili je ich problem. Dalsia hlupost je ze SOI radi poskodenym ktori sa neregistrovali a prisla im fa. obracat sa na organy cinne v trestnom konani. Fakturu za neobjednane sluzby treba ignorovat, a obratit sa na org. cinne v trestnom konani by sa mala firma ktora si mysli ze by mala inkasovat peniaze a nie poskodeni klienti. V SOI maju evidentne slabych pravnikov alebo si poriadne nenastudovali problem.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

SVKmatej Pozri príspevok
Preto spotrebitelia, ktorí sa konaním spoločnosti cítia poškodení, môžu sa dovolávať neplatnosti takto uzatvorenej zmluvy v občiansko-právnom konaní na príslušných súdoch SR, podľa sídla spoločnosti (ak je na území SR), prípadne podľa svojho bydliska.
SOI nemôže zaujať stanovisko, či má byť uhradená alebo neuhradená faktúra, nakoľko ide o občiansko-právny vzťah, do ktorého nemôže zasahovať.
V SOI by mali snad vediet co je zmluva a co ma obsahovat.
1. Zmluva musi obsahovat doveryhodnu identifikaciu zmluvnych stran.
2. Zmluva musi obsahovat potvrdenie vole uzavret zmluvu a to sa da jedine podpisom (elektronickym podpisom).
3. Zmluva musi mat formu, teda musi to byt dokument alebo elektronicky dokument u ktoreho je zabezpecena jeho nemennost. (podpis zmluvnych stran, elektronicky podpis, zviazanie u notata a.t.d.).
"Zmluva" na ktoru sa odvolava firma nesplnuje ani jeden z tychto bodov, takze z pohladu zakonov platnych v SR, tu nejde o zmluvu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať