Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
jflyer jflyer

jflyer je offline (nepripojený) jflyer

...lenze "odporcovia"-teda my, nemali moznost sa s tym oboznamit, lebo boli uvedeni do omylu samotnym "spracovanim obchodu" s pokusom o nedovolene obohatenie...tak ci tak, verim ze ked sa rozhybali uz taketo velke institucie, dopadne to dobre.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

Fezoj1964 Pozri príspevok
V prípade, že SOI vydá predbežné opatrenie na zastavenie nekalej obchodnej praktiky, nie je možné z hľadiska občianskoprávneho považovať návrh na uzavretie zmluvy (registračný formulár na predmetných stránkach) za platný právny úkon, pretože v zmysle § 39 Občianskeho zákonníka právny úkon, ktorý svojim obsahom odporuje zákonu, je neplatný. Neplatnosť právneho úkonu sa môže vzťahovať na celú zmluvu, alebo jej časť, ktorá upravuje nekalú obchodnú praktiku. Právny úkon za neplatný môže vyhlásiť iba príslušný súd v občianskoprávnom konaní.
Vyplnenie registračneho formuláru na predmetných stránkach !nie je! pravny ukon a teda v ziadnom pripade nie je mozne takto uzavret zmluvu. Tieto institucie (SOI a ESC) by si mali konecne ujasnit co je zmluva a co ma obsahovat a co je pravny ukon.
0 0
Fezoj1964 Fezoj1964

Fezoj1964 je offline (nepripojený) Fezoj1964

Prečítajte si:

http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...#axzz13om7ZWzf
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Je to síce dlhé, ale stojí to za prečítanie! Konečne sa niekto "kompetentný" jednoznačne vyjadril! http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-e...#axzz13vR6cT1c
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Ja som nedostala ani faktúru ani 1.2. upomienku. Rovno tretiu.... zaujimave....som zvedava kam to cele zajde
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zase mi pisala ina firma, bez peciatky, bez uvedenia mojho mena a priezviska. tak ja naozaj neviem, nerada by som zablokovat ucet exekutorom.


Predžalobná výzva k úhrade dlžoby

Vážený klient!

Do dnešného dňa ste nereagovali na výzvu úhrady nezaplatenenej pohľadávky.
Týmto Vás vyzývame uhradiť Vašu dlžobu v lehote do 14 dní odo dňa doručenia
tejto výzvy.

Konáme v zastúpení nášho Mandanta, spoločnosti Online Investment Group Ltd., Seychelles
Mandátne číslo zmluvy: OIG-5133-4844

Pohľadávka: 55,00 €
Úrok 3,16 €
Poplatky 5,00 €
Uhradené: 0,00 €
Zmeny: 0,00 €

Celkový dlh spoločnosti: 63,16 €


Úhrada prevodom alebo priamym vkladom
Konto: 4011640335 / 7500
Banka: ČSOB a.s., Pobočka Nitra
Štefánikova trieda 45, 949 01 Nitra
IBAN: SK68 7500 0000 0040 1164 0335
SWIFT: CEKOSKBX
Variabinlý symbol: 9993316433
Špecifický symbol: 2010



Chceme Vás upozorniť, že v prípade neuhradenia danej dlžoby budeme vo veci
postupovať ďalej a podnikneme kroky k zahájeniu súdneho konania. V súdnom
konaní Vám súd prikáže popri dlžnej čiastke uhradiť aj ďalšie náklady spojené
so súdnym konaním. Nasledujúce náklady Vám môžu vzniknúť v prípade neuhradenia
danej pohľadávky v určenej lehote.

Vymáhaná pohľadávka
Istina 1. rok, poplatok za prístup do online databázy 60,00 €
Zmluvné pokuty 5,00 €
Úrok z omeškania 9 % p.a., ročný úrok 4,77 €
Trovy súdneho konania - zaplatený súdny poplatok 16,50 €
Trovy právneho zastúpenia v konaní pred súdom 33,20 €
Súdny poplatok za vydanie poverenia na exekúciu 16,50 €
Trovy právneho zastúpenia v exekučnom konaní 33,20 €
Trovy exekučného konania ( odmena exekútora + hotové výdavky v exekučnom konaní) 74,36 €
Vaše celkové náklady 243,53 €

Ohľadom Vašej dlžoby sa na nás môžete kedykoľvek obrátiť na nasledujúcich telefónnych číslach:

Call Centrum – BIB Services s.r.o.

+421 (0) 944 563 031*
+421 (0) 944 563 027*
+421 (0) 904 010 021*

* Pondelok – Piatok 09.00 – 17.00 h



Informácie o možnostiach pri splátkach prostredníctvom splátkového kalendára

V prípade, že si prajete zaplatiť danú pohľadávku prostredníctvom splátkového
kalendára, pošlite nám písomnú žiadosť na adresu sídla firmy alebo emailom
na adresu: uctovnictvo@bib-services.sk.


Informácie o vymáhanej pohľadávke

Uzatvorenie predmetnej zmluvy prostredníctvom internetu je v súlade so všeobecne záväznými
právnymi predpismi platnými a účinnými na území Slovenskej republiky, a to podľa § 34 a nasl.
Občianskeho zákonníka, s poukazom na § 40 ods. 4 Občianskeho zákonníka a § 262 Obchodného
zákonníka.

Prihlásenie bolo vo Vašom prípade uskotočnené prostredníctvom Vašej emailovej adresy, mena a
priezviska a trvalého bydliska. Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so
Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami
oboznámili, akceptovali ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na kompletnú databázu.
Medzi Vami a spoločnosťou Web Content s.r.o., ktorá Vašu pohľadávku neskôr postúpila nášmu
mandantovi, spoločnosti Online Investment Group Ltd. vznikla právoplatná zmluva, uzatvorená
podľa právnych predpisov platných na území Slovenskej a Českej republiky.

Informácie o spoločnosti BIB Services s.r.o.

Sme vedúcou spoločnosťou na trhu poskytujúcou služby v oblasti spravovania a vymáhania pohľadávok.
Vďaka skúsenostiam a využívaniu pokrokových technológií ponúkame kvalitné a bezproblémové
spravovanie akéhokoľvek množstva pohľadávok a vysokú efektivitu pri ich vymáhaní na celoeurópskom trhu.


S pozdravom,


BIB Services s.r.o.
Cabajská 10, 949 01 Nitra
Slovenská republika

IČO: 45 467 048
DIČ: 2023007723
Vložka číslo: 27169/N
Okresný súd Nitra
Štúrova 9, 949 68 Nitra
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dnes som si nahodou všimla, že väčšina tých stránok je zablokovaná ESET Smar Security
ESET Smart Security - upozornenie
Prístup zablokovaný!


Informácie:

Stránka:
http://www.online-mapy.sk/routeplanner.html

Popis:
Prístup na stránku bol zablokovaný. Stránka sa nachádza
na zozname stránok s potenciálne nebezpečným obsahom.



a tak mi ukazuje viac tychto stránok, prípadne sa nedá už registrovat.

Uvedomujem si, ze samozrejme tento program nema kazdy pocitac.... Ale je to isty posun.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

alaya1,aby Ti mohol exekutor blokovať účet,musel by ho poveriť riadný súd,ktorý by ťa vyzval najprv k uhrade +trovy,a dovolím si tvrdiť,že ten oni nebudú iniciovať.Aj tak si myslím,že súd je zbytočný,keď oni už vedia rozsudok vopred citujem:"V súdnom
konaní Vám súd prikáže".To už nepotrebuje komentar.S každým ďalším strašiacim mailom vidieť viac a viac amaterizmu tejto jedinečnej firmy lidra na trhu,može sa premenovavať aj každý týždeň
Naposledy upravil lubocko : 05.11.10 at 16:57
0 0
jusike jusike

jusike je offline (nepripojený) jusike

Sú to hajzli, ale zaujímavé, že sa ich každý bojí viac ako čertov a nikto im nezlomí krky
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lubocko Pozri príspevok
alaya1,aby Ti mohol exekutor blokovať účet,musel by ho poveriť riadný súd,ktorý by ťa vyzval najprv k uhrade +trovy,a dovolím si tvrdiť,že ten oni nebudú iniciovať.Aj tak si myslím,že súd je zbytočný,keď oni už vedia rozsudok vopred citujem:"V súdnom
konaní Vám súd prikáže".To už nepotrebuje komentar.S každým ďalším strašiacim mailom vidieť viac a viac amaterizmu tejto jedinečnej firmy lidra na trhu,može sa premenovavať aj každý týždeň
Ale mne to chodi len na moj email, je tam ine meno aj adresa, su to nezmyselne slova, neviem, ci to aj niekto cita, ked vypisuje inicialy. ved je to smiesne. Stale operuju mojim emailom a IP.
Ja ich nikdy nekontaktujem.
0 0
globals globals

globals je offline (nepripojený) globals

cawte...
mne už posielajú výhražné maily a prevzala to akási spoločnosť zo sídlom na seychellách. prikladám tento mail...

Do dnešného dňa ste nereagovali na výzvu úhrady nezaplatenenej pohľadávky.
Týmto Vás vyzývame uhradiť Vašu dlžobu v lehote do 14 dní odo dňa doručenia
tejto výzvy.

Konáme v zastúpení nášho Mandanta, spoločnosti Online Investment Group Ltd., Seychelles
Mandátne číslo zmluvy: OIG-5133-4844

Pohľadávka: 60,00 €
Úrok 3,56 €
Poplatky 5,00 €
Uhradené: 0,00 €
Zmeny: 0,00 €

Celkový dlh spoločnosti: 68,56 €
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Zase mi pisala ina firma, bez peciatky, bez uvedenia mojho mena a priezviska. tak ja naozaj neviem, nerada by som zablokovat ucet exekutorom.
Mam pocit ze exekutor blokuje ucty az ked nereagujes na jeho vyzvy a nie hned po tom ako exekuciu dostanes. A exekuciu od Adamca urcite nie.
Ty si sa nikde neregistrovala sakra si to uz uvedom a tie maily maz!!!!
Cim viac ludi im naleti a zalati tym maju vyssie disponibilne prostriedky na rozsirovanie svojho podnikania.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mato, teba sa to asi netyka, tak si v pohode. No mna to obtazuje, neviem, co mozerm dalej ocakavat, platit nemam umysel, ale nemam ziadnu chut tahat sa s exekutorom, nikdy som take problemy nemala, ani nechcem mat. Moja dcera,mala 13 rokov, ked si hladala na nete nejaku basnicku na sutaz. Tam nasla, registrovala sa pod vymyslenym menom na emailovu adresu, bez mena, len nick. Stale mi posielaju moju IP adresu. Je to velmi obtazujuce a uz toho zacinam mat dost.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

alaya1,ešte raz.Exekucia je proces,ktorému predchadza súdne konanie,ktore rozhodne o tom,kto je v prave.Až,keď neakceptuješ rozhodnutie súdu,môže nastať tato situacia.Exekuciu nemôže nariadiť nejaký zkadenoha.To by tu bol riadný chaos.Tak ako píše MatoB,ukludni sa maž hlava-nehlava.Okrem iného IP-adresa neobstoji pred súdom,ak sa k ukonu dobrovolne nepriznáš.Nedavno bol podobný prípad o mladých hekeroch verzus tuším NBS.Súd neprijal IP ako dôkaz a hekerov oslobodil.
0 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

[B
alaya1[/B];1554974]No mna to obtazuje, neviem, co mozerm dalej ocakavat, platit nemam umysel, ale nemam ziadnu chut tahat sa s exekutorom, nikdy som take problemy nemala, ani nechcem mat. Moja dcera,mala 13 rokov, ked si hladala na nete nejaku basnicku na sutaz. Tam nasla, registrovala sa pod vymyslenym menom na emailovu adresu, bez mena, len nick. Stale mi posielaju moju IP adresu. Je to velmi obtazujuce a uz toho zacinam mat dost.
Ked bolo zadane vymyslene meno, preco to vobec riesite? (Skuste nam to vysvetlit). Pokial vas obtazuje nejaka posta, tak kazdy mailovy klient sa da nastavit tak ze mail od konkretneho prijemcu sa pri prijati rovno vymaze,
takze si to tak nastavte a nebudu vam nic posielat.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

tato tema bola zalozena na to, aby sa o danej veci diskutovalo,vela insstitucii si s tym nevie rady, tyka sa ma to osobne, preto mi to nie je lahostajne.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Článok z druhej strany http://www.stern.de/tv/sterntv/ein-a...r-1618808.html

Ide hlavne o zastrašovanie, tie percentá, čo zaplatia im bohate stačia. Do súdneho sporu firma nikdy nepôjde.
Možno niekto skúsi preložiť aj odborne.
0 0
mcmarek29 mcmarek29

mcmarek29 je offline (nepripojený) mcmarek29

http://www.facebook.com/group.php?gid=171369869378

Když kliknete na tento odkaz tak se dovíte vše potřebné k tomuto tématu. Patříte-li k podvedeným připojte se ke skupině. Faktury a upomínky ignorujte a hlavně nic neplaťte. Také patřím k těm, co odklikli něco, co nechtěli.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať