Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

keď tak čítam to stanovisko SOI,tak sa mi ani veriť nechce ,že to vypracoval fundovaný človek,až sa mi natiska zopár otázok.Veď zmluva to nieje zdrap papiera,potom už neviem načo odo mňa pýtajú občianský preukaz pri uzatvaraní zmluv mob.operátori.Čím viac nad tým uvažujem,tým viac som presvedčený,že týchto srandistov treba jednoducho ignorovať aj s tou ich najnovšou renomovanou a superuspešnou B.iB.web.contekt.nacioanal servis a čojaviem čo ešte
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

MT: Občiansky preukaz pri zmluve s mob. operátorom - mám taký dojem, že im vyplýva zo zákona zistiť a zaznamenať totožnosť, na koho to číslo bude vedené.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

Llívia to bol len príklad,občiansky Ti treba aj pri napr.tovare na splátky,tam nestači odkliknúť nejaku stránku.Nemyslím,že operátorovi vyplýva zo zákona zaznamenať totožnosť,pri easy-kartách to myslím ani nieje možné.Ten softvér čo ponúkajú títo podnikavci pravdepodobne nieje ani ich majetkom a určite si tam človek nenajde informacie za 60 eur.Plní to len jeden účel nachytať čo najviac ľudí.
0 0
Kirsten17 Kirsten17

Kirsten17 je offline (nepripojený) Kirsten17

Takže ja mám rovnaký problém ako ste to spomínali, len s tým že mám uhradiť za niečo čo som ani nevedela že som tam registrovaná , nedostala som ani žiadne maily že by som mala zrušiť tu registráciu,. napísala som im ale neodpísali, problém je aj v tom že som študent a kedže chcu z nejakého konta dostať peniaze na ktoré by som im ajtak nedalal žiadne číslo tak neviem ako im mám dať tie peniaze, štve ma tá lehota dodanie, čakám na výplatu :/
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Chceš platiť niečo, čo si nevyužíval, nevyužil ani neobjednal?
Pozri príspevok č. 2098 - stanovisko SOI - posledný odstavec (obrátiť sa na políciu).
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

Podvodná stránka posiela faktúry na 40 eur. Klame ľudí
internet

Internet využívajú na to, aby klamali ľudíväčší obrázokAutor: www.physorg.com

07:00 | Dnes | Jakub Filo

Bratislava - Na internete pôsobí ďalšia podvodná spoločnosť, ktorá sa snaží nachytať ľudí.

Počas majstrovstiev sveta vo futbale vyzývala Online Investment Group na zapojenie sa do súťaže s nutnou registráciou a následne im poslala faktúry na takmer 40 eur.

Napálila tak niekoľko stoviek ľudí, ktorí sa prihlásili do internetovej súťaže o LCD televízor. Pred pár dňami im začali chodiť faktúry. Každý kto sa do súťaže zapojil musel totiž ako podmienku vyplniť registračný formulár a súhlasiť s obchodnými podmienkami.

Tie boli uvedené v prekliku a v tom bol háčik. Kto si obchodné podmienky podrobne preštudoval, dočítal sa, že ak s nimi bude súhlasiť, automaticky súhlasí s odoberaním platenej služby v hodnote 40 eur. Veľa ľudí sa však čítaním nejakých podmienok nezaoberalo.

Pre internetové povdovy zatkli 34 Rumunov a daľších 10 Čechov
Inšpekcia: Je to nekalé konanie

Slovenská obchodná inšpekcia označila konanie spoločnosti za nekalé a klamlivé.

"Tým, že spoločnosť prezentovala nutnosť vykonať registráciu ako podmienku pre účasť v súťaži, pričom neupozorňovala spotrebiteľov priamo na tejto úvodnej stránke, že táto registrácia zároveň slúži ako objednávka platenej služby dopustila sa klamlivého opomenutia," píše sa v stanovisku inšpekcie.
polícia

Polícia môže riešiť iba zneužitie osobných údajovväčší obrázokAutor: SITA/AP

SOI však nemôže voči spoločnosti začať žiadne konanie. Online Investment Group je totiž zaregistrovaná v daňovom raji na Seychelách a SOI môže konať iba voči firmám v rámci Európskej únie. V minulosti tak spravila napríklad voči Pro Content a Web Content, ktoré klamali ľudí na podobnom princípe.

Nevyžiadana pošta spam oslavuje 30. narodeniny
SOI: Môžete sa obrátiť na súd

Inšpekcia tiež odkazuje spotrebiteľom, ktorí sa konaním spoločnosti cítia poškodení, že sa môžu dovolávať neplatnosti takto uzatvorenej zmluvy v občiansko-právnom konaní na príslušných súdoch.

"V občianskoprávnej oblasti o pomoc pri zastupovaní môžu požiadať spotrebiteľské združenie," radí SOI. Zoznam takýchto združení sa nachádza na tejto stránke.

Alternatívou je aj podanie trestného oznámenia.
Polícia: Je to občianskoprávny vzťah

Polícia však tvrdí, že v tomto prípade, trestné oznámenie nemá zmysel.

"V prípade, že užívateľ poskytol svoje osobné údaje pri registrácii, ide o občiansko-právny vzťah. V tomto prípade odporúčame, aby si ľudia prečítali obchodné podmienky, najmä odstúpenie od zmluvy," povedala Aktuálne.sk hovorkyňa policajného prezídia Andrea Dobiášová.

Objavili sa však prípady, keď začali faktúry chodiť aj ľuďom, ktorí stránku ani nenavštívili. "Ak však spotrebiteľ svoje údaje neposkytol a napriek tomu mu prišla faktúra na uhradenie sumy, môže sa obrátiť na políciu a podať trestné oznámenie. Môže tu byť podozrenie zo zneužívania osobných údajov," doplnila Dobiášová.
hacker

Firma podľa SOI klamlivo zavádzalaväčší obrázokAutor: www.sandia.gov

Za najväčším online podvodom stoja ruskí hackeri
Aktivista: Neplaťte

Občania, ktorí už ale podvodníkom naleteli, by takéto faktúry platiť nemali. Tvrdí to na svojom blogu Miroslav Antoňák, ktorý zbiera prípady poškodených a pripravuje hromadné žaloby aj v prípade spoločností Pro Content a Web Content.

"Platiť či neplatiť? Odpoveď sa tak isto ako aj otázka sa za celý čas riešenia tohto problému nezmenila, teda znie neplatiť," uvádza na svojej stránke, kde publikuje aj vzorové spôsoby, ako s takýmito spoločnosťami komunikovať.

Slovenská obchodná inšpekcia v tejto veci jednoznačné stanovisko nezaujala. "SOI nemôže zaujať stanovisko, či má byť uhradená alebo neuhradená faktúra, nakoľko ide o občiansko-právny vzťah, do ktorého nemôže zasahovať," píše sa v jej stanovisku.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Ahojte

Davam do pozornosti stanovisko SOI :

http://vat.pravda.sk/soi-vydala-vlas...59_sk_vkom_p35
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

dana9 Pozri príspevok
Ahojte

Davam do pozornosti stanovisko SOI :

http://vat.pravda.sk/soi-vydala-vlas...59_sk_vkom_p35
"Spoločnosť vo svojich Všeobecných obchodných podmienkach uviedla, že poskytovanie služby začína okamžite po registrácii, čo podľa zákona znemožňuje spotrebiteľovi odstúpiť od zmluvy v zákonnej lehote. Podmienkou je však súhlas spotrebiteľa, ktorý v tomto prípade dal nevedomky, čím sa vopred vzdal svojho práva na odstúpenie od zmluvy v lehote 7 pracovných dní podľa zákona č. 108/2000 Z. z. o podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších predpisov." Takéto konanie je údajne v rozpore s ustanoveniami Občianskeho zákonníka. "Spotrebitelia, ktorí sa konaním spoločnosti cítia poškodení, môžu sa dovolávať neplatnosti takto uzatvorenej zmluvy v občiansko-právnom konaní na príslušných súdoch SR, podľa sídla spoločnosti (ak je na území SR), prípadne podľa svojho bydliska."
Keby ich aspoň sto-dvesto ľudí zažalovalo a obetovali pár € na súdny poplatok + cestu a čas na súde, zažalovali ich aj o náhradu na nemajetkovej/psychickej újme, tak by Adamčovci pekne zahučali po zablokovaní účtov exekútormi v našich slávnych bankách, ktoré im vrelo poskytujú svoje služby. Hanba aj týmto bankám!
0 0
erbal erbal

erbal je offline (nepripojený) erbal

je to banda špinavých podvodníkov, do basy s nimi.......
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

jeden príklad toho,aký dôkaz je IP adresa pred súdom:http://www.sme.sk/c/5593700/sud-oslo...ku-na-nbu.html
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

DÁVAJTE SI POZOR A NEDAJTE SA ZASTRAŠIŤ !
Niektorí vymáhači dlhov nehrajú fér. Strašia ľudí.
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1218223
0 0
jflyer jflyer

jflyer je offline (nepripojený) jflyer

Ja som bol pod casovym stresom,nasiel som si hromadu e-malov a v strese som zaplatil tych 60e od stahujeme.sk ...kaslat uz na ne,ale co spravit aby som mal uz konecne pokoj? Pripadna registracia bola za ucelom sutaze, nie vyuzivania nejakych sluzieb....poradte niekto. Vdaka
Naposledy upravil jflyer : 20.10.10 at 17:59 Dôvod: gramatika
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Žaloba.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
híííí si predstavte Adamco ci Adamca ci ako sa vola si dal zalozit cez Company consulting Seychellsku spolocnost aj s uctom na Cypre v Helenic banke z VUBky tam casto posielam lovase nastastie nie Adamcovi ale uplne inde.
Inak keby nahodou sa niektory s prepacenim skakate s falosnych Adamcovych vyhrazok, regulovany prevod do tejto banky z VUB, TB a SLSP je do 48 hodin.

A este jedno veeeeeeeelmy dolezite upozornenie ak nahodou niekto odoslete lovase na ucet spolocnosti Online Investment Group Ltd. nielenze sa nezbavite trapnych Adamcovich vyhrazok ale sa tym mozete dopustit trestneho cinu. Nakolko Online Investment Group Ltd. je offshore spolocnost posielanie penazi na ucty takychto spolocnosti sa povazuje za pranie spinavych penazi cize si narobite tym viac problemov ako chosnu.
0 0
jflyer jflyer

jflyer je offline (nepripojený) jflyer

Na tieto podvodne firmy je uz zaloba podana a pojednavanie ma byt 16.11.2010 v Poprade...sam sa do toho obuvat nepojdem a rada kamarata pravnika znela:

Tym ze som nieco na internete vyplnil a chodia mi e-maily,nema ziadnu platnost,lebo som nic nepodpisoval ani svojim,ani digitalnym podpisom. Pripadna prebehnuta platba nic nedokazuje a rada je vsetko od nich ignorovat. Pretoze na exekuciu je nutne rozhodnutie sudu, kam oni asi po tom vsetkom nepojdu, sa vraj nie je coho bat. A keby aj isli, poskodenych ludi je vela a naviac, oni by museli dokazovat svoje "konstrukcie stojace od sameho zakladu na vode". Tak vyjadrenie pravnika. Zrejme drahe ponaucenie do buducna a nacvik pevnych nervov...
0 0
jflyer jflyer

jflyer je offline (nepripojený) jflyer

Ako som napisal, po mesacnom odluceni od internetu a vsetkeho sa to dnes na mna navalilo a kedze uz mi prisla 1.upomienka s tym,aby som zaplatil do zajtrajsieho datumu 21.10, tak som platbu realizoval,nakolko som nemal prilis cas so ziskavanim informacii,aby bankovy prevod prebehol vcas.

Po asi 15 minutach som sa rozhodol platobny prikaz elektronicky stornovat. Dal som zrychleny (nie rychly) prikaz. Peniaze boli z uctu sice strhnute,no mozno este neboli banke pripisane. Som zmiereny aj s tym, ze uz sa ich nepodarilo zachranit, no chcem mat uz od tohto pokoj. Kiezby sa tu platbu podarilo banke stornovat.
Naposledy upravil jflyer : 20.10.10 at 21:10 Dôvod: doplnenie informacii
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

jflyer Pozri príspevok
Po asi 15 minutach som sa rozhodol platobny prikaz elektronicky stornovat. Dal som zrychleny (nie rychly) prikaz. Peniaze boli z uctu sice strhnute,no mozno este neboli banke pripisane. Som zmiereny aj s tym, ze uz sa ich nepodarilo zachranit, no chcem mat uz od tohto pokoj. Kiezby sa tu platbu podarilo banke stornovat.
Pokoj mat nebudes, oni sa budu vyhrazat aj nadalej, oni totiz vobec neeviduju kto zaplatil a kto nie .
0 0
jflyer jflyer

jflyer je offline (nepripojený) jflyer

Moze mi (okrem straty 60e) nejako uskodit,ked som tu prvu fakturu uhradil? Dalej nic platit nehodlam, o tom ze to je podvod som sa dozvedel az po zaplateni faktury,nakolko splatnost bola v den,kedy som si to v zaplave mailov precital....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať